Domov pro seniory Hulváky

Vizualizace plánovaného domova pro seniory v ostravské městské části Mariánské Hory a Hulváky.

Původně jsme pociťovali obavu ze záměru výstavby podle téměř 20 let starého projektu, který se půdorysně objevoval v situačních výkresech při realizaci projektu Komunitního centra Hulváky. Projekt byl však vypracován znova a jeho vzhled je velmi atraktivní a líbivý. Jednoduché linie a čistý, barevný vzhled je decentně doplněn žlutými lodžiemi. Kapacita objektu je 100 klientů.

Kompozice návrhu vycházela ze záměru vytvoření neústavního typu domova s bydlením v komunitách bez neprosvětlených chodeb a spíše nižší podlažností. Fasády jsou z hlavních pohledových stran obytných bloků nepravidelné, dané střídáním lodžií a plných buněk, hlavní plochy jsou navrženy v omítce bílé barvy, zapuštěné stěny lodžií s obkladovými fasádními deskami žluté barvy. V objektu jsou navržena hliníková okna antracitové barvy, kromě severní fasády budou stíněna venkovními žaluziemi, prosklená systémová hliníková fasáda je navržena u vstupní části objektu a kolem atrií. Zábradlí bude tyčové antracitové barvy na lodžiích a před okny. Chodby objektů jsou na fasádě zvýrazněny prosklenými krychlemi se sezením obyvatel, obdobně jsou rozšířeny také obývací pokoje komunit. Střecha objektu bude zelená s výjimkou ploch, kde budou umístěna technická zařízení budov.

hulvaky

hulvaky

hulvaky

hulvaky

hulvaky

zdroj: ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. Michal :

  Tam na té střeše by byla fajná terasa. Staříci by se mohli pěkně slunit.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 2. jiří :

  no toby se slunili,jim bude stačit jak si sednou kti vodičce. jinak jeto fakt pěkné to chci vidět jestli to chtějí fakt začit stavět na začatku přištiho roku a nebo jak budou stavět podzemní parkoviště nebo to bde to maličke venku.no to

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Martin [msstavby.cz] :

  Michal: Třeba balkony?
  Jinak seniorům a starým lidem se nedoporučuje dlouhodobější pobyt na přímém slunci.

  Thumb up 0 Thumb down 2

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.