Demolice objektu Sokolská třída 2641/62

Město Ostrava vypsala veřejnou zakázku na demolici objektu Sokolská třída 2641/62.

S iniciativou demolice Domova na půli cesty, údajné ubytovny, přišel obvod Moravská Ostrava a Přívoz. Obyvatelé okolních objektů byli údajně… terorizování. Radnice přistoupila k silně populistickému, krátkozrakému, až hyenistickému řešení. Obyvatele vystěhovalo. Máme problém? Jednoduše ho posuneme jinam…

Domov na půli cesty pomáhal např. dětem, které vyrůstaly v dětských domovech, matkám samoživitelkám, nebo lidem po výkonu trest, začlenit se do společnosti a měl přísně nastavený systém kontroly ubytovaných obyvatel.

Veřejná zakázka vyčísluje demolici na téměř  16 mil. kč. Bohužel obvod nezveřejnil, že by se zabýval i variantou rekonstrukce. Samotná stavba je provedena v 1.PP a 1.NP jako železobetonový monolitický sketet s vyzdívkami obvodového zdiva z keramických tvárnic a žb vodorovnou konstrukcí stropů. Zbývající podlaží pak žb montované rámové konstrukce s H – rámy a stropními panely (konstrukční systém Průmyslových staveb Gottwaldov). Podélný trojtakt s velikostí polí v podélném směru 6×3,6 m a v příčném směru 4,5+2,65+4,5 m. Konstrukční výška montovaného systému 2,85 m. Rekonstrukce by tedy nebyla obtížná.

Bylo by určitě zajímavé vidět projekty, které by řešily přestavbu např. na studentské bydlení…

Předmětem veřejné zakázky je realizace demolice objektu na ulici Sokolská třída 2641/62, v k.ú. Moravská Ostrava, obec Ostrava dle projektové dokumentace bouracích prací s názvem stavby „Demolice objektu Sokolská třída 2641/62 a přeložka předávací stanice PS 411“ zpracované společností SPAN s.r.o., IČO: 47153521, se sídlem: Kratochvílova 3, 702 00 Ostrava v 07/2017.
Jedná se o demolici obytného objektu (SO 01) se zachováním jeho přízemní části, která bude stavebně upravena (SO 02) bez rozšíření zastavěné části a do níž bude přeložena předávací stanice nacházející se v současné době v demolovaném objektu. Součástí stavebních úprav je napojení objektu na kanalizaci, vodu a elektro – toto napojení je vedeno v zastavěné části demolovaného objektu. Do nově vzniklé předávací stanice budou přivedeny primární a následně odvedeny sekundární rozvody tepla (SO 03). Primární rozvody budou napojeny ve stávající šachtici a sekundární rozvody budou napojeny na stávající rozvody.

Demolovaný objekt:

Bohužel Hnutí Ostravak se projevuje negativně vůči menšinám pravidelně. Takové chování na radnici evropského města nemá rozhodně co dělat. Dokazuje to například i příspěvek o nepořádku, který zanechal romský festival Lepší budoucnost pro naše děti na náměstí Svatopluka Čecha v Přívoze. Dle datování na snímcích byly fotografie pořízeny následné ráno po akci.

Fotografie, jak znečištěná odpadky bývá trasa mezi centrem a Dolní oblasti Vítkovic například při festivalu Colours of Ostrava? Takové na facebookovém profilu tohoto hnutí nenajdete…

zdroj: ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. j.ree :

  Taktez si myslim, ze lepsi by bylo resit problem (davky), nez priciny (demolice)…

  Thumb up 3 Thumb down 1
 2. adamous :

  Takze prozatimni statistika strany Ostravak: pocet zbouranych domu: 1, pocet postavenych: 0

  Thumb up 25 Thumb down 6
 3. binLadin :

  Nesdílím ideologická klišé pana Martina, jeho hořekování nad osudem nebohých potřebných, jakož i sluníčkové útoky na Ostravaka. Pevně věřím, že jeho názor by byl stejný, i kdyby se jednalo o podobnou haciendu kdekoliv jinde, třeba i v jeho rodném Mošnově. Nicméně si myslím, že poblíž centra krajského města by zařízení tohoto typu, a zejména způsobu fungování, být nemělo. Z popisu VZ vyplývá, že se to nezbourá celé, ale přízemí zůstane zachováno. Každopádně bude zajímavé sledovat, co se bude v této lokalitě v budoucnu dít, zejména s ohledem na případné developerské aktivity lídra Ostravaka. Místo je to určitě lukrativní, ale na nějaký exkluzivní bytový projekt bych to netipoval. Výhled na střechy garáží a parkující trolejbusy určitě nepatří k nejžádanějším. Možná tady spíše vniknou nějaké nájemní komerční prostory, nebo něco podobného. Příklad hodný následování je hned naproti přes ulici (centrum koupelen). Ale třeba se pletu a město to neprodá a vybuduje tady například moderní dům s pečovatelskou službou.

  Thumb up 34 Thumb down 22
 4. Martin [msstavby.cz] :

  binLadin: Tohle není ideologie, ale korektnost. Která zde drasticky chybí.

  Jak Ostrava působí vypovídá i tento komentář, který se objevil na našem FB :“In abroad im saying Ostrava is a big shithole with unfriendly, racist,and perpetually cross people. This ones who Ostrava visited, agree with me and keep repeating one visit is enough.“

  Naopak sociální diverze je pro město důležité. Nejsme v komunismu, aby se nepohodlní (také sirotci, senioři) stěhovali z očí pryč za město.

  Thumb up 17 Thumb down 32
 5. JarV :

  Ten nápad na rekonstrukci na studentské koleje (bydlení) by vůbec nemusel být špatný… Je to v centru města, blízko k budovám univerzity, určitě by stálo za to vytvořit studii rekonstrukce a porovnat s náklady za demolici.
  Se studenty by určitě nebyly problémy jako s minulými nájemníky a vyřešil by se i problém s ubytováním studentů,
  případně by se mohlo uvažovat i o ubytování matek s dětmi, využití by se určitě našlo…
  Pokud tedy za zbouráním nestojí již zcela jiný záměr…

  Thumb up 9 Thumb down 0
 6. Rado :

  Žijeme v celkem pokřiveném světě, kdy většina uhýbá menšině, což je cesta do pekel. Já nevím, jestli je sociální diverze, jak říká Martin, pro město důležitá. On ten svět je hyperkorektní a velmi pokrytecký, ono stačí sledovat migrační krizi, kdy to, co od počátku říkala V4, EU nebrala vážně. Teď to řekne premiér Kurz a ihned má jeho názor váhu. Takže sám za sebe si odpustím nějaké multi-kulti a sociální osvěžení, a přeji si, aby česká společnost zůstala taková, jaká je, nehledě na názor lidí, kteří píší své dojmy z Ostravy na FB. Ostrava a unfriendly people? To je názor jednotlivce, já ten pocit nemám.

  Thumb up 31 Thumb down 13
 7. balde :

  jsem pro zbourání jen v případě že na místě vznikne kvalitnější zástavba než se bourá, jinak další proluka pro Město

  Thumb up 15 Thumb down 3
 8. thvari :

  Muzete mi rict, proc tyhle „Ostravakovske“ parazity tolerujeme? Vadi jim investori, vadi jim chudi najemnici, vadi jim obyvatele centra, co jsou aktivni a staraji se o svuj obvod. Je vubec nekdo, kdo temhle parazitum na verejnych funkcich nevadi?

  Problem je, ze se i kdyz nam tu casto jde o to same, vzdycky se pohadame na nejake nesmyslne ideologii. Pritom je to ryze prakticky problem. To chceme ty lidi ubytovat v ghetech jako na vychodnim Slovensku, kde jim tam nepotece voda, budou nekde za zdi bydlet v otresnych chatrcich a bezni lidi je potom budou nenavidet jeste vic nez ted? Ostravakovi se akorat povedlo: 1. zdemolovat potencialne funkcni stavbu, 2. presunout problem jinam, 3. hazet klacky pod nohy lidem z vedeni Domu na puli cesty, kteri se aspon o castecne reseni pokouseli. I kdyby resociolizovali 1 cloveka z 10, tak co. Ostravak nezapoji zpet do spolecnosti nikoho a jeste pulce Ostravy skodi.

  Thumb up 19 Thumb down 16
 9. Fujhnutí :

  Už jen pár měsíců chybí od politické smrti uskupení Ostravak.
  Ti praví Ostraváci se doufám poučili a už nebudou u voleb hazardovat!!!!!!!!!

  Thumb up 8 Thumb down 6
 10. Marián Kyral :

  Problém je, že tohle etnikum se moc integrovat nechce. Naprosto jim schází ohleduplnost k ostatním. Pracuji nedaleko a to co se tam dělo moc pěkné nebylo. Kravál po celý den, bordel pod okny i za plotem vozovny. Je fajn, že tam byla nastavena nějaká pravidla, ale ta zřejmě končila dveřmi. Venku už se pravidla nedodržovala.

  Ale jak z toho ven, to fakt netuším :-(

  Thumb up 30 Thumb down 6
 11. PetrP :

  Martin: Martině, jakkoli obdivuju, jak se starat o tento web a aktualizujete novinky, tak názory multikulti a menšiny s vámi absolutně nesdílí, jelikož pracují s těmito zákazníky již dost dlouho na to abych věděly že oni se nechtějí integrovat, nechtějí dodržovat naše společenské normy a nechtějí dělat vůbec nic kromě příjmu dávek a různých sociálních podpor, na které občan většiny nemá nárok!! Navic dům pro takovéto osoby vůbec nepatří do centra města… A nevím proč to zmiňujeme v souvislosti se seniory nebo dětmi v dětských domovech… To je něco úplně jiného!!!!!!! Už si to uvědomte, ale chápu, že když v tom nepracujeme, nebo nebydlite, tak se to těžko chápe… Taky jsem před mnoha lety byl takový….

  Thumb up 28 Thumb down 10
 12. thvari :

  Rozhovor na Deniku s lidrem kandidatky ODS Pavlem Nytrou: https://goo.gl/oiMhWs

  K tematu bourani/vystavby:

  DOTAZ: Dobrý večer pane Nytro, jak chcete řešit centrum města, když se tady za poslední roky nepostavil jediný dům?
  ODPOVĚĎ: A to je to, co chceme právě změnit. Některé projekty už jsou, takže je chceme realizovat. Určitě chceme, aby zmizely všechny proluky, musíme konečně vyřešit problém „Ostravice“, musíme dořešit propojení centra Ostravy například s Dolní oblasti Vítkovice, musíme vyřešit otázku Černé louky a tak dále.

  K tematu premistovani romskych obyvatel:

  DOTAZ: Dobrý den, všiml jsem si, že děláte všechno pro to, aby jste se zbavili co nejvíce romské části populace a přemítili je do jiných části Ostravy. Myslíte, že je to správné řešení? Děkuji za upřímnou odpověď. Hrabovský Vítězslav
  ODPOVĚĎ: Nevím, co konkrétně máte na mysli. Nemyslím si, že přestěhováním kohokoliv kamkoliv se problém nepřizpůsobivých občanů vyřeší.

  Naprosto s nim souhlasim…

  Thumb up 10 Thumb down 8
 13. MM :

  Já vám nevím. Bourat je podle mého škoda, dům může být dál užitečný, třeba pro seniory nebo mladé rodiny. Místo špatné rozhodně není. Problém byl s tím jak toto ubytovací zařízení fungovalo před tím, respektive jak se obyvatelé chovali k ostatním. Měl jsem klientku, která bydlela v domě hned vedle objektu. Na denním pořádku bylo házení odpadků z oken. Vyhazování jídla, kostí od kuřat a podobně. Díky tomu se jim na dvorku proháněli potkani. Věčně otevřená okna, televize na plné kule a řev.

  Dům za takové chování rozhodně nemůže. Podle mého těm lidem chybí základní vychování tzv. sociální inteligence. Jakmile je jich na jednom místě víc, je problém. Nedivím se, že si majitelů bytů v okolí stěžovali.

  Všechno je to o nastavení pravidel a jejich vymáhání, ale v tom je ČR obecně na štíru.

  Thumb up 18 Thumb down 1
 14. Infoš :

  Dalo by se to krásně rekonstruovat. Když by se sundal lehký zavěšený plášť a vybouraly lehké příčky, tak by z toho zbyl jen železobetonový skelet – sloupy, stropy, schodiště… Pak jen stačí dobrý návrh architekta a mohl z toho být opět užitečný objekt s libovolným využitím. Cena by byla poloviční oproti variantě bourání + stavba čehokoliv nového. A doba rekonstrukce by taky byla vcelku krátká, oproti řešení novostavby. I když, je třeba si uvědomit že jde o MOaP, takže tu bude prostě jen další proluka..

  Thumb up 13 Thumb down 2
 15. Michal :

  Takže potrestáme barák? To jsme se od roku 1945 posunuli daleko!

  Thumb up 16 Thumb down 1
 16. Mikša :

  Je mi jasné, že toto už na web o architektuře vůbec nepatří, ale mně to prostě nedá. Každá akce zkrátka vyvolává reakci. Jako lidi, proberme se. Chyba určitě není jen na jedné straně, ale většina takzvaně nepřizpůsobivých je nepřizpůsobovými hlavně proto, že se tak k nim chováme. Třeba tahle diskuze. Peklo. Problém se neřeší tak, že ho odsuneme a pak děláme, že není.

  Thumb up 11 Thumb down 16
 17. MajsterJoe :

  Nu dobrá. Je dobře že se s nešvarem ubytoven pro nepřizpůsobilé nějak bojuje. Ale asi by to chtělo jiný směr. Může mi někdo říct kde jsou ubytování dnes? Kam se takový lid stěhuje?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 18. Crazym :

  Celý ten Ostravak a MOaP je banda d.bilů, na jedné straně se na Biskupské chtějí stát developery luxusních bytů s odůvodněním, že městské byty jsou potřeba aby město žilo a lidé neodcházeli a bla bla bla a na druhé straně o ulici vedle zboří barák kde by mohlo být hafo malých městských bytů jak pro starší občany, tak jako startovací byty pro mladé a odůvodní to kecama á la Okamura. Tak doufám, že voliči nebudou znova tak blbí aby je na podzim volili.

  Thumb up 15 Thumb down 4
 19. Mval :

  Čecháčkům vadí i to, že cizinci v MHD mluví anglicky, takže postoj k Romům nijak nepřekvapuje. Nevím, kde se bere ten pocit nadřazenosti Čechů nad každým, kdo se nějak odlišuje – náboženstvím, barvou pleti, národností…
  btw. Romové nemohou za to, že města rozprodala svůj bytová fond. Nemůžeme čekat, že se přizpůsobí, když jsou ohroženi bezdomovectvím a často jsou nuceni migrovat.

  Thumb up 6 Thumb down 10
 20. Nezávislý pozorovatel :

  To, že se tady zmiňuje politika, možná není zas až takový problém. Horší je, s jakou samozřejmostí a arogancí svoje názory Martin podává. Tento web je diskuzí o politice plný, ale eskalace nastává až tehdy, když se do nich vloží Martin se svou úžasnou neomylností. Je mi líto, ale to je můj názor.

  Thumb up 11 Thumb down 4
 21. Rýša :

  Mval: Mýlíte se, nevadí mi, že cizinci v MHD nebo obchodech mluví cizí řečí, nejsem nadřazen nad každým, kdo se odlišuje náboženstvím, barvou pleti, národností…, ale dovede mě vytočit, že podplácíme Romy, kteří od státu berou, berou a jen berou, ovšem povinnosti jaksi jako by neexistovali. Sám mám kancelář v domě, kde chodím denně kolen x-nadací a neziskových organizací a vidím to denně, co se děje. A nějaká vděčnost Romů? Rozbité okna a skleněné dveře již poněkolikáté, na chodbách denodenně odpadky, i když popelnice jsou hned u vchodu. Takže mám právě k Romům veliké výhrady, k ostatním národnostem nikoli. Tam se najdou, tak jako u nás, také výlupci a „vychcanci“, ale u Romů je spíše výjimečnost, když se dodržují pravidla spolužití Rom – nerom. Tam prostě Romové nemají slitování….
  Demolice tohoto objektu je mi líto. Den barák za to nemůže, jak se chovali nájemníci, kteří vlastně ani nájemné neplatili ze svého. Ale u vedení MOaPu se není co divit. Bourají rádi nestavějí ještě radši.

  Thumb up 9 Thumb down 3
 22. Mval :

  Rýša: A za co by Romové měli být vděční? Za diskriminaci na trhu s bydlením, kvůli které jsou závislí na spekulantech? Za segregaci ve školství? Vidíte jen důsledek, ale ignorujete příčinu.
  Že jsou Češi nenávistný národ, kterému vadí jakákoliv odchylka, to nepopřete.

  Thumb up 4 Thumb down 16
 23. dolil :

  Proč Romové něco neudělají pro stát? Anebo pro společnost? Stačilo by alespoň gesto.

  Thumb up 13 Thumb down 3
 24. Adam Cerv :

  Podle mě to skutečně nemá jednoduché řešení. Spoustu romů zde je natolik segregována, že s nima lidé už zkrátka nemohou vyjít. Často nemají ani pořádné základní vzdělání, mluví jak mongoli, jsou asociální a celkově nejsou začlenění do společnosti. Pak je, ale taky otázka kolik lidí je zde rasistů a soudí pouze na základě barvy pleti, osobně mám mezi romy přátele a rozhodně bych nechtěl aby z Ostravy zmizeli, určitá sociální diverzita je prostě důležitá. Ovšem výše zmíněné mi taky vadí a popravdě se nedivím lidem co s nima mají problém, výcházet s nima zkrátka není jednoduché a z toho také pramení ona segregace, určitá averze je zde na obou stranách. Co mě znepokojuje je však počet, každá rodina má pět dětí, a když vidím v Ostravě v dálce kočárek je už mnohdy jasné, že se jedná o romy, ostatní už odešli za lepším životním prostředím jinam. Už pět let chodím za jedním Australanem na angličtinu do Přívodu. Našel si babu někde z jihu Moravy a přestěhovali se tam do bytu od nějakého známého nebo co. On pochopitelně netušil co čekat a první rok byl ještě docela spokojený. Pak už mi začal ale říkat – „This is not how I imagined Europe“. Pochází z poměrně multikulturního Sydney a do té doby než se přestěhoval zde, tak v podstatě nechápal rasismus. Dnes nadává na romy jako snad nikdo koho znám, a určitě si s nima za těch pět let dost užil. Také tvrdil, že se v okolí za tu dobu co tam chodím jejich počet alespoň zdvojnásobil a je pravda, že si tam připadám jako menšina já, a to dost malá menšina. Je mi z toho docela smutno, když říkal, že se ještě letos stěhuje do jiného města, asi do Brna, a na Ostravu bohužel nemůže říct moc dobrých slov. Není to však jen o pochybném Přívozu. Vadí mu taky dost hrozné zimy poslední roky, které se tady v Ostravě podepíší asi na každém z nás, „Ghost town“ a celkově nic moc ekonomika. Já to tak negativně rozhodně nevidím, ovšem z toho jak nás může vnímat svět mi je dost smutno.

  Thumb up 13 Thumb down 2
 25. Mval :

  Adam Cerv:“Pak je, ale taky otázka kolik lidí je zde rasistů a soudí pouze na základě barvy pleti“
  https://brilliantmaps.com/europe-relationships/

  Thumb up 2 Thumb down 5
 26. Adam Cerv :

  Mval: No a pak je otázka z čeho to pramení . Pravděpodobně to bude asi 40.let izolace a zkušenost pouze se zmiňovanými romy coby jiné národnostní etnikum. V kombinaci s tím co lidi slyší, že se teď děje na západě to dává docela smysl. Nedočetl jsem se s jak relevantním vzorkem respondentů při tvorbě mapy tvůrce pracoval. Ale jakože je pravda, že jsme dost připosraní a někdy až přehnaně netolerantní, ale rasismus je kolikrát spíš takový sport spolu s klasicky českým „černým humorem“. Někdy je to možná lepší než debilní politická koreknost.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 27. D-r :

  Mval: Existuje podobná mapa Asie a Severní Afriky? Jenom změnit muslim na křesťan.

  Thumb up 0 Thumb down 3
 28. Rýša :

  Mval: Třeba za to, že ač velká většina z nich nepracuje, má bydlení. A pokud zdevastují barák, dostanou další… Mnozí neromové by skončili pod mostem jako bezdomovci.

  Thumb up 5 Thumb down 3
 29. Rýša :

  Adam Cerv:Pak je, ale taky otázka kolik lidí je zde rasistů a soudí pouze na základě barvy pleti…
  Myslím, že to není otázka rasismu. Podívejte, kolik je jen v Ostravě Vietnamců a ti rozhodně mají jinou barvu pleti i jinou vizáž a s nimi se dá docela vycházet, ať už jako sousedé nebo jejich děti ve školách makají a jsou mnohdy příkladem nebo jako živmostnícj. Takže rasismus zřejmě to není…,
  Otázka: Kolik je restaurací a různých večerek a obchůdků, které si založili Vietnamci a kolik takových podobných podniků mají Romové? Nebo budeme slyšet zase jenom jejich breky, že by tak rádi pracovali, ale práce pro ně není???

  Thumb up 7 Thumb down 2
 30. Adam Cerv :

  Rýša: Vždyť jsem o tom celou dobu mluvil, ale v některých případech ono klišoidní házení do jednoho pytle prostě platí. Ale jak jsem psal větší část je holt taková a my s nimi neumíme žít.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 31. aggu :

  Velká „zábava“ je sledovat jak mnozí kamuflují svoji xenofobii za „vlastenectví“ nebo rasismus za „smysl pro spravedlnost“. Proč se za své názory stydíte? Ano, jste za pokrytecké hlupáky. Ale s tím se dá žít ;) Dokud nedostanete rozum.
  Všechny „stížnosti“ co tu čtu, jsou jako s písničky „chodí pešek okolo“. Tolik let statečná paní z Čertovy Lhoty řeší cigánskou otázku, tolik let jí slušní lidé volí… A ono se změnilo – nic. Teď si slušní lidé vyvolili za spasitele Okamuru. Dopadne to stejně, jen s tím rozdílem že Okamura bude po pár letech majetnější.
  Ostravak taky bojuje. Nesmyslně zboří dům a případné problémy přesune jinam. Vydá na sebe 5-6 oslavných článků a čeká že bude odměněn.
  Pro všechnu tu „slušnost“ nevidíte kde je skutečný problém. Ten problém není v lidech kteří mají z různých důvodů problémy, ale v establishmentu, který nic řešit nechce. Protože by pak přišel o jednu důležitou věc – nejste totiž nic jiného, než lovná zvěř pro volby. A lovíte se lehce.

  Thumb up 10 Thumb down 8
 32. Martin [msstavby.cz] :

  Mval: Mapa vypovídá o všem.

  Rado: A proč se hned bavíme o migrantech? Jsou tématem článku? Zde bych použil slova od Krnáčové, „zpovykanost“. Co zde není bílé a nemluví plynuleji česky je špatné. Jen se zeptám. Už stavíš křesťanské kříže u ubytování pro Muslimy v Klimkovicích, jak jsi zde navrhoval?

  Upřímně, je mi ze zdejších rasistických a xenofobních názorů vydávající se za jakési vlastenectví, ale ve skutečnosti vypovídající o neznalosti a omezenosti, velmi líto. Ale v kontextu místa a sociální skladby obyvatel (natož prezentaci pár výkřiků na anonymní internetové diskuzi) zcela chápu.

  Bohužel je mi pak o to trapněji se bavit s lidmi ze zahraničí o ČR. Např. ani mnozí Němci a Rakušané Česko neznají. Když ano, tak jako nepřívětivou a rasistickou zemi. A je už pouze na mé generaci, aby tento špatný obraz změnila.

  Thumb up 8 Thumb down 8
 33. dolil :

  Zajímalo by mne, jsi vlastenec?

  Thumb up 3 Thumb down 8
 34. Rado :

  Martin [msstavby.cz]: Za barvu té mapy jsem rád, historicky máme jinou zkušenost a myslím si, že to vypovídá i o našem zdravém, selském rozumu. Sociální inženýring v podání EU je opravdu krize společnosti a hodnot, což nedávno potvrdila mj. i BBC, kdy „Monty Python jsou moc bílí“ (a to není rasistický postoj?). Hvězdné války taky podléhly době a je jen dobře, že to Češi vidí, že se nějak moc nebývale tlačí na pilu. Víte, svět je hyperkorektní a je otázkou, co se za slovem xenofob vlastně skrývá nebo co za ním hledat? Ale Češi nejsou rasisté, vůči ukrajinské, polské nebo vietnamské menšině nemají námitek, protože ti dobře zapadli do společnosti. Jenže o tom se nepíše. Jenže aby společnost dopadla tak, že se v Bruselu nestaví vánoční strom, aby neurazil, že politik má problém říct, tato země je naše atd. atd., to je krize společnosti a velká. Tak jak já musím v arabských zemích respektovat jejich zákony, protože vím, co mě čeká, tak to samé chci, aby platilo i zde, akorát v Evropě už budu za rasistu a xenofoba, aby se menšina přizpůsobila většinové společnosti. A to platí i o našich občanech z Přívozu. Až nebudou mít natažené ruce, jejich děti budou řádně chodit do školy, bude to jiná, ale musí začít od sebe.

  Jinak v Klimkách kříž před lázněma nestavím, místní jim to občas dají najevo i jinak, že zde nejsou doma, ale třeba takový kostel bych rád viděl v Saudské Arábii, jenže ta není tak blbá jak Evropa, aby něco takového dopustila. A ono to není zas tak dávno, kde se uvažovalo o výstavbě mešity v Orlové u Dolu Žofie a otázka zněla, a proč tam měla vlastně vyrůst???

  Thumb up 10 Thumb down 10
 35. Martin [msstavby.cz] :

  Rado: A proč ostatní země východní bloku nesvítí rudě? Třeba takové velmi věřící Polsko…? Vánoční strom v Bruselu, ověř si, jak to skutečně bylo. Ale vím, že tě realita zajímat nebude… Jde o dezinformaci. http://www.mythdetector.ge/en/myth/disinformation-christmas-tree-brussels-2017-was-not-put-prevent-irritation-non-christian

  Mohu vědět věk? Jen tak pro zajímavost…

  dolil: :D :D
  Co definuje vlastence?

  Thumb up 7 Thumb down 5
 36. dolil :

  Na to si musíš odpovědět sám… smutné.

  Thumb up 4 Thumb down 8
 37. Martin [msstavby.cz] :

  dolil: Smutné je neumět odpovědět na otázku.
  Definice vlastenectví je v ČR velmi pokřivená.

  Pokud si mám odpovědět sám.
  Utopence nejím.
  TV Barrandov následují.
  Ponožky v sandálech nenosím.
  Nestříhám se na mullata (vpředu byznys, v zadu party).
  Nekřičím po lidech v tramvaji, co mluví anglicky.
  Během mistrovství nevěším vlajecky na zrcátka.
  Na prifilovce na fb nemam vlajecku SPD nebo přeškrknutou mešitu.
  A nejsem xenofobní a nemám strach z jiných kultur a národů.

  Thumb up 12 Thumb down 7
 38. skelet :

  asi jezdím špatnýma linkama tramvají .. slyším v nich čínštinu, angličtinu, španělštinu, ale ještě nikoho kdo by na ně křičel, ať mluví česky :)

  Správný občan ČR musí žít v nejhorší zemi s nejhoršími spoluobčany atd. :)

  Thumb up 6 Thumb down 7
 39. Martin [msstavby.cz] :

  skelet: Asi https://ostrava.idnes.cz/napadeni-zahranicnich-studentu-ostrava-tramvaj-anglicky-pzq-/ostrava-zpravy.aspx?c=A171206_093803_ostrava-zpravy_woj

  Thumb up 4 Thumb down 5
 40. skelet :

  aha, já myslel, že to je davový jev a on je to jen jeden. Jak to říct.. osamělý vlk.

  Takže je to taková ta česká klasika. Já jsem dokonalý a pokrový, ale jinak to tu stojí za hovno, jinde se prdí motýli.
  Tím nechci říct, že jsme dokonalí. To určitě ne, ale všude je chleba o dvou kůrkách.
  Z jednoho kamaráda, který žil v Malmo se stal vyložený rasista. Druhá kamarádka musí kvůli pákistánským spoluobčanům předstírat manželství, aby od nich měla pokoj. Další dva mí blízcí známí mají doma krásné mulaty. Pak si vyber :)
  Ve svém okolí vidím stále více smíšených párů a Asiatů mluvích plynně česky (nebo-li rodič mluví v rodném jazyce, dítě mu odpovídá plynulou češtinou).
  Takže pravda je tak nějak.. uprostřed a venku :)

  Thumb up 6 Thumb down 6
 41. Mval :

  Rado: Jakou zkušenost? Střední a Východní Evropa bývala vždy multikulturní. Změnil to až holocaust a poválečný odsun Němců. Od té doby je tato umělá a nepřirozená homogenita důvodem k jakési zvláštní hrdosti.
  Pokud argumentujete českým přístupem k Vietnamců, zkuste si s nimi někdy promluvit. Zřejmě budete překvapený úrovní rasismu v Česku, jak to ukazuje i link, který jsem poslal. Ani nemluvě o nenávisti k lidem s ruským a ukrajinským přízvukem.

  Thumb up 4 Thumb down 6
 42. skelet :

  Mval: statistika je to celkem zajímavá. Především, když si člověk rozklikne onen zdroj, z kterého to vychází. Pak už to vypadá o fous líp :)

  Thumb up 3 Thumb down 2
 43. aggu :

  Problém možná bude v tom, že většina českých „vlastenců“ si nikdy neuměla nalít dobrého natož čistého vína.

  Thumb up 3 Thumb down 5
 44. Martin [msstavby.cz] :

  Dáváme opět na vědomí, že v sobotu 18.8.2018 v 16:00 pořádáme další běh proti rasismu. Běží se vyloučenými oblastmi ostravské části Přívoz.

  Zatímco se část společnosti stále věnuje nesmyslnému odsuzování etnik a náboženství, poslechu Ortela, psaní štvavých internetových komentářů, či odvaze říkat pravdu, my chceme dát najevo touto formou náš nesouhlas s netolerantními postoji.

  Nejde jen o běh, jde o to se sdružit se, mluvit spolu a nabýt vědomí, že podobně smýšlejících lidí je ve vašem okolí více.

  Sdílejte událost se svými přáteli a připojte se. Nejedná se o závod, běžíme v jedné skupině. Běžíme na své vlastní nebezpečí, na chodníku či na kraji cesty. Minulý rok chcalo jako prase, leckteré běžecké boty zůstaly doma, nakonec se pár lidí sešlo a byla to pecka.

  Trať má ca. 5,75 km, začíná a končí na Náměstí Svatopluka Čecha. V půlce běhu (Přednádraží) bude pauza a občerstvení, které připraví ostravské komunitní společenství Food Not Bombs.

  https://www.facebook.com/events/457867724682663/

  Thumb up 4 Thumb down 14
 45. Danek :

  Martin [msstavby.cz]: Jak vidim tak nekterym uz zaclo v hlave opravdu sramotit…jak dobehnete k tomu prednadrazi tak si podejte ruce a jeden druhemu si vlepte facku…protoze vam proste az potom dojde, kdo to zpusobil.

  Thumb up 17 Thumb down 10
 46. marian :

  Martin [msstavby.cz]: můžu dorazit v tričku s nápisem Islám v ČR nechceme, abych tak zdůraznil svůj odmítavý postoj k netolerantním ideologiím?

  Thumb up 8 Thumb down 7
 47. Martin [msstavby.cz] :

  Danek: Já věděl, že se pobavím, ale že to bude až tak primitivní :D :D

  marian: No jasně. I s Konvičkou a tím dědou, co kácel stromy na železniční trať. :D

  Thumb up 6 Thumb down 4
 48. PetrP :

  Martin (MSS): Martine, pracuji s těmi lidmi z etnika denně a můžu ti říct, že oni po nás chtějí jen to, aby se oni měli dobře, dostali peníze a každý jim byl na ruku a to hned a ne, že přece budou čekat… Jsou nezačlenitelní (až na vyjímky, které jsou v promilích). Pokud oni nebudou chtít tak se nic nezmění, ale proč by oni chtěli že??…. Doporučuji sundání růžových brýlí nejlépe tím, že půjdete bydlet do této oblasti aspoň na pár měsíců, a ne, že si to tam 1x ročně proběhnete a máte super pocit, co jste neudělali pro blaho mulitkulti společnosti. Myslím, že pak se už žádné běhy konat nebudou…
  P.S. neposlouchám Ortela, nepíšu na internetu žádné štvavé komentáře. Jen prostě mám s těmito lidmi několikaletou zkušenost, kterou Vy evidentně nemáte.

  Thumb up 15 Thumb down 4
 49. Hynek [msstavby.cz] :

  PetrP: pojmenovavas to mozna dobre, ale to je proste generace opomijena vec. ze se jejich motivace a navyky musi zmenit, abychom byli vsichni spokojeni, to je asi vsem jasne, ale ja teda nevidim, ze by se to v tom smeru nejak hybalo, umime se k tomu postavit maximalne postojem „tady je nechceme“, rusenim ubytoven, ktere „prekvapive“ vybujely, protoze situace je takova, ze jejich moznosti ubytovani se hodne ztencujou. a ze kdyz tohle zkoncentrujeme nekam na periferii, tak ze to tam nebude vypadat jak ze skatulky, by kazdemu mohlo dojit. ale kde neni snaha, nebude ani vysledek.

  s dovolenim „aby se měli dobře, dostali peníze a každý jim byl na ruku a to hned“ to chce snad kazdy, jinak je vadnej.

  jinak martin to jen prekopiroval, msstavby ani on s tim behem nemaji nic spolecneho (cimz nerikam, ze to nesouzni, to by to tu asi nedaval)

  Thumb up 6 Thumb down 4
 50. Martin [msstavby.cz] :

  PetrP: Proč je to v globálu? Proč s romy nejsou problémy v Kopřivnici, Příboře jiných městech?

  Všichni všude stejní, že…

  Thumb up 3 Thumb down 7
 51. davidb :

  Hynek [msstavby.cz]:
  Pořád jsem na tom celkem dobře- to Romské osady na Slovensku jsou úplně jiná liga.
  Byli jsme v jedné na návštěvě- hlavně ve škole.
  Zkušenost fakt mazec.
  Byli jsme tady-https://www.google.com/maps/@49.3118246,20.7060569,3a,75y,103.64h,94.57t/data=!3m6!1e1!3m4!1shJ6Fs7p_HJs0e3K5sTBVgA!2e0!7i13312!8i6656
  Tady je jedna z dalších- https://www.google.com/maps/place/R%C3%B3mska+osada,+059+92+Huncovce,+Slovensko/@49.1210683,20.3717211,515m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x473e3c89bda4170f:0xa00f7d44d2f8b20!8m2!3d49.1215638!4d20.3732391

  Thumb up 2 Thumb down 0
 52. Danek :

  Hynek [msstavby.cz]: Návyky se nezmění pokud o tom nebudeme mluvit…pokud na to media budou upozorňovat..
  I ta cesta tu je:.jen chtít:.V podobě výrazného sníženi dávek na bydlení,podmínka ze souhlasem obce..to je i doposud, ale CHovanec to změkčil, že už uřad práce nemusí(ale mohou) držet stanoviska obce..to bych okamžitě vrátil.(tim by se stálo, že obec by měla třeba dohled nad ubytovnami..a měli nad němi moc ne naopak(pak by obce snadněji vykupovali a poskytovali bydlení za adekvatní částky) další dávky podmíněné prací pro obec,omezení dávek pro občany z EU(až po odpracovaní 4-5let..tim by se zastavil přívod ze Slovenska,i obyvatel Rumunska,Bulharska atd.)..toto se praktikuje v některých zemích EU(mimojiné chce zavést i Německo).Porodné a dávky jen na 2-3děti…(pokud někdo chce mít dětí více, dávky na děti podmínit pracovní min.rodiny)…to jsou jen některé návrhy, které povedou k větší integrací do společnosti.

  Thumb up 7 Thumb down 4
 53. Adam Cerv :

  Hynek [msstavby.cz]: A Jaké je tvoje řešení? Přívoz, Hulváky, Vítkovice nebo teď docela nově některé části centra nejsou periferie a člověk se tam večer asi sám neodváží, někdy ani přes den. Jediný výsledek společného soužití je to, že se ostatní odstěhují pryč. Ve skutečnosti mi ani tak nevadí romové jako takoví, ale to co po sobě zanechávají, někde přijdou, obchody zavřou, ostatní lidé se odstěhují a jde se dál. Zkrátka to nefunguje – ani komunikace mezi námi a romy, ani tolerance. Ale ve skutečnosti to kolikrát není o tom, že je člověk rom, já osobně nemám problém se bavit s kýmkoliv, skutečně nejsem rasista, ale když do tramvaje vejde rodina s x děckama a kočárkem, oblečení ve špinavých teplákovkách, začnou tam hulákat a mluvit sprostě, (podotýkám, že to tak je dnes a denně), tak se nedivím nikomu, že se s takovýma lidma asi nechce bavit ani s nima žít v jednom městě bez ohledu na nějakou rasu. Romové jsou od malička segregováni, špatná školní docházka, špatné vzory rodičů, problémy s návykovymi látkami. Na jednu stranu mi je možná líto jak dopadli, na druhou stranu toto je přesně součást jejich kultury, pokud to tak lze nazvat (myslím, že ji už mnozí z nich ztratili).

  „aby se měli dobře, dostali peníze a každý jim byl na ruku a to hned“ to chce snad kazdy, jinak je vadnej.- To není pravda. Ani já ani nikdo z mojich blízkých nebo známých to tak nechce. Všichni chceme dobrou práci a jsme zvyklí, že nic není zadarmo a snažit se pokud máme ambice něčeho dosáhnout.

  Thumb up 11 Thumb down 6
 54. aggu :

  Adam Cerv: Žádné takové části typu no-go zones, velikosti městských čtvrtí v Ostravě neexistují. Lžeš, a záměrně se snažíš po vzoru akademiků z SPD šířit strach. Po Přívozu i Vítkovicích chodím desítky let. I v noci, no představ si to ;)
  Ano, šlo by jmenovat v Ostravě několik ulic nebo jejich částí, které jsou zjevně zaostalé. Ale neexistuje, že by tě tam někdo po 5 minutách okradl. Spíše to má vztah k tomu, jak se stará starosta.
  Třeba v Hrušově Riegrova ulice. Ve Vítkovicích už snad jen jz. konec kolem ul. Okružní a konec Zengrovy. V Přívoze před lety část ul. Palackého (dnes je to tam lepší). Všechno zanedbaná místa. Asi schválně.
  Jestli někde v noci vytahuju pro jistotu ruce z kapes a schovávám sluchátka, tak jsou to místa třeba u nás v Hrabůvce okolo bolševických „obchodních středisek“ – třeba Venuše, Špalíček nebo Savarin, kde ožralý white trash kolem místních hospod dělá bordel.

  Thumb up 6 Thumb down 6
 55. Adam Cerv :

  aggu: https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/neda-se-tu-zit-bojime-se-stezuji-si-lide-z-trnkovce-20180713.html

  Nějak jsem to nepochopil, jakože tu nejsou no-go celé městské části tak je to pohodě jo ? Úplně tě chci vidět jak chodíš v noci po těch místech co jsi zmiňoval, jak se jdeš projít třeba takhle při měsíčku po Erbenovce. Ještě neznamená, že když někde ty chodíš tak je to tam bezpečné,. Vítkovice, Přívoz apod x krát převyšují republikový průměr V trestné činnosti- jde to jednoduše dohledat, takže já tak starším lidi. Nejsem žádný volič SPD, a ty Akorát některé věci nechceš vidět.

  Thumb up 6 Thumb down 2
 56. Adam Cerv :

  aggu: Navíc to, že to tu ještě není tak hrozné přece neznamená, že se to tak v budoucnu nemůže stát.

  Thumb up 3 Thumb down 2
 57. aggu :

  Adam Cerv: Pracuju kousek od Erbenovky a chodím tudy (i) při měsíčku. Ty asi spíš jen virtuálně. Co tam máš dál? ;)
  Jestli chápeš význam průměr, tak těžko můžeš porovnávat čísla z lesa někde na Vysočině, města typu Pelhřimov kde největším zločinem je pohození šlupky od banánu a tří českých větších měst. A ani v nich se míra kriminality v jednotlivých (větších) čtvrtí neliší násobně, ale spíš v procentech resp. desítkách procent. Což zjevně souvisí s jednoduchou úvahou – kde žije víc lidí, je víc zlobivců. Pokud to teda nepočítáš chudé lidi mezi zločince. Pak se ti mapa může mírně změnit, třeba v severních Čechách.

  Thumb up 2 Thumb down 5
 58. small :

  No milé děti i bez mé pomoci to tady pěkně jede :)) takže řešení „Romského problému a související white trash“ je velmi jednoduché, v anarchistickém Česku však neproveditelné.

  Takže si prosvištíme některé potřebné kroky:

  1 . Zákaz hazardu (který se rozmohl za CSSD, posléze TOP + ODS) s výjimkou 2 – 3 kasin v Ostravě pro movitější klientelu, dále omezení sázení na internetu. Pokud bude objevena nelegální herna, zlikvidovat bez milosti přístroje.
  2. Zrušit ODSsácký zákon o tzv. doplatku na bydlení
  3. Snížit sociální dávky, popř. je vázat na docházku děcek ve specializovaných školách 0-tý ročník. Trestat šikanu ve školách – často vycházející z této komunity vůči slabším kusům.
  4. Veškeré Romské tetičky a strýčky ze Slovenska vypakovat opět na Slovensko (kontrola dokladů) * Slovenská města se lepší, Česká horší.
  5. Zvýšit pravomoci Policii ČR po vzoru největší demokracie na světě USA!!!
  6. Tvrdě trestat užívání a výrobu drog po vzoru nejrozvinutějších ekonomik světa – Asijských zemí.
  7. Milým mladým aktivistům vysvětlit, co to jsou demokratické volby – a to znamená, že pokud lidé volí ANO, Komunisty, SPD, „Piráty“ (ano také protestní strana), Zemana, tak to musí respektovat a pokud chtějí změnu, musí vytvořit takový program, který osloví „naštvané“ voliče.
  8. Zdražit alkohol, cigára – a po vzoru Skandinávských zemí zřídit specializované prodejny alkoholu. Zakázat prodej ve stáncích PNS.

  Ale to bych chtěl moc – rómské multi-kulti, drogy, chlast, prostituce atd… a pohoda – klídek přece k Česku patří, takže Sorry jako…. Otevřeme raději nové Casino v Paskově a dovezeme nové obyvatele ze Slovenska a bude nám dobře :))) sedneme si pak v parku pod strom a budeme diskutovat a diskutovat a diskutovat…….

  Thumb up 9 Thumb down 5
 59. Adam Cerv :

  aggu: Mě na Erbenovce přepadli, proto jsem ji záměrně zmínil.
  Teď budu citovat:
  Jestli něco nepřispívá k dobré pověsti Ostravy, je to také relativně vysoká kriminalita. Podle loňských dat připadlo Moravskoslezskému kraji jedno nelichotivé prvenství – odehrála se v něm jedna loupež na pouhých 4390 obyvatel. Jen pro zajímavost, třeba v Olomouckém kraji připadla jedna loupež na 10 641 lidí. Index kriminality, který přepočítává celkový počet trestných činů na deset tisíc obyvatel, dosáhl třeba v Ostravě-Vítkovicích v únoru 2018, ze kdy jsou poslední data, úrovně 51,5. Jinak řečeno se v obci se 7700 obyvateli stalo 103 trestných činů. Znovu pro srovnání: třeba v Chlumci nad Cidlinou, kde žije asi 5400 obyvatel, dosáhl index hodnoty 2,8 (byly tam tedy spáchány tři trestné činy). Některé části Vítkovic, ale i jiné oblasti Ostravy se tak v posledních letech mění ve vyloučené lokality.
  http://ceskapozice.lidovky.cz/ostrava-chradne-pukne-srdce-mesta-zrozeneho-z-uhli-a-oceli-png-/tema.aspx?c=A180605_100221_pozice-tema_houd

  Ale ty si stejně asi budeš stát za svým a věřit, že to je asi vůbec nejbezpečnější místo v ČR.

  Thumb up 5 Thumb down 3
 60. thvari :

  Adam Cerv: Ja ty predsudky nechapu. V Ostrave jsem vyrostl a porad tam travim nejaky cas, jezdim MHD na exponovanych mistech jako Sad B. Nemcove/Krizikova, Romove se tam vsude pohybuji a ano, jsou obcas nekde otravni jedinci (jednou po me chtel maly cigan na hlavaku „pujcit“ mobil nebo me nekdo otravoval pri cteni v tramvaji co ctu a kam jedu), ale pokud to mam hodnotit zcela subjektivne, jsou to vyjimky. Vetsina lidi se chova uplne normalne, cekaji nebo jedou nekam MHD, maji tasky, maji kocarky s detma, jsou obycejne obleceni a proste zijou svuj zivot.

  Thumb up 1 Thumb down 5
 61. aggu :

  small:
  1) ano
  2) ano
  3) ano
  4) Hitler by z tebe měl určitě radost. Nechutné.
  5) Jsi naivní, asi moc koukáš na filmy z USA.
  6) Drogy tady byly dřív než člověk, stejně jako hudba. Problém není v drogách, ale v člověku. Zvláště v těch, kteří by klackem chtěli řídit ostatní.
  7) Bojuješ proti neexistujícím nepříteli. To může být i projev duševní choroby, dávej na sebe pozor.
  8) ano
  Zbytek je duševní průjem.

  Thumb up 3 Thumb down 8
 62. Adam Cerv :

  thvari: Jo souhlas, vždyť jsem to přece nahoře psal, já s nima problém nemám a věřte mi, že bych mohl mít, zažil jsem s nima hodně už jako dítě. Vyrůstal jsem v Mariánských horách, někteří byli moji kamarádi a jindy jsem byl zvyklý, že jsem potkal partičku, která mi prostě dala přes držku, a sebrala kopačák byl jsem na to zvyklý no. Kdybych měl takové předsudky tak už tady nemůžu přece bydlet. Zároveň si budu stát za vším co jsem řekl. To, že tady jsou nebo začínají být vyloučené lokality, kde je vysoká kriminalita to je prostě pravda, místní to třeba ani tak nevidí. Vidí to lidi zvenku a dobré „image“ města, kterou Ostrava tak potřebuje to nepřispívá. Já myslím, že máte problém s pochopením podstaty toho sdělení.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 63. aggu :

  Adam Cerv:
  Mě jednou ze „zálohy přepadli“ před fotbalovým stadionem (zábava pro bílé). Nevím teda jestli to mám zmiňovat. Jo a byli bílí. To taky nevím jestli to má cenu zmiňovat ;)
  Článek? Letní blábolení, potisící chroustající přesudky, mýty a představy ekonomického redaktora pražských novin o Ostravě. Babička, sedící v metru, která si to přečte, řekne „týjo tam je to blbý“. No a to je asi tak všechno.
  Opět bych ti připomněl, že porovnáváš neporovnatelné – olomoucký sedlácký kraj a město. Porovnávej Prahu a Ostravu.
  A nevymýšlej si prosím. Nikde se nebavím o tom, že Ostrava je nejbezpečnější místo v ČR.

  Thumb up 4 Thumb down 4
 64. aggu :

  Adam Cerv: PS: Ostrava nepotřebuje dobré „image“. Ostrava potřebuje být dobrým městem. Dobré image města si můžou politici zařídit v mediích. Když se jim zamane.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 65. small :

  aggu: Řekl sám velký AGGU :) neboli ten, co má ty jediné správné názory, nejsi svazák s průkazkou SSM ? :)

  4) Řekni mi ty „Hitlere“ proč mám ze svých daní mimo mé milované české Romy, kteří mě nenechají vyspat dotovat ještě ty zahraniční?

  5) Já v USA žil a věř mi kdyby sis tam začal vyskakovat na policajta, tak jak je běžné v Česku, tak tě v Nevadě či Arizoně zastřelí, ale pochopitelně ty to víš lépe :)

  6) Drogy byly ano…ale to neznamená, že to vezmeme jako fakt a budeme je všude tolerovat těmi nejmírnějšími zákony v EU

  7) Neexistující nepřítel, který vříská na náměstích a háže po legálně zvoleném premiérovy (i když je z Anofertu) láhve? To je ta demokratická diskuse? Osočování Nohavici a voličů SPD ?? HM?

  Ty si mi filozof :)

  Thumb up 6 Thumb down 4
 66. Adam Cerv :

  aggu: Četl jsi ten článek ? To nevypotil nějaký ekonomický redaktor pražských novin, ale jsou to názory především Ondřeje Slacha z Ostravské univerzity, který se touto problematikou dlouhodobě zabývá a Lubora Hrušky Tvrdého.
  Prahu a Ostravu porovnávat nebudu. Je to zkreslené protože třeba Praha 1,2 a centrum Brna má daleko větší index kriminality na počet obyvatel, ale je to spojené hlavně s turismem a obrovským počtem lidí, kteří se tam denně pohybují, ostatní čtvrti jsou ok. Jinak tak velkou kriminalitu jako například v těch Vítkovicích nevidím snad nikde v ČR.

  Thumb up 3 Thumb down 2
 67. aggu :

  small:
  4) Zeptej se svého bílého politického zástupce v parlamentu. Ten ti tvé „daně“ „zašantročil“. Cigán ti žádné peníze nevzal. Část cigánů peníze dostává na úřadě od bílého úředníka, který dostal příkaz od bílého politika. Jejich život a rodina závisí na penězích od státu, čímž si zadělávají na problém, ale to je jich problém a volba. Třeba pro mně záviset na dávkách moc dobrá volba není.
  5) Ano. Střelba ostrou je záruka demokracie…. Možná jsi tam byl příliš krátce nebo na špatném místě, aby si pochopil, že demokracie je o něčem jiném.
  6) Drogy v EU tolerovány nejsou, lžeš. Možná někde v lokálně jako zábava pro turisti. Respektovány a tolerovány budou až lidstvo dostane rozum.
  7) Máš právo hodit cokoliv po komukoliv. S trestem jako inteligentní člověk samozřejmě musíš počítat. Je to trochu podivná forma dialogu, ale v historii lidstva celkem běžná. Nohavicu osočují jeho oponenti, což je vcelku logické, přece ho nebudou osočovat jeho přátelé. A každý má nějaké oponenty. I ty ;) Voliči SPD jsou smutní, deprimovaní, zhrzení lidé, s příliš rychlou tvorbou úsudku a rychle se měnícími projevy sympatií, kteří by si zasloužili kvalitní psychiatrickou pomoc státu. Lázně, procházky v lese, klid, vyšívání a tak…
  Tvůj filosof.

  Thumb up 4 Thumb down 5
 68. aggu :

  Adam Cerv: Četl. Je to blábol. Motá páté přes deváté.

  Thumb up 0 Thumb down 4
 69. Danek :

  Největším problémem jsou lidi, kteří zpochybňují názory druhých i když musí vědět , že mají pravdu:Já se v minulosti taky bil za Ostravu kde jsem přišel, ale je to cesta k čemu..k ničemu.

  Spravná cesta je ta, umět problém popsat a hledat cesty jak s toho ven. Mimo jiné tento problém je všude v ČR.(mimojiné Ustí nad Labem(tam už je 30% populace R.etnika, které dovezli spekulanti odkudkoliv..jen , aby vydělali )..by mohli vyprávět.Dokud budeme rozdávat peníze plnými doušky..budou tady lidé , kteří je budou chtít jak již pochybný kšeftař z byty, nebo člověk který chce bydlení zdarma…oboji ubližuje obyčejným lidem jak ztrátou hodnoty nemovitosti, drahším bydlením v nájmu(protože tato podpora křiví trh nebo pocitu bezpečí. Myslím, že několikrát jsem ze strany starostů po republice v tv slyšel jak apelují na vládu at s tím něco dělají(paradox je všemi polit.stranami)…a jako první bychom jako občané měli apelovat na město(kde mimojiné sedí primátor od Ano(p.Macura)…at v rámci města podnikne veškeré kroky(stavební závěra na ubytovny..upozorňuji, že v některých městech to dávno je)..+ vyhlášku omezujicí vzniku ubytoven+stanovení max.nájmu v bytech a obydlích , které lze na uzemí města poskytnout na min..(opět v některých městech to mají)…Myslím ,že p.Babiš je rozumný člověk a po spoustě vyl.lokalitách se byl podívat(mimojiné z Ustí někt.lokal. byl totálně zhnusen)…a omezení dávek na bydlení se bliží.

  Thumb up 3 Thumb down 3
 70. aggu :

  Danek: Ano, hrozně si se „bil“. Skoro si obětoval svůj (internetový) život….
  Pokud Babiš něco v tomto směru udělá, bude to dobře. To je tak všechno.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 71. Adam Cerv :

  Danek: Souhlasím s názorem a s tím, že je zapotřebí problém popsat, než se tvářit že neexistuje.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 72. Danek :

  aggu: Dle vyjádření mého kamaráda, který s ním jednal…to popsal… musím to udělat,myslím snížit dávky na bydlení(protože si uvědomuje vážnost situace)…..a Aggu tvůj koment u položky 4)myslíš , že je normalní živit cizí statní přislušníky?..než zvýšit důchod českému občanovi který 35let poctivě chodil do práce?Nebo mamince zvýšit mateřskou…zamysli se občas…než něco vypustíš do intern.diskuze.

  Thumb up 3 Thumb down 4
 73. small :

  aggu: Můj milý filozofe:)

  https://brno.idnes.cz/gang-brno-bohunice-teenageri-kapitan-dvj-/brno-zpravy.aspx?c=A180802_124638_brno-zpravy_krut

  https://brno.idnes.cz/vankovka-gang-brno-kapitan-bohunice-d6h-/brno-zpravy.aspx?c=A180803_155617_brno-zpravy_vh

  Děkuji za vysvětlení, to víš, my starší ty problémy nechápeme v takových souvislostech….nám stačí si přečíst článek z novin a hned jsme rasisti – no fuj, přitom správně je tolerovat, tolerovat a hlavně TOLEROVAT – západ Evropy náš vzor. Já se to ještě správně sluníčkově učím, ale časem se to podá:) Ale Ostrava chce přece doběhnout Brno…, neměla by si pořídit vlastního kapitána?

  Zajímavé jak opovrhuješ lidmi s jiným názorem, to je takové mile arogantní. Možná bys na ty procházky a vyšívání měl vyrazit ty sám…doporučuji Chánov, tam je moc hezky a mohlo by se ti tam líbit.

  Zajímavá věta: máš právo hodit cokoli po komukoliv….já myslím, že to právo nemáš, jelikož v ČR ještě oficiálně není anarchie.

  Thumb up 2 Thumb down 5
 74. aggu :

  small: Můj svět není budovaný články z novin, takže mi je úplně jedno jestli v nějaké vesnici zrovna blbnou děcka. Jestli ten tvůj ano, a špatně to snášíš, tak ti mohu doporučit, nečti je.
  Ostrava doběhnout Brno nepotřebuje.
  Pochop, jsou tak surreálné věci, jako třeba výroky členů SPD nebo některých brňanů, že „milá arogance“ je jedna z pouhých dvou věcí, jak se k nim postavit. Ta druhá je ignorovat je. Většinou se snažím o to druhé. Pokud se ovšem neobjeví nějaký šiřitel evangelia slušných lidí a já mám zrovna trochu času a náladu.

  Danek: Co je normální a co ne je jedna věc. Co je zákonné a co ne je věcí politiků a zákonodárců. Stěžuj si u nich. Není mezi nimi nikdo z těch, které nenávidíš.

  Thumb up 3 Thumb down 2
 75. Danek :

  aggu: Aggu mi vybil baterky.Opravdu s některými kteří tady přispívají to není jednoduché…Někdy tady něco napíši a čekám jak na to budou ostatní reagovat….občas někdy vice někdy méně dostanu i nějaké mínusy.Položím si otázku co jsem asi napsal, že mi někteří nerozumnějí..dám to i přečíst ostatním lidem co znám(ruzné věk.kategorie, ale moc 20letých kamar.nemám)…ti mi řeknou jestli je to blbost..no většinou mi řeknou že se s tím ztotožnují nebo něco ve stylu je to v pohodě.Někdy taky reaguji ne dle svého vědomí a svědomi(za to se omlouvám zejména občas Martinovi..občas mě dost nakopavá)
  Ale není třeba donekonečna mísit emoce..už mám taky roky…jen chci říct, že jsem čestný člověk, který nemá zapotřebí někoho nenávidět.Tak mi prosím toto nevnucuj do ust.děkuji.

  Thumb up 4 Thumb down 2
 76. small :

  aggu: Tady v této vesnici si taky nějak zablbli….jeden agresivní bílý rasista (asi hloupý volič SPD, který zrovna nic nevyšíval) zde napadl poklidně se slunící romskou partičku 7 mladíků. Mladíci se snažili první spor urovnat, ale ten agresor z SPD si nedal pokoj (asi mu to poradil Okamura) a agresivně-rasisticky je napadl. Ach ten svět je strašný…

  https://usti.idnes.cz/konflikt-koupaliste-dubi-romove-utok-zbiti-mladika-zastal-se-zeny-policie-vytrznictvi-gt1-/usti-zpravy.aspx?c=A180808_103607_usti-zpravy_vac2

  Thumb up 2 Thumb down 2
 77. aggu :

  small: Ten tvůj je.

  Thumb up 3 Thumb down 3
 78. small :

  aggu: Málem bych zapomněl – tady to popisuje slušně jeden občan:

  https://www.novinky.cz/krimi/480079-mladik-se-na-koupalisti-v-dubi-zastal-zeny-surove-ho-zbila-skupina-muzu.html

  Nu což Aggu, jak říká náš pan prezident, zvolen zcela demokraticky z vůle občanů – těch občanů, které by si asi poslal na převýchovu, popř. po nich hodil demokraticky láhev…. Je to marný, je to marný, je to marný… loučím se a těším se zase u nějakého „nepolitického“ článku.

  Thumb up 1 Thumb down 3
 79. varix :

  Tady je zas tak nablito, že by z toho jeden blil. Že vás to ještě baví, děcka.

  Thumb up 3 Thumb down 2
 80. Martin [msstavby.cz] :

  O trestných činech vypovídají policejní statistiky.

  Kolik trestných činů udělají bílí, černí, hnědí, žlutí. Takovou statistiku snad nikdo nemá. Pokud ji někdo má, ať dá sem odkaz nebo na ni navede.

  Bohužel to ale vypadá tak, že trestné činy dělají pouze tmaví. Ruku na srdce. S trestnou činností se setkal snad už každý dospělý. Každý by tu mohl vypsat zkušenosti. Ať přidám i já příspěvek. Pár bílých po mě chtěli v Zábřehu prachy. Romská matka mi nabízela „pravé“ voňavky před Kauflandem. Bílý Polák se nás snažil na Stodolní okrást. A minulé úterý mi bílý nabízel v Crossclubu drogy….

  Problém je, že pokud trestnou činnost výkonná neběloh, díváte se pak na celou skupinu takto. Pokud něco výkonná bílý, díváte se tak pouze na něj.

  Danku, že dáváš své komentáře na internetu číst svému, které bude mít stejné názory jako ty, protože se snim očividně stykas, nedostanes odpověd s jiným názorem.

  Thumb up 4 Thumb down 2
 81. Martin [msstavby.cz] :

  small: Solidní slovní průjem.

  Thumb up 4 Thumb down 3
 82. marian :

  Martin [msstavby.cz]: populista ti vadí, ale kult uctívající pedofilii a vraždění toleruješ a podpouješ. měl by sis srovnat v hlavě, které zlo je menší :-)

  Thumb up 2 Thumb down 7
 83. Adam Cerv :

  Martin [msstavby.cz]: Ne, nebereme to tak, že kradou jenom Romové, je mi to jedno kdo to je, nezastávám se nikoho ale za tu kriminalitu může ve Vítkovicích kdo ? – lidi co tam chodí ráno do práce a odpoledne domů ? nebo v Mariánkách za to snad může moje stará babička, která přestala nosit náušnice protože ji je na Náměstí dvakrát strhli z uší ? nebo v Trnkovci,… Za ty problémy co jsou ale můžou celé skupiny,. Skupiny, které odmítají vzdělání, práci a jakoukoliv snahu o začlenění – to prostě nejsou jednotlivci. Je jich hodně a je mi úplně jedno jestli jsou zelení nebo růžoví nebo co. Já s nikým problém nemám, bydlím ještě docela v dobré části města a i když to tak možná nemusí vypadat, tak jsem hodně tolerantní. Chci tím říct jen to, že pokud to budete zlehčovat, tak se pak nemůžete divit, že lidi dávají hlasy například SPD, například v Přívoze z přehledem vyhráli a nebo se budou stěhovat pryč.

  Thumb up 5 Thumb down 2
 84. Danek :

  Pro slunickare nebo slepe tady pripojim clanek z roku 2011…kde je jednoznacne popsan zneuzivani davek v cr…myslim ze uz bychom meli dospet a neco s tim delat….https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Starosta-Dubi-Romska-rodina-tu-na-davkach-brala-92-tisic-kazdy-mesic-208774

  Thumb up 3 Thumb down 6
 85. aggu :

  Danek: Člen strany, která za problém může (pravda není jediná) pláče do novin, že je to problém. To nevymyslíš.
  V článku už samozřejmě chybí jedna podstatná věc – průšvih není ani v tom, že by dávky byly masivně zneužívány (tedy, že by se zákon porušoval – což se odhaduje jen na cca >10% objemu dávek dle dřívějších odhadů MPSV), ale v zákonech a praxi samotné. Kterou ti samí politici změnit nechtějí. Proč asi.
  Takže vše zůstane při starém. Není zájem něco řešit. V Praze nikoho tenhle sociální problém netrápí a severní Čechy jako sběrný tábor nikoho nezajímají. Podnikavci s politickým krytím budou kasírovat, ty Danku, budeš nadávat na internetech lidem do sluníčkářů a 88% národa bude nenávidět cigány, protože si přece uždibují z našeho koláče. Tak to má být, nejslabší má vždycky padáka.
  Nikdo nemá odvahu tenhle kolotoč zastavit.

  Thumb up 7 Thumb down 2
 86. aggu :

  marian: „Kult uctívající pedofilii a vraždění“? Ano, to je velký problém křesťanské části civilizace, zde produkované pop-kultury a především katolické církve. Naposledy australský arcibiskup.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 87. Xavier :

  Adam Cerv: Největší kriminalita v Ostravě není ve Vítkovicích, Přívoze, ani v Mariánkách, ale naopak přímo v historickém centru Ostravy. Viz http://www.mapakriminality.cz/.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 88. Danek :

  aggu:Ono me je hodne smutno z cssd..kdy Zimola pri projevu tzv.sundejte si ruzove bryle,kritizoval ze vedle pracujicich bilych lidi muze kdokoliv dosadit kdejakou svetoc..v zapeti kdyz to muze zmenit tak cela strana dela ze sebe sasky.taktez nedavno si stezovala staroska z cssd kdy ten buss.s chudobou konecne nekdo zastavi.a silenec Dinsbier poda zalobu za senatory k ust.soudu…zrejme cssd chce byt brzo v prp.dejin…nebo mam podezreni ze v tolichu spousta pol.za ccsd jede.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 89. Xavier :

  aggu: Já bych neřekl, že nikdo nemá odvahu ten kolotoč zastavit. Odvahu má mnoho lidí, ale ti nikdy nevyhrají volby, protože tito lidé obvykle nechtějí sahat po populistických výkřicích, které jsou tím jediným, na co v dnešní době většina lidí skočí…

  Thumb up 2 Thumb down 0
 90. Adam Cerv :

  Xavier: Joo, tak v tom případě je centrum Prahy nebo Brna úplně válečná zóna už jsem to tu psal., nemá to cenu.

  Thumb up 1 Thumb down 6
 91. aggu :

  Adam Cerv: Blbý se srovnat s realitou, že? ;)

  Thumb up 4 Thumb down 2
 92. Xavier :

  Adam Cerv: Ne, není to válečná zóna. Centrum Prahy i Brna má cca stejný (či o něco málo vyšší) index kriminality jako centrum Ostravy (viz odkaz ;-)). Do Centra měst se odjakživa stahovali vedle vzdělaných a bohatých lidí i kriminálníci…

  Thumb up 5 Thumb down 0
 93. Adam Cerv :

  Xavier: Proboha, ten index se stahuje na počet obyvatel té oblasti, když na Praze 1 nebydlí ani 30 000 lidí, ale na ulicích je tam milión rozjásaných turistů a lidí celkově, tak je tam ten index logicky vysoký, to platí i o Brně a částečně Ově. Celkem fajn je si v té mapě taky srovnat o jaké trestné činy jde – v Praze jen jeden fyzický útkok – Vítkovice 7, krádež věcí a automobilů v Praze dva – Vítkovice 11…

  Thumb up 4 Thumb down 0
 94. Adam Cerv :

  Xavier: No co se týče toho centra Ovy, tak jsem taky psal, že to tu začíná být nic moc. Mnoho trestných činů bude mít na svědomí Stodolní a loupeže nemístních obyvatel. Na dvorku mi dvakrát vykradli auto,. Sousedi to nebyli

  Thumb up 3 Thumb down 2
 95. Adam Cerv :

  Xavier: Ale na rozdíl od Vítkovic je to ještě poměrně bezpečnější protože fluktuace lidí se asi nedá srovnat. Vítkovice jsou prázdné. Prostě nemůžete srovnávat centrum a ostatní části.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 96. aggu :

  Adam Cerv: No možná je to očima ;) ale ohledně fyzických útoků – květen 2018 (prosinec 2017):

  centrum Prahy – Staré Město, bez malé Strany: 8 (33)
  centrum Ostravy: 13 (39) počítám, že Stodolní z toho tak 90% ;)
  centrum Brna: 8 (44)

  pro zajímavost:
  Vítkovice: 7 (43)
  Přívoz: 10 (37)

  Takže všude cca stejné…

  Jasné, silvestr a svátky jsou mírně akčnější, ale během roku – 10 přepadení měsíčně – to je cca 1 přepadení za 3 dny. Vskutku – válečná zóna ;)
  Ne nadarmo je Česko jednou z nejbezpečnějších zemí na planetě.
  Samozřejmě, když je někde lokálně víc lidí (Stodolní, Staromák) + chlast + fet = větší problémy.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 97. Adam Cerv :

  aggu: Ta válečná zóna totiž měla být nadsázka. A ne, není to všude stejné, skutečně nelze srovnávat centrum Prahy a Brna s Přívozem…

  Thumb up 0 Thumb down 1
 98. aggu :

  Adam Cerv: Ano lze – z hlediska kriminality jednoznačně.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 99. Adam Cerv :

  aggu: Ok, nechám ti poslední slovo, nemám už energii, máš ve všem pravdu a já odjedu bydlet do Vítkovic protože tam je vlastně bezpečněji.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 100. aggu :

  Adam Cerv: Nevím na co potřebuješ energii, když nahoře máš čísla a počítat umíš ;)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 101. Adam Třetí :

  Adam Cerv: Já jsem ve Vítkovicích bydlel 9 let (na Lidické), na nikom z mé rodiny nebyl nikdy spáchán žádný trestný čin. Ale starší brácha když se jednou vrátil ze Stodolní, tak přišel bez bot a bez peněženky. Přepadli ho tam nějací Polací. Subjektivně jsem se cítil vždy bezpečněji ve Vítkovicích než třeba v Centru, hlavně ve večerních hodinách. V 90. letech jsem znal poměrně dost Romů, byli to vesměs slušní lidé, ti co bydleli v našem domě se k nám chovali vždy s úctou. Z mých spolužáků na ZŠ až do 9. třídy bylo tak 50% Romů. Jediní 2 lidé, kteří ve třídě šikanovali ostatní, nebyli Romové, jeden byl běloch árijského typu, který řídil všechny špinavosti. Od šestnácti ve Vítkovicích prodával drogy, nyní je po smrti. Z těch Romů ze třídy se stále stýkám se dvěma – oba jsou slušní, mají rodinu, pracují a neberou dávky (kromě přídavku na děti který bere kdekdo). Nejde zobecňovat, opravdu za všechno zlo nemohou Romové.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 102. Adam Cerv :

  Adam Třetí: Zajímavé příklady ze života,. Takových vytáhnu asi 10 taky,. Taky nerad generalizuji, jestli jste nepochopil co jsem se snažil vysvětlit, tak už se o to znovu pokoušet nebudu,. Bydlím v centru kousek od pracáku a ty fronty tam ale netvoří mladí absolventi vysokých škol,.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 103. Adam Cerv :

  Adam Třetí: A je mi to vlastně jedno, můžeme se takhle všichni shodnout, že je tady v tomto ohledu všechno v pořádku a super. Já přistoupím na to, že jsem asi jen paranoidní všechno jsem si to jen vymyslel a bude to taky v pořádku.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 104. Adam Třetí :

  Adam Cerv: No vidíš a já jsem makal 3 roky v pracovní agentuře a Romům jsem podle zkušenosti s firmami říkal, ať tam raději ani nechodíš, že je tam nepřijmou, protože to vedou rasisti ;-)

  Thumb up 4 Thumb down 1
 105. Adam Cerv :

  Adam Třetí: Švagrová dělá v pracovní agentuře, mohla by ti vyprávět, je to s nimi skvělá domluva a jak jsou velice zodpovědní. Ale já už nebudu 100x vysvětlovat, že ti lidi mi nevadí a sám jich znám několik osobně a bavím se s nimi. Ten problém si uvědomují i oni sami, proč se mi to snažíte vyvracet.??

  Thumb up 2 Thumb down 2
 106. aggu :

  Adam Cerv: Nikdo přece netvrdí, že je -všechno- v pořádku… Ale je třeba se bavit bez hysterie a pokud možno nelpět na předsudcích.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 107. Adam Cerv :

  aggu: K histerii mě umíš dovézt no, a to se považuji za klidného člověka :D

  Thumb up 1 Thumb down 0
 108. aggu :

  :-)

  Thumb up 4 Thumb down 0
 109. Rado :

  aggu: Statistika věda je, má vždy přesné údaje. Řeč čísel je řeč čísel, nicméně to podstatné je, v jaké části Ostravy se cítíte komfortně, bezpečně. A rozhodně Vítky ani Přívoz to nebudou. Zkušenosti jsou nepřenositelné, ale myslím si, že ta tlačenka sluníčkářských názorů, že je nutné menšiny tolerovat, podporovat je atd. je cestou do pekel. Trošku se mi zajídá dnešní společnost, která už blbne a neví coby. V Anglii řekne lékař, jsou dvě pohlaví (mužské a ženské) a přijde o práci, ve filmech musí hrát bílý, černý, žlutý, někdo z nich by měl být nejlépe i přihřátý, aby to vůbec mohlo do kin, protože soužití muže a ženy je už podle některých jaksi nenormální. Jsem poměrně otevřený člověk, ale když se lidem násilně tlačí do hlavy názory a pohledy jiných bez možnosti vyjádření lidí s odlišným názorem, ČT budiž toho příkladem, tak mi to vadí. Protože pokud chce někdo změnu k lepšímu, mít lepší život, nechť se podívá do zrcadla a tam uvidí osobu, kde to všechno začíná. Tedy u sebe. Nejsem pro výhody jedněch vůči druhým, o parazitování na soc. systému to platí dvojnásob. Takže tak.

  Thumb up 5 Thumb down 6
 110. aggu :

  Rado: Motáte páté přes deváté.
  A mimochodem používáním neologismu „sluníčkář“ od sobě říkáte víc než si myslíte.
  PS Ani já jsem netušil, že tenhle termín vymyslel nejznámější český konzument drog JX Doležal ;) No, každý, kdo tuhle nadávku používá je asi s JXD na stejné lodi, co Rado? ;)

  Thumb up 7 Thumb down 4
 111. Xavier :

  Rado:
  „Statistika věda je, má vždy přesné údaje. Řeč čísel je řeč čísel, nicméně to podstatné je, v jaké části Ostravy se cítíte komfortně, bezpečně.“ – Ne, to není pravda. Pocity mohou klamat, proto nejde o směrodatný údaj. Váš „mozek“ si může vytvářet pocity na základě předsudků. Statistika je v tomto případě podstatnější a směrodatnější.
  „A rozhodně Vítky ani Přívoz to nebudou.“ – Ano, budou. Cítím se tam stejně jako v centru, ne hůře. A pokud jde o to, jak se cítím v pátek večer třeba na náměstí Svatopluka Čecha, je to srovnatelné třeba s tím, jak se cítím u Sýkoráku nebo nebo u vlakové stanice Stodolní.
  „…ve filmech musí hrát bílý, černý, žlutý, někdo z nich by měl být nejlépe i přihřátý, aby to vůbec mohlo do kin, protože soužití muže a ženy je už podle některých jaksi nenormální.“ – ne, nejde o to, že je soužití muže a ženy nenormální. Jde o to ukázat, že nenormální (ve smyslu „špatné“ či „opovrženihodné“) není to druhé.
  „…ale když se lidem násilně tlačí do hlavy názory a pohledy jiných bez možnosti vyjádření lidí s odlišným názorem, ČT budiž toho příkladem, tak mi to vadí.“ – ČT není příkladem, zvou tam všechny. Skutečnost, která stojí za tím, že se tam nevyskytují příliš často lidé s „jinými“ názory, spočívá v tom, že tito lidé ty pozvánky odmítají, protože se bojí schopných moderátorů, a proto volí moderátory méně schopné (např. Soukup).
  „Nejsem pro výhody jedněch vůči druhým“ – fajn, tak zatočte s tím, že je určitá skupina lidí už desítky let znevýhodňovaná, lidé je nezaměstnají, i když mají kvalifikaci, jen proto, že mají trošku jinou barvu pleti, nebo jim lidé dají nižší plat za tutéž práci jen proto, že nemají ten správný typ přirození atd. ;-)

  Thumb up 7 Thumb down 5
 112. Xavier :

  Rado: jo a má to být „statistika NUDA je“ ;-DDDD

  Thumb up 0 Thumb down 0
 113. thvari :

  Xavier: Díky, že sis dal tu práci. Člověk čte, co píše Rado, a neví, jestli to ti lidé myslí vážně. My máme nezaměstnanost asi 2,5 procenta a někdo je schopen psát, že se tu parazituje na sociálním systému? Představme si, že mám stroj, jehož efektivita bude 97,5 procent a já budu tvrdit, že hlavní problém tohoto stroje je jeho nízká efektivita… asi každý jasně vidí, že to není pravda. Jsem fakt jediný, komu nějaké sociální dávky připadají asi jako 157. problém v řadě, který bychom zrovna měli v ČR řešit? A to jsem vypíchnul jen jednu věc, která mě na Radově příspěvku zaráží.

  Thumb up 5 Thumb down 5
 114. Adam Cerv :

  thvari: Tak například ty Vítky měly v červnu nezaměstnanost 13%, ale to je jedno. Já si taky nemyslím, že by sociální dávky zde byl aktuálně nějaký velký problém, ale bude to problém na který jednou celá Evropa dojede dokud se nezačne řešit. Už teď ekonomika v EU jede jaksi dýchavičně i když trochu roste. Pokud To nevidíte sedíte si na vedení.

  Thumb up 6 Thumb down 4
 115. Martin [msstavby.cz] :

  marian: Nevím, o co se jedná.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 116. Marian :

  aggu: takže obhajujes pedofilii, protože nějaký katolík je taky pedofil? miluju sluníčkarskou argumentaci, relativizování, lhaní si do kapsy a vydávání zbabělosti za ctnost

  Thumb up 5 Thumb down 7
 117. aggu :

  Marian: A takhle milé děti vypadá hysterický xenofob s pěnou u pusy.
  Způsob tvé logiky nechám stranou, i to že ve 2 větách (včera 17:08) urazíš miliardu+1 lidí. Jen mě zajímá, protože nejsi v mém okolí jediný, kdy přesně se z člověka stane něco jako ty? Co to spustilo? Tak nějak tuším, že noviny a televize v době uprchlické krize před 3 lety, ale zdá se mi to nějaké moc jednoduché.
  Jak moc si třeba zásadový (což by správný internetový islamobijec měl být)? Předpokládám, že bojkotuješ deriváty ropy (pocházející převážně z arabského světa), nejezdíš autem, nechodíš po asfaltu, stejně tak nepoužíváš nic z plastu, nepoužíváš nic z matematiky, na dovolenou nikam nejezdíš protože Česko je nejlepší a před zahalenými ženskýma v centru Ostravy nebo v Karolině si pravidelně odplivuješ.

  Thumb up 7 Thumb down 7
 118. Xavier :

  aggu: Já si taky lámal hlavu tím, co to těm lidem spustilo. Odpověď se mi naskytla, když jsem uviděl tenhle rozhovor: https://video.aktualne.cz/dvtv/verim-zemanovi-a-krampolovi-nejsem-rasistka-lide-mi-za-evrop/r~30ac60765da711e683920025900fea04/. Není to nutně hloupost, je to spíše strach z neznámého, který v těch lidech byl přiživován nejen některými médii (zde hlavně bulvár), ale hlavně veřejně činnými lidmi, kteří se tak chtěli třeba dostat k moci, resp. se přiživit na státním rozpočtu ;-)

  Thumb up 0 Thumb down 1
 119. davidb :

  OT:
  Mě se líbila ta anketa, zda by se u nás měla učit Arabská čísla :-)
  80% hlasovalo pro ne.

  Thumb up 10 Thumb down 1
 120. marian :

  aggu: můžem spolu zajít na pivo. Ty si prohlídneš lidskou zrůdu z blízka, a já ti povím, kde všude jsem žil, kolik západoevropských zemí jsem za posledních pár měsíců jako turista projel a co jsem tam viděl. Taky ti povím, kolik stovek židů nechal mohamed povraždit, že píchal devítiletou holčičku, a že urážet islám, i když jde o pravdivé výroky, je podle šarie trestné. Že mají islámské země výjimku v rezoluci OSN o lidských právech – zejména s ohledem na svobodu vyznání a rovnoprávné postavení žen. A ty mi třeba místo urážek povíš svoje ARGUMENTY, proč podporuješ muslimskou imigraci, uvedeš příklady fungující integrace muslimů do hostitelské spoelčnosti a jejich přínosy pro tuto společnost, kromě naučení jí tolerance k netoleranci, což teda, asi na rozdíl od tebe, já za ctnost nepovažuju.

  Thumb up 5 Thumb down 7
 121. Xavier :

  marian: Dobrý nápad, uděláme sraz msstavby.cz, nejprve si budeme vyměňovat argumenty. Navrhuji místo konání někde v centru, kterému vzhledem ke kriminalitě neuškodí to, že ho po pěti pivech proměníme ve válečnou zónu, když zjistíme, že argumenty nehrají roli a dva znepřátelené tábory opilých diskutérů promění centrum ve válečnou zónu :-D

  Teď k tomu Muhamedovi a „píchání devítileté“ (či desítileté). Kdybyste se trošku snažil přemýšlet, vyvodil byste si z toho jedno: věřící se obecně Písmem moc neřídí. Však koukněte na Nový Zákon. Kristus kázal lásku atd., homosexualita je dokonce přímo haněna ve Starém Zákoně. A přesto mnozí nejvyšší představitelé katolické církve mají odjakživa hrozně rádi v posteli nezletilé chlapce, klidně i mladší než ty devítileté.
  Ale teď k tomu Muhamedovi: víte vy, že v době jeho života bylo na tohle nahlíženo jako něco úplně normálního? V celém světě byly dětské sňatky úplně běžnou záležitostí, především pak ve vyšších kruzích. Víte, kolik let měla Blanka z Valois, když si vzala Karla IV? Měla 7 let. V posteli jí měl sice (asi) až v 11 letech, ale to je vedlejší, když to posvětila církev. Koukněte se do dějin, případů je nespočet i v naších končinách.

  Thumb up 6 Thumb down 3
 122. aggu :

  Se zrůdou bych na pivo možná i šel, ale ty zrůda nejsi, jen xenofob. A s nima není u piva sranda ;)

  Thumb up 3 Thumb down 7
 123. Michal :

  Jak lze filtrovat příspěvky? Nepřeji si číst o píchání desetiletých holčiček.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 124. archerr :

  Xavier: problém je v tom že zatím co středoveke křestanství se reformovalo , Islám nikoliv….defacto se vrací nyní zpět ke kořenům

  Thumb up 7 Thumb down 3
 125. Xavier :

  archerr: Fakt? A to vám napovídal kdo? Konvička nebo ten, co tak nerad zabrušuje? To platí maximálně tak pro ty země, které už od konce 2. světové války kontinuálně rozorává západ ve spolupráci s Ruskem. O SA to říct nemůžete, protože tam je v podstatě zakonzervovaný sektářský stav už spoustu let. A o zaostalých zemích střední Afriky není třeba mluvit. Ale co třeba země s největší muslimskou populací světa – Indonésie? Kde tam máte ten návrat ke „kořenům“? Třeba v tom, že poměrně nedávno zavedli do ústavy svobodu náboženského vyznání a sekularismus? A co jsou vlastně ty „kořeny“? Třeba to, že muslimské země byly do určité doby centrem světové vzdělanosti a kultury?

  Thumb up 6 Thumb down 4
 126. Opavrt :

  Jo, imaginární nepřátelé, to je to nejlepší.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 127. Bl :

  marian: Aggu podporuje muslimskou imigraci? Důkazy? Kde to řekl?

  Thumb up 1 Thumb down 2
 128. Hynek [msstavby.cz] :

  Danek: ne, promin, ale tim, ze lidi ze socialniho dna posles jeste o neco niz je fakt nenauci travit leta studiem. to by mohlo byt jasne..

  Adam Cerv: ze se do nekterych ctvrti neodvazis je s prominutim ciste tvuj problem, netusim kde bydlis, ale dost dobre jsi idealni adept na ten beh privozem, pokud mas podobne pocity.

  „Romové jsou od malička segregováni, špatná školní docházka, špatné vzory rodičů, problémy s návykovymi látkami. “ – jsi asi tak vypichl to, co je podle me treba zmenit. uz par generaci. ale resenim ala Danek „dejme jim mensi davky“ se tohle proste nedosahuje, to jsou do znacne miry mijejici se veci.

  a k te poznamce o tech penezich a ambicich – jasne, ty mas ambice mit doboru praci za dobre penize. byt ale jeden z peti deti v rodine nekde na zarubku, nebo kam jsou aktualne vsichni pomalu ale jiste vytlaceni, mas to hozene proste uplne jinak.. „nic neni zadarmo“… ja myslim, ze neni co zavidet.

  Thumb up 5 Thumb down 4
 129. archerr :

  Xavier: Konvička mi nic nenapovídal ,nevím na co si to tu hrajete.
  Ano muslimské země byly do určité doby centrem vzdelanosti , jistě ,ale říkáte to sám …BYLY a kdy? středověk…. totiž i ty muslimské země vcelku nedávno byly docela jinak orientované zde máte něco málo pro připomínku

  http://www.reflex.cz/clanek/video/80265/egyptsky-vudce-se-ve-videu-smeje-narizeni-nosit-hidzab-to-neni-vtip-ale-realita-v-roce-1958.html

  a docela by mne zajmalo jestli si děláte ze mne vážený Xavieri srandu, Indonesii mi jako příklad dávat nemusíte…. atentáty a vraždy křestanu nebo například protesty islamistů proti křesťanskému guvernerovi Jakarty ,Vám asi známo nejsou …..HLAVNĚ NĚCO NAPSAT!!!! ŽEJO? … ted se podívejte pod postel jestli tam není konvička a nebo okamura a popřemýšlet před spaním

  Thumb up 7 Thumb down 5
 130. Marian :

  Michal: pomůže strčit hlavu do písku. Na chvilku :)

  Thumb up 0 Thumb down 5
 131. Drt :

  Rado: Důkazy pro Vaše tvrzení o Anglii? Který lékař v Anglii řekl, že jsou dvě pohlaví a kvůli tomu přišel o práci? Kde? Kdy? Odkaz na věrohodný britský zdroj? (České „alternativní“ weby se nepočítají.) O Anglii nevíte vůbec nic, akorát se tady veřejně ztrapňujete.

  Thumb up 6 Thumb down 1
 132. archerr :

  Hynek [msstavby.cz]: není co zavidět? od rana do večera lapět na chlastu a cigárách , nemuset platit nic , všecko zničit a dostat nové , někoho zbít a být defacto nedotknutelný…..tvl na co si to tady hrajete? vite kolik nas ti darmožrouti už stáli? a co na řešeni ala danek ve stylu menšich davek je špatného???? práce je dost tak co…kolega z Zurrichu říkal jasně ´´ u nás by nedostal nikdo z nich nic´´

  Thumb up 4 Thumb down 5
 133. Xavier :

  archerr: BYLY, do doby, než je křesťané zničili svou agresivitou podobně, jako již předtím zničili Římskou říši, jiné centrum vzdělanosti a kultury ;-)
  Vy mi tady opravdu budete dávat jako příklad toho, jak byly muslimské země „jinde“ komunistu s náckovskými sklony, který chtěl vytvořit panarabský stát, který by se stal světovou velmocí na způsob Sovětského svazu? :-D Víte, že muslimové ve 20. století snad nikde neprožili takové systematické potlačování svobody projevu jako právě za Nassera? To, že byl Nasser materialista a neměl náboženské hodnoty v lásce, neznamená, že nebyl ještě větší prase než třeba současný král SA ;-)

  Thumb up 5 Thumb down 2
 134. Marian :

  Xavier: Karel si nevymyslel, že je prorok a 1,5mld nebožáků ho nepovažuje za nejdokonalejšího člověka, který kdy na zemi žil a je třeba se mu svým životem co nejvíc ptiblizit. Ale relativizuj dál, jde to

  Thumb up 1 Thumb down 5
 135. Archer :

  Xavier řimskou risi znicilo krestanstvi???? Nevim ale ja se ucil ze barbari a invazni kmeny, hlavne upadek byl z neustalych vnitrnich sporu a celkove demograficke situace…to zaprve 2 ikdyz ŘIm oficialne priznal krestanstvi tak za nej bojoval, po padu rise se zformovala zapadni a vychodni rise ( pozdejsi byzantska rise) kde tedy krestanstvi znicilo Rim? Kde krestanstvi znicilo Islam? Jestli mi reknete ze na krizovych vypravach tak to vypinam telefon a jdu od toho soukromeho doucovatele dejepisu zadarmo nehodlam delat……btw Nasir nebo Sadat jeden i druhy vedel proč silence drzet na uzde….bylo by stejne v poradku nepotlacovat nacismus? Je to ta sama ideologie

  Thumb up 7 Thumb down 2
 136. Xavier :

  Marian: A víte vy, že v dnešní době většina Islámských zemí uznává za vhodný věk pro manželství a sexuální aktivitu 15 let a další velká část (hlavně sever Afriky) 17 let? Takže se fakt chtějí přiblížit Muhamedovi? Proč tohle neřešíte u hinduistů, kteří považují za vhodný věk na vdávání u dívek 11 let? :-)

  Thumb up 1 Thumb down 3
 137. Archer :

  Btw Xavier je mi ted jedno co bylo ve stredoveku…. Dulezite je ze krstanstvi muzem vdecit treba i za pamatky a za odkaz nasich predku naproti tomu….co z islamu dobreho jest? Vzdyt tam to ani na reformu nevypada ….navic nemaji zadnou nadrazenou osobnost jako je papez pouze mufti dane zeme a imamove jednotlivych mešit

  Thumb up 4 Thumb down 1
 138. Archer :

  Xavier, to bude proto ze byla severni afrika tak dlouho kolonii :-) proc kdyz A se nerekne i B treba o Jemenu nebo afghanu? Kolik rocne tam umre holcicek … Ale co se nehodi nereknem…

  Thumb up 5 Thumb down 2
 139. Xavier :

  Archer: https://www.panmacmillan.com/authors/catherine-nixey/the-darkening-age – doporučuji, je to osvěžující a možná si i řeknete, že vaší učitelé dějepisu jsou pěkně nevzdělaná h.ovada ;-) A nikde jsem nenapsal, že křesťané zničili Islám :-D

  Thumb up 3 Thumb down 2
 140. Xavier :

  Archer: Křesťanům můžeme vděčit za památky? Myslíte třeba ty křesťany, kteří vypalovali starověké knihovny a většina starých spisů se nám zachovala právě jen díky muslimům, kteří si jich vážili?, za což pak křesťané o pár set let později byli nesmírně vděční, když se dostali z okovů barbarství? :-D

  Thumb up 3 Thumb down 3
 141. Archer :

  nenapsal to mate pravdu napsal jste tam ze krestane znicili centra kultury….aha …jiste takze muslimove nezplundrovali Konstantinopol a jine vyznamne mesra? Neposbirali miliony lidi do otroctvi…a co delaji ted šilenci? Znicene kostely sochy buddhy znicene zidovske dedictvi v mnoha zemich kupř tadzikistan a kazachstan….jo a na ty ucitele nereaguji a mirni slovnik misto toho vypiluj sve znalosti

  Thumb up 4 Thumb down 1
 142. Bl :

  marian: Aggu podporuje muslimskou imigraci? Důkazy? Kde to řekl? Odpovězte.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 143. aggu :

  V jedné z nejateističtějších zemích na světě, v Česku, kde lidé naprosto ztratili pojem o křesťanství (kromě vánočních půlnočních mší, kdy se poloožralí a s plnými břichy nahrnou vyřvávat do kostelů), se defacto 80% obyvatel, „přes noc“ stalo experty na islám a jeho nebezpečí pro svět. Na základě článků z novin úrovně Reflexu nebo Týdne, na základě zábavných televizních kanálů a postaviček v nich vystupujících.
  Tady zřejmě něco nehraje ;)
  Je možné, že český národ je národ důvěřivých imbecilů, které je možné úplně lehce vystrašit. Možná. Smysl mi to dává, politici to mají rádi, existence vnějšího nepřítele se dá krásně využívat a minimálně jeden hochštapler, který má klasifikaci na prodej otaku triček v pražské pěší zóně toho geniálně využil.
  Anebo, a to by asi bylo horší, jsme národ sviní, které mají hovno, v hlavě taky, ale chtějí si to všechno uchovat pro své příští bílé generace. Když už tak aspoň na internetu.
  Zaníceně řešíte které náboženství je horší. Takový hezky český přístup k věci. Většinou s povědomím o věci blížícím se limitně nule. Nechápu co se ateista v ateistickém státě má co starat o světová náboženství. Starej se o svou sekačku na chatě a zásobu plechovkového piva. Ani se nebudu ptát kolik zdejších islamobijců je pokřtěných.
  V celé té zábavné společenské debatě (zábavné hlavně pro politiky) jaksi zaniklo, že jsme jako národ i jako součást Evropy totálně neschopní. Neschopní pomoct když je potřeba a komu je potřeba, neschopní si zabezpečit své státní hranice, takže vznikl chaos a tisíce lidí trpěli – podruhé. Neschopní poslat ty, co pomoc nepotřebují, zpátky.
  Ten, komu je cizí úplně obyčejná empatie a místo aby pomohl, ho zajímá, proč dotyčná nosí hidžáb, je u mně lidské hovado a odpad.

  Thumb up 7 Thumb down 8
 144. Crazym :

  Tpc, takoví magoři už i na stavebním webu :DD Že si nejdete radši zaš.kat :DD

  Thumb up 4 Thumb down 1
 145. Martin [msstavby.cz] :

  archerr: Ajajaj, už přišel na řadu i Capslock. Mimochodem ten jeden komentář, co ti spadl do filtru… Vyjadřuj se slušně. Jen to vypovídá o tvé inteligenci.

  Dik.

  Thumb up 3 Thumb down 4
 146. Marian :

  Bl: mas pravdu, samozřejmě, že tady tu rakovinu nechce. jen se boji si to přiznat… že se on, takový inteligent a sveták, tak strašné pletl. ale čím později si to přizná, tím bolestnější to bude :)

  Thumb up 1 Thumb down 4
 147. Hynek [msstavby.cz] :

  archerr: ano, snizenim davek na uplne socialni dno vytvorime nove kvalitni pracovni sily z dospelych a ucenlive studenty z deti. nech si to patentovat.

  Thumb up 4 Thumb down 5
 148. Danek :

  Hynek [msstavby.cz]: Tak jsem se chvili odmlcel..a nestacim se divit…ten recept co jsem psal…by opravdu fungoval..bohuzel nevidim duvod proc by mel clovek porad neco dostavat,ale opravdu nejvetsi prusvih je davky na bydleni.kdy stat bez jakehokoliv stropu ,podminek ze treba uhradi cast najmu a dalsich veci defakto vytvari ghetta…znam romskou rodinu,kde v minolosti bydleli na ubytovne Metalurgu,proc protoze to bylo levne..tenkrat co rikali tak stal pokoj 2500.-..dnes kdyz to stat dotuje vyjeli najmy jednod.nad 10tis.za pokoj…o to jde.znam borce co koupil po jedne babicce byt neuprav.za pom.levno 1+1..v nabidce RK byl v nabidce za 5300.-..nakonec tam sli vite kdo..a za 8000.-..takze nereste porad kraviny pokud nejste slepi tak vidite jak to funguje..a jak je system zneuzivan.mimojime i na te ubytovne by bydleli za mnohem mene treba 3-4tis.kdyby to hradili najem.ze sveho…nikdo by je nevyhodil..proc protoze protoze prijem v ubytovnach by uz nemeli 400tis/mes ale 120…ale je to porad vic nez 0…nebo uz by meli moznost za norm.cenu prodat obci..viz.pripad Hlubiny..

  Thumb up 4 Thumb down 3
 149. Danek :

  Hynek [msstavby.cz]: Jo nenapsal jsem..tu 8000kc samozrejme hradil stat.+zalohy na sluzby..najemnik kvuli tomu skoncil i v ptaci aby to dostal…protoze si spocital,ze se mu to vyplati.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 150. Hynek [msstavby.cz] :

  Danek: no proste je to slozite, hlavne tady hazem do jednoho pytle myslim docela siroke spektrum lidi s ruznymi problemy a tlacime je cim dal vic do kouta / pryc / z oci. nevidim, ze by toto nekam vedlo.
  a pritom jak vidis, tak treba Rysa by si pral, aby byli nejlepe nejak hromadne jeste za neco vdecni… :)

  Thumb up 4 Thumb down 2
 151. Archer :

  Hynek [msstavby.cz]: aggu: ano panačku…to je vyblitek .. Nadavas na Čechy a sam jsi poturcenec horsi turka hazejic vsechny Čechy na jednu hromadu jinak odkaz z reflexu jsem tam dal proto ze byl s titulkama :D

  Thumb up 5 Thumb down 6
 152. Archer :

  Martin [msstavby.cz]: diky za upozorneni na mou inteligenci se vsi uctou myslet si muzes co chces ale ze zamenim jedno slovo v podstate za slangove oznaceni ktere i na diskuzich idnesu zustat mohou to ze mne nedela šilence to za prve …ad davky…no patentovat si to nech Ty pokud vim tak davky celou vec jen zhorsuji ono je pekne neco dostavat zadarmo…me nelibi se jim to platit , zajmave ze za komunistu si s nimi dokazali poradit ( nejsem komunista) po revoluci se do toho zacla montovat Eu a Amerika a z relativne integrovanych lidi se stal pravek….celkem jsem zasnul kdyz jsem ve vitkove slysel ze za komunistu to nebylo jako ted ze mladi nebrali drogya nemeli vsecko zadarmo a vazili si vic veci…ne ja je nehazu do jednoho pytle znam dost slusnych….vetsina z nich sice prohodi ze česko je rasisticky stat a podobne…a pak prijedou po vikendu ze Slovenska a jsou radi ze jsou radi ….jinak Martine z Msstaveb nic proti Tobe ale kdyz uz rikas nesnizovat davky co to podminit vyssimi naroky? Nedavas deti do skol? – strhneme. Delas kriminalitu?- taky nepracujes na nabizene pozici ? Taky zmensime davky…. Jedna z kamaradek ma cikana ..a jak rikala sama jde na urad nenecha nikoho mluvit se slovy ze jsou rasiste a jak nedostanu to a to tak vas budu zalovat :D jako Martine uznej dostanem se takto nekde?

  Thumb up 7 Thumb down 6
 153. Martin [msstavby.cz] :

  Archer: Slangový výraz to je mezi odpadem na idnes.

  Znova k té inteligenci. Popust uzdu a svůj fanatismus. Pak by sis všiml, že jsem o dávkách nic nepsal.

  Thumb up 4 Thumb down 5
 154. Archer :

  Martin [msstavby.cz]: zamenil jsem Te za Hynka, promin….a o jakem fanatismu to mluviš? Pokud chceš videt fanatismus doporučuji prahu černy most nebo nektere z vetsich nemeckych mest tam jsou jista mista zvane mešity

  Thumb up 5 Thumb down 4
 155. potkan :

  Drt:

  no já nevím, kdo se tady víc ztrapňuje. Radovy komentáře jsou jinak vesměs fundované na rozdíl od výlevů ostatních zde diskutujících.
  Možná Rado myslel tento „incident“ a jen to nepřesně popsal, ale i tohle je dost hrozné – ve zkratce – britský doktor dostal vyhazov, protože tvrdil, že pohlaví dítěte je dáno při porodu.

  https://www.telegraph.co.uk/news/2018/07/08/government-drops-doctor-says-gender-given-birth/

  A není to žádný alternativní (proruský, xenofobní, homofobní) web :)

  Thumb up 2 Thumb down 8
 156. Bl :

  Marian: Důkazy? Kde to řekl?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 157. Drt :

  potkan: Ne že ten incident nepřesně popsal, on popsal úplně něco jiného. Popsal něco, co se vůbec nestalo. Zaprvé, gender neznamená pohlaví. Zadruhé, ten lékař nedostal vyhazov. Dobrovolně nedokončil školení, které by mu umožnilo pracovat na částečný úvazek jako externí hodnotitel pro ministerstvo práce. A pokud se Vám jeví komentáře typu „ve filmech musí hrát bílý, černý, žlutý, někdo z nich by měl být nejlépe i přihřátý, aby to vůbec mohlo do kin“ jako fundované, tak Vám to rozmlouvat nebudu. Přeji Vám hezký den a klidný víkend.

  Thumb up 12 Thumb down 4
 158. Adam Třetí :

  potkan: Tož pokud se Rado vyjadřoval k tomuhle názoru, tak nevím v čem viděl problém. Já mám pro ten jeho vyhazov pochopení. Náboženství v sekulární společnosti nesmí zasahovat do vykonávání veřejného zaměstnání! Pokud odmítal dát ve výkonu svého zaměstnání stranou svůj křesťanský názor, že je pevně určeno narozením, tak je to problém – co když tam přijde žena, která byla dříve muž, a on se k ní bude chovat stále jako k muži?
  Sorry jako ale já nechci žít ve světě, kde mi lékař jehovista (tedy křesťan) odmítne dát transfúzi, protože to se podle jeho víry nesmí :D

  Thumb up 6 Thumb down 2
 159. Martin [msstavby.cz] :

  Archer: A co bych tam viděl? Čechy co chlastají na ulici a řvou?

  Dík. Stačilo mi ve Vídni.

  Thumb up 3 Thumb down 6
 160. varix :

  Zdejší politické diskuze mají jeden komický problém. Jedni na něco poukazují a druzí místo odpovědi stočí téma k něčemu jinému. Ti první pak udělají to samý a jak se říká “jeden o voze, druhý o koze”.

  Ještě mě napadá přirovnání k malým dětem ve školce, které nemají dostatečně vyvinuté myšlení, a pak si “povídají”, ale vlastně si každé dítě mluví o tom svém místo toho, aby odpovídalo tomu druhému.

  Nejste taky náhodou malé děti? Celkem by to odpovídalo.

  Thumb up 8 Thumb down 4
 161. potkan :

  Drt: já taky přeji pěkný víkend a sluníčkovou mysl a rovněž děkuji za rozšíření mých omezených obzorů sdělením, že gender neznamená pohlaví. Ano, gender znamená nedotknutelnou svátost, je předmětem dokonce i VŠ studií produkující velmi smysluplně uplatnitelné jedince. Rovněž kvituji, že se zde diskutuje o architektuře, budoucnosti Ostravy, dopravních řešeních…

  Thumb up 5 Thumb down 7
 162. archerr :

  Martin [msstavby.cz]: tak pokud si myslíš že v mešitě v německu najdeš opilé čechy , tak to máš velmi zajmavé představy. A co v té vídni? Ti češi někoho zbili nebo znásilnili? Poslední dobou spíš mají problémy s ´´novoněmci´´ z afriky a Asie , zvlášt v Německu…. a jelikož tam mám podstatnou část přátel i rodiny,tak si mohu obrázek udělat docela reálně.

  Ale mně by zajmalo , proč jsi mluvil o fanatismu… podle mne nemáš ani šajn co to fanatismus je , natož islámský fanatismus…

  Thumb up 5 Thumb down 8
 163. Rýša :

  Hynek [msstavby.cz]:…. a pritom jak vidis, tak treba Rysa by si pral, aby byli nejlepe nejak hromadne jeste za neco vdecni… :)
  Ne, hromadně jsem určitě nemyslel…., ale pokud bych já něco dostal zadara a nemusel přitom ani hnout prstem, tak bych byl za to nesmírně vděčen, a tak si myslím, že by to by měli být vděčni i ostatní, kteří nedávají, ale dostávají….

  Thumb up 1 Thumb down 3
 164. Adam Třetí :

  V mešitě v Německu asi moc často opilé Čechy nenajdeš, ale musíš uznat, že rozhodně dělají ve světě větší bordel a více problémů než muslimové v ČR. Až si člověk někdy musí říct, proč ještě někdo neudělal kampaň Čechy v EU nechceme, když je to taková pakáž. Pár příkladů, hlavně z poslední doby:
  https://zpravy.idnes.cz/spanelsko-cech-soud-napadeni-ridice-mhd-vezeni-f47-/zahranicni.aspx?c=A170712_135221_zahranicni_dtt
  https://ostrava.idnes.cz/napadeni-zahranicnich-studentu-ostrava-tramvaj-anglicky-pzq-/ostrava-zpravy.aspx?c=A171206_093803_ostrava-zpravy_woj
  http://tn.nova.cz/clanek/velky-zvrat-cech-v-egypte-zmlatil-pritelkyni-pak-plavcika-tvrdi-hotel.html
  https://zpravy.idnes.cz/dusevne-nemocny-cech-napadeni-zadatel-azyl-soud-lecba-p0h-/domaci.aspx?c=A170913_145224_domaci_pmk
  https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/cech-napadl-a-zneuzil-expritelkyni-v-australskem-vezeni-stra/r~33b346025df511e5b6b20025900fea04/
  https://www.novinky.cz/zahranicni/57179-cech-napadl-po-nehode-v-bratislave-ridice.html
  https://spravy.pravda.sk/cierna-kronika/clanok/141043-cech-znasilnil-osemdesiatrocnu-dochodkynu/
  https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/cech-zavrazdil-v-laponsku-britku-a-prchl-do-divociny-pisi-na-ostrovech_201612051748_msamek
  https://zahranicni.ihned.cz/c1-53383850-cech-zavrazdil-v-britanii-sveho-spolubydliciho-hadali-se-o-vysavac
  https://www.lidovky.cz/cech-zavrazdil-manzelku-v-mexiku-d4q-/noviny.aspx?c=A081118_000036_ln_noviny_sko&klic=228626&mes=081118_0

  Thumb up 2 Thumb down 1
 165. Adam Třetí :

  V mešitě v Německu asi moc často opilé Čechy nenajdeš, ale musíš uznat, že rozhodně dělají ve světě větší bordel a více problémů než muslimové v ČR. Až si člověk někdy musí říct, proč ještě někdo neudělal kampaň Čechy v EU nechceme, když je to taková pakáž. Napadá mě aspoň 15-20 případů za poslední 2 roky, kdy nějaký Čech v zahraničí někoho zavraždil, znásilnil nebo napadl ;-)

  Thumb up 3 Thumb down 8
 166. archerr :

  Adam Třetí: samozřejmě, taky pamatuji takévé případy ale leckdy to byl případ osobního charakteru ( tim se jich nezastávám to je logicke) kupř přitel zabil družku nebo čech zabil krajana , samozřejmě jsou i případy jako Zdenek Makar , ubitý britem Raymondem Scullym kterého osvobodil soud.
  Jinak, říkáš 10-30 případů za poslední dva roky, no když si to přirovnáš k silvestru 2015 v německu kde jen v období konce roku bylo jen v německu spácháno 1054 případů ( dle wikipedie) je to nanejvýš komické prohlášení , navíc nedělám si iluze že v německé mešitě najde opilé čechy, otázka zněla poněkud jinak a odpověd jsem nedostal , ba naopak skoro to vyznělo jako že češi za hranicemi jen chodí páchat nepořádek a výtržnosti , čímž by se Martin stal tím co káže vodu a pije víno , neb zobecňovat a všechny házet do jednoho pytle kritizuje právě on a jiní v názorech podobní diskutující, Adame třetí, neber to prosím jako nějaký utok na sebe , já už se tu s nikým hádat nechci ale Martinovi ještě pár věcí řeknu …tzv ´´ na rozloučenou´´ neb na tyto stránky už komentovat patrně nebudu,jine věci než stavební tedy rozhodně ne

  Thumb up 3 Thumb down 7
 167. Adam Třetí :

  Pro mínusáře jen pár odkazů, všechno určitě nedohledám:
  https://goo.gl/Vsj78f
  https://goo.gl/YnE66j
  https://goo.gl/66XeVg
  https://goo.gl/28oPSK
  https://goo.gl/mywnCR
  https://goo.gl/t4Nqgk
  https://goo.gl/1MjF1x
  https://goo.gl/AQzB7T
  https://goo.gl/YRBW66
  https://goo.gl/tbuX31

  Thumb up 0 Thumb down 1
 168. archerr :

  Adam Třetí: k tomu německu jsem to nedopsal , 1054 případu znasilnění a sexuálního obtěžování lidmi arabského vzezření viz zde https://cs.wikipedia.org/wiki/Sexu%C3%A1ln%C3%AD_n%C3%A1sil%C3%AD_v_N%C4%9Bmecku_na_silvestra_2015

  Thumb up 3 Thumb down 7
 169. Adam Třetí :

  archerr: Ano, byly tam i případy osobního charakteru, ale mezi ně nepatří např. okradení a znásilnění osmdesátileté ženy, zmlácení azylanta v Německu, zmlácení dvou anglicky mluvících studentů, napadení řidiče MHD, znásilnění a zavraždění britské občanky atd., dalo by se pokračovat. Ptám se, kolik muslimů udělalo něco někomu v ČR? Napadá mě jediný případ – zmlácení českého číšníka těmi holandskými muslimy. Něco dalšího?

  Thumb up 3 Thumb down 8
 170. Drt :

  potkan: „děkuji za rozšíření mých omezených obzorů“

  Za málo, rádo se stalo. Hlavně že už víte, v čem ten incident s anglickým lékařem skutečně spočíval. To je určitý pokrok – je to posun směrem od imaginárních strašáků a ideologicky tendenčních pohádek směrem k nezkreslené realitě. Jen tak dál!

  A pokud se chcete bavit o tomto konkrétním objektu na Sokolské (respektive o jeho demolici), tak dobře, řeknu k tomu svůj názor. Je nutné lidi vždy posuzovat individuálně podle toho, jak se k druhým chovají. Pokud někteří obyvatelé tohoto objektu skutečně dělali svým sousedům ze života peklo (a zdá se, že ano – jak to v okolí ubytoven bývá), tak je třeba k takovému chování zaujmout jasné stanovisko nulové tolerance. Ano, to je pouze řešení symptomů, není to dlouhodobé řešení. (Skutečně dlouhodobé řešení by muselo jít až k příčinám problému a koordinovaným způsobem se zabývat např. nastavením systému dávek, školní docházkou, celou koncepcí sociálního bydlení atd. To je velmi nákladný běh na velmi dlouhou trať a navíc jednoduchá politická hesla na to absolutně nestačí, proto je o to napříč celým politickým spektrem tak malý zájem.) Ale někdy jsou nutná i krátkodobá řešení. Podstata problému se demolicí objektu sice nevyřeší, ale je jasné, že se místním obyvatelům konečně uleví. A to je z krátkodobého hlediska to nejdůležitější. Toť vše. Pěkný víkend.

  Thumb up 8 Thumb down 3
 171. Martin [msstavby.cz] :

  archerr: A co tedy v německých městech a na Černém Mostě najdu? Obchodní centrum, stavební jeřáby?

  V té Vídni. Skupinka českých mužů pila pivo z plechu v metru a řvali a křičeli nahlas. Tohle nikdo jiný, ani nic podobného, ve Vídni nedělal.

  Fanatický působí na mne styl tvého projevu. Nepočítám capslock. Pak se obhajovat, že slovo kozom**i je slangové na diskuzi na idnes je velmi ubohé. Na co si hraješ, když sám se chováš velmi přízemně?

  Thumb up 4 Thumb down 2
 172. archerr :

  Martin [msstavby.cz]: neoznačuj prosim něko fanatikem, zvláště když to s tím naprosto nemá nic společného , asi jako bych Tě nyní označil kupř. zarytým vítačem a podobně, není to hezké , je to příliš osobní utok, caps lock … no dobře,jeho využití je velmi svérázné,to však Tvé označení ´´fanatismem´´ taky. Ale rád bych Ti něco řekl.

  Prvně Ti chci říct že tyhle stránky se Ti povedly a beru tento výtvor jako velmi zdařilý,nadšeně jsem přátelům posílal odkazy na stavby o kterých bych ani nevěděl a celkově jsem se sem rád vracel. Je tady ale jisté ´´ale´´ a to je to že jsem si již několikrát všiml že do některých členů se zde strefujete (nebudu nikoho jmenovat) prostě kdo říká něco jiného než Ty (event. Tvému týmu)si přeješ nebo Tobě to příjde kontroverzní tak je to špatně a onen člen vpodstatě říká jen ´´průjmy´´ ´´primitivní názory ´´ a pod. Nezlob se na mně ale myslím že Ty jako admin (i Tvojí kolegové ) by měli mít trošku neutrální pozici a ne tu někoho odbývat nebo nějak jinak dehonestovat. Já jsem tady s nikým problémy v názorech nějak moc vyostřené neměl a ani nechtěl.
  Do doby před dvěma dny když jsem si dovolil zde napsat v diskuzi jenž vlastně byla politickou agitkou ´´islám se na rozdíl od křestanství nereformoval a vrací se zpět ke kořenům´´ . Jistý diskutér mi zde hned předhodil konvičku a jine a od té doby se zde někteří semnou bavili jako bych byl onen člověk s knírkem v říšském sněmu .
  Nebudu zde ukazovat na někoho a neber toto jako stížnost spíš zklamání ,ale aby jsi mne označoval v podstatě za fanatika, kritizoval moje slovní projevy (nicmeně uznávám že jsem mohl zvolit slovo meně pejorativní) byť o řádek výše padaly názory typu´´ z 80% narod ateistu který přiopily nacpany sedne na vánoce k televizi´´ a nebo ´´ národ sviní´´ ….ty zůstaly však v pořádku a přitom jsou urážlivé a zobecnují obyvatele naší země stejně tak jako nekteří zde zobecnují muslimy nebo Romy ( Ti už však píší slovní průjem a mají špatný názor) celkově si myslím že když má někdo za nickem ˇmsstavby.cz´´ je zde v podstatě pozici boha , nebo si to přinejmenším myslí.
  Prostě mi to tak příjde a ted si jdu jako všichni vzít plechovku a pádluju do Vídně dělat bugr v metru ,nadavajíce na muslimy,sluníčkáře,pražskou kavárnu a podobně….. btw sebereflexi už ani nečekám

  Thumb up 6 Thumb down 7
 173. Martin [msstavby.cz] :

  archerr: Teď se ti zaseklo „t“?

  Proč bychom měli být na vlastním blogu v neutrální pozici a nemít vlastní názor? Když už opravdu s něčím názorem nesouhlasíme, je to v podstatě proto,že daný člověk už ani nepracuje s fakty a daty a přeleje se do stylu Lubomíra Volného (poslanec za SPD, jeho FB doporučuji). A na bohy si opravdu nehrajeme, BAN tu má jen jeden čtenář. Pokud ano, mohli bychom tu selektovat, koho necháme diskutovat a žít si v bublině.

  S Hynkem, bohužel pro některé, neházíme všechny romy, muslimy a ostatní skupiny do jednoho pytle.

  Thumb up 5 Thumb down 5
 174. Hynek [msstavby.cz] :

  Drt: tam se zadne peklo nedelo, je to podle me vykonstruovana akce par lidi v okoli, kteri zorganizovali petici, uz jsem to psal drive. pokud za tebou prijde slusny soused, ktery bydli v baraku 100m od tebe a rekne ti, jak jim vykradli sklep a prida podobne dva pripady v te lokalite, tak bohuzel vetsina lidi asi takovou petici podepise. do medii pak redaktorka placa neco o teroru a jak vidis, tak samosprava jen jasa, ze to ma podlozene a muze s tim „zatocit“ a presunout ten horky brambor jinam. ja to nepodepsal, pac tu lokalitu povazuju za dlouhodobe klidnou. kdyz jsem bydlel na fifejdach, taky jsme meli vykradene sklepy i byty nekolikrat, dokud se nenainstalovala do schodiste mriz a do prostoru kamery. byty tusim vykradl tehdy i jeden z najemniku. zadna ubytovna nebo nic podobneho v okoli nikdy nebylo.

  ale z druhe strany je to podobna logika jako kdyz se ti do baraku nastehuje nejaky varic drog a dik nemu vypakujou cely barak vcetne tebe. tohle si v praxi asi tezko dovedem predstavit, ale bezny clovek by asi nadaval, ale sehnal si bydleni jine, no pri soc. stavu tehle lidi, to tak jednoduche neni.

  kazdopadne jestli se nekomu ulevi, tak maximalne psychologicky, ze to nebude mit na ocich. asi bude nemile prekvapen, pokud dojde k nejakemu vykradeni sklepu znovu.

  Archer: ne, podle me to vubec nechapes a jedes dokola kafemlejnek a s kazdym vyrokem vyplodis dalsi perlu (mesity = fanatismus), uzavereme to tak, ze mame rozdilne nazory, my se nikdy neshodnem.

  ze tady budem opecovavat nejakym „neutralnim postojem“ blaboly, na to zapomen, mame i svou osobni integritu, nevim, kde jsi neco podobneho videl. mame v komentarich uplne stejnou pozici jako ty, ze ty z toho ctes, ze z nas zavorka za jmenem dela „boha“, je fakt jen tvuj problem, zadna takova pravidla tady nevidim. stejne tak jak se s tebou bavi ostatni diskuteri, je na nich, nevim, proc kolem toho brecis, umime cist.

  Rýša: prosimte. :) klidne se zarad. ty davky plati pro vsechny, muzes si to ozkouset a pak byt vdecny.

  Thumb up 7 Thumb down 3
 175. Rýša :

  Hynek [msstavby.cz]: …símtě, já nemyslel jen každoměsíční pravidelné dávky, ale kdybych si zdemoloval bydlení, dostal bych další byt??? A když ano, tak bych byl za to nesmírně vděčný.Ty ne??? Anebo bychom, pokud bychom neměli na jiný, skončili jako bezdomovci, což je vidět na každém kroku, ale cikána jako bezdomovce neuvidíš. Anebo jo?

  Thumb up 2 Thumb down 3
 176. Rýša :

  Hynek [msstavby.cz]: …a krasavče Hynku, spadlý zřejmě z Marsu: Nemám rád Zemana, neb je to zapšklý mstivý prezident, což ale neznamená, že nemám rád všechny prezidenty, jen ukazuji na jeho negativa, nemám rád Babiše, neb je to trestně stíhaný premiér a populista naentou, což ale neznamená, že nemám rád všechny premiéry, jen poukazuji na skutečnost chování premiéra, nemám rád vychcané, líné Romy a cikány, což ale neznamená, že je nemám rád všechny, jen poukazuji na jejich chování….a ty se už prober! Nejsem žádný rasista, jsem normální člověk s brýlemi, ale ne růžovými. Čau!

  Thumb up 7 Thumb down 4
 177. Jirka :

  Rýša: cikána jako bezdomovce neuvidíš protože drží spolu což my už dávno neumíme

  Thumb up 3 Thumb down 6
 178. Danek :

  Rýša: Nejvetsi problem je ze tady prispiva generace studentiku do 25let..pozna se to i podle palcovani.ktere maji tyto nazory ktere jim jsou cilene vkladany do hlavy.Takze se vlastne dozvime,ze cikani jsou chudaci a my p……chodime do prace a oni se nam za nase penize nastehuji do obydli..a my normalni se odstehujem…i kdyz treba nekdo plati hypoteku nebo to ma v jakem.vlastnictvi.atd.nemam slov…a jeste jim platime bazeny..na kteri ti chudaci pracujici nejdou ..protoze se tam neciti..protoze jich tam je tam hodne..zvracena spolecnost.

  Thumb up 10 Thumb down 12
 179. kdojekdo :

  “A na bohy si opravdu nehrajeme”.

  Thumb up 1 Thumb down 3
 180. Crazym :

  Hele vy hň.pi máte ještě vůbec něco k demolici toho objektu popř. něco podnětného ke stavbám v MS kraji nebo tu už jen budete řešit ty sr.čky co tu řešíte? Sakra co vám brání vstoupit do politiky a vše vyřešit když o tom podle všeho skoro vše víte, vše je vám jasné a na vše máte jednoduché řešení. Zaručuji vám, že vás bude většina národa velebit když to zdárně vyřešíte a to nejen proto, že se budou topit v bohatství o které je přeci ti nepracující parazité připravují. Takže heil soudruzi a s chutí do práce :-) Jen mám takové tušení že se toho asi nedožiji :DD
  Jo a opravdu nemám pětadvacet, jsem rasista a nestydím se za to, nemám brýle, zatím :-) a dokonce vídávám cikánského bezdomovce :DD

  Thumb up 9 Thumb down 0
 181. archerr :

  Hynek [msstavby.cz]: ne opravdu jsem nerekl mesity = fanatismus a ani bych to nikdy nerekl, pouze jsem Martinovi dal tip kde ho lze najit /konkretne cerny most je i na youtube / ja nejsem jeden z tech co zobecnuje.

  V nazorech neutralni byt nemusite to je nesmysl aby tohle nekdo chtel, pouze v pristupu… to je cele, stacilo by si to lepe precist co jsem napsal …

  Ps: nazory nemam o moc jine, souhlasim ze cikanum lze pomoct vzdelanim ….ale aby ty deti k tomu vedli, musi byt bohuzel jedine donuceni systemem kraceni davek

  ”Hrich neni narodit se do sra*ek , hrich je v nich chtit zustat….” to neni z me hlavy,autorem je jisty p. G***l z Opavy co ma firmu a je rom-myslim ze ma pravdu,sam se vypracoval

  Thumb up 3 Thumb down 4
 182. Hynek [msstavby.cz] :

  Danek: ty jim platis bazeny? jak se ti to prihodilo prosimte?

  Thumb up 4 Thumb down 2
 183. Danek :

  Hynek [msstavby.cz]: Ty nevíš???… že mají bazény Free…to mi tě jich opravdu líto.

  Thumb up 1 Thumb down 7
 184. David :

  Zdarma? Hovnajs, chodim plavat furt a romaci si normalne chodi s prachama k pokladne.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 185. Danek :

  David: No pak to , ale dostanou proplaceno.

  Thumb up 1 Thumb down 5
 186. Hynek [msstavby.cz] :

  Danek: takze neplati nic, berou davky a proplaci jim vstupne na sarezu. dobre, zdroj?

  Thumb up 6 Thumb down 1
 187. Lukas :

  Hynek [msstavby.cz]: Taky by mě zajímal nějaký odkaz na dokument, na základě kterého se tak děja (zákon, vyhláška, …). Už jsem to v Ově slyšel mockrát a moc se mi nechce tomu věřit.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 188. Xavier :

  Klasické fake news, které se šířilo nejen v Ostravě, ale i v dalších městech. Jak už to tak bývá, skočila na to spousta lidí: https://karvinsky.denik.cz/zpravy_region/20100713koupaliste_romove.html

  Thumb up 4 Thumb down 0
 189. Xavier :

  Taky v Žatci: https://zatecky.denik.cz/zpravy_region/zatec_romove_koupaliste_20150909.html ;-)

  Thumb up 4 Thumb down 0
 190. David :

  Klidne bych veril, ze lidi v hmotne nouzy dostanou nejake „bonusy“ v podobe moznosti vyuzivat mestskou infrastrukturu zdarma. Ale chodim na capkarnu fakt casto a romaci normalne plati na pokladnach, kde dostavaji anonymni uctenky, ktere jim tezko nekdo bude zpetne proplacet.
  To by si mohli rovnou vybrakovat odpadkove kose kolem a donest to do vydejniho okenka v Privoze :) IMHO je normalni bullshit

  Thumb up 2 Thumb down 0
 191. Danek :

  Kluci jestli si myslíte , že lžu nemám s tím problém. Je to o vašem pocitu. Veřte si komu chcete…každopadně jedna k zamyšlení není jednodušší to dementovat a vše bude v klidu nebo to přiznám a lidí budou min .n…….

  Thumb up 0 Thumb down 6
 192. Danek :

  Věřte si čemu chcete..je mi v podstatě úplně jedno. Jaká cesta je správná, že to přiznají a lidi budou min.n…… nebo to v článcích dementují a bude vše v klidu.

  Thumb up 0 Thumb down 6
 193. Crazym :

  Tvl, Ty by jsi měl mít free olačky ať se dál nemnožíš :DD Zajdi se radši zeptat ke zdroji, třeba nakonec nějaký ten nárok na nějakou tu dávku či proplácení máš a budeš mít klid od toho komplexu, že oni mají a Ty ne :DD

  Thumb up 7 Thumb down 0
 194. Hynek [msstavby.cz] :

  Danek: ano. „to vam v mediich nereknou“ :)
  pak se ale nediv, ze moje subjektivni kvalita zivota jakozto cloveka bydliciho na dohled od ubytovny je treba diametralne odlisna od meho souseda. jen povazuju za tragicke, ze (i) diky tehle umele polarite pak vystehujou dva baraky lidi, kteri to jen tak nevyresi tim, ze si zajdou do realitky vybrat neco jineho..

  Thumb up 4 Thumb down 1
 195. Danek :

  Asi ti rozumím co tím chceš říct.Ale s principu věci s tebou nesouhlasím.Ten člověk se nikdy nepolepší pokud jim budem naopak pořád něco dávat.Platit bydlení,dávky na cokoliv atd.Největší padadox je že v uvozovkách jsou Romové, kteří na sobě makají, par jich pár znám….a ti nadávají na tento stupidní Socialní systém nejvíc….a pro slova těm k….m bych nedal nic, nejdou daleko.Proč asi?Dalším problémem , že vlastně nikdo po nich nic nechce.nic nevyžaduje…ale,už to nechci řešit…nebaví mě to..

  Thumb up 4 Thumb down 3
 196. Jára Cimrman :

  Danek: Ono k neduhům stáří, postihujícím hlavně intelektuály, patří především dvě vady, komplementárně spojené. Jsou to: neschopnost udržet myšlenku a neschopnost myšlenku opustit. Hezký den a na to slunce bacha!

  Thumb up 4 Thumb down 0
 197. Danek :

  Jára Cimrman: Tento citát vtipně koresponduje s tvým Cimrmanovským podpisem.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 198. Summerboy :

  Danek: Vstupne na bazeny a do posiloven a jinych sportovnich zarizeni nekdy v ramci ruznych kampani podporujicich zdravy zivotni styl proplaceji nektere pojistovny, zpravidla kolem 500 Kc rocne (na stejne bazi jako treba prispevek na ockovani proti zloutence, meningitide atp.) Takze se zaplacenymi uctenkami zajdes na pojistovnu a za par tydnu ti prijde par stovek na ucet. Sam jsem to nekolikrat vyuzil a mou etnicitu u toho fakt nikdo nezkoumal

  Thumb up 2 Thumb down 1
 199. Danek :

  Summerboy: Vim ale za tech 500kc by sis zasel na bazen tak 5*…mimojine jako osvc nemam narok…jako socialne slaby,ano?

  Thumb up 2 Thumb down 8
 200. Jirka :

  Danek: no tak proč se nestanete sociálně slabým a rázem budete za vodou?

  Thumb up 14 Thumb down 3
 201. Martin [msstavby.cz] :

  Rýša: „…a krasavče Hynku, spadlý zřejmě z Marsu“ To je úroveň… Co tak se držet argumentům a ne takto sjíždět do osobní roviny?

  Danek: Takže studenti nemohou diskutovat? Měli by mlčet? Nebo přispívat jen stylem, který se líbí tobě?

  Opět se ptám,jak se ti svobodně diskutuje na webu, který udělal jeden takový studentík pod 25 let? Prosím odpověz.

  A k Sareze. To je už několikrát vyvrácené lež, které věří opravdu jen hloupí :)

  Thumb up 9 Thumb down 5
 202. Adam Třetí :

  Mě vždycky fascinovalo, že si ti různí kritici Romů myslí, že si většina z nich prostě ten život na dávkách užívá, že je to nějak super žít z almužny a že se ti lidé mají lépe než ti, kdo platí daně. Ale bodejť by si to nemysleli, kdybych věřil báchorkám, že Romská pětičlená rodina bere 80 000 na dávkách a ještě má zadara placené koupáky, posilovny, že jim děti vozí do školy úřednice limuzínou a kdoví co ještě všechno, tak bych si to asi myslel taky :-D

  Thumb up 8 Thumb down 8
 203. Adam Cerv :

  Už to tu zklouzlo do úplně jiné roviny. Podstatné je to, že ve městě žije opravdu velká část lidi na hranici chudoby a je celkem jedno kdo to je. Velice často mají taky nejvíc dětí. Nemám pocit, že by se to při současné konjunktuře nějak zlepšovalo. Spíš naopak se to zhoršuje tím, že vzdělanost utíká z města pryč. Jsem zvědavý co s tím bude město a stát dělat. Takže na druhou stranu názory některých z vás, kteří vše bagatelizujete, tvrdíte, že kriminalita tu není a že se někde necítím bezpečné je můj problém nejsou asi tak úplně pravdivé.

  Thumb up 7 Thumb down 4
 204. small :

  Ostrava rozhodně není bezpečné město! Více mapa kriminality: http://www.mapakriminality.cz/ kde kriminalita kopíruje bývalé Sudety (romské oblasti) a města s výraznou romskou menšinou. Neříkám, že za vše mohou Romové, pochopitelně je zde i obrovské procento tzv. white trash, ale závěry jsou z mapy naprosto jasné. To, že se Ostrava vylidňuje je fakt! Naštěstí pro naše pseudohumanisty se vrací Romové z Anglie (a občas domlátí někoho na koupališti) a přicházejí noví ze Slovenska (Slovákům jsou Češi s těmi jejich neziskovkami na vše pro smích).

  Takže populační úbytek není tak markantní, ale složení obyvatelstva se výrazně mění k horšímu. Napomáhají tomu různé Casina, Herny, zastavárny, nonstopy atd… Pro cizince který vystoupí na Hlavním nádraží a tam se všude potácí veškeré kombinace verbeže musí být toto neudržované město kulturní šok.

  Thumb up 8 Thumb down 8
 205. Rdm :

  small: vy jste mi ale demagog, podle té vaší mapy je mnohem nebezpečnější žít v Horních Vltavicích na Šumavě…

  Thumb up 6 Thumb down 4
 206. Xavier :

  small: :-D :-D

  Thumb up 2 Thumb down 5
 207. D.L. :

  Podle mapy situace +- podobná i v dalších velkých městech Praha, Brno…ale prostě někteří joudové z Brna nebo Prahy, případně odjinud si tady chodí ventilovat své mindráky.

  Thumb up 2 Thumb down 6
 208. D.L. :

  A když návštěvník vystoupí v Brně na nádraží a přežije návrat do 80.let z okolí a samotného nádraží, tak v Ostravě o něj určitě obavy nemám… A kdo tam byl, jistě mi dá za pravdu i přes některé úpravy, je to jedno z nejhorších HL. nádraží v Česku, pravděpodobně vůbec nejhorší z velkých měst.A pak se taky stačí vydat tram. tak 3nebo4 zastávky o to je teprve kulturní šok, kdy přímo v centru máte romské gheto a v tram. máte strach jestli přežije bez újmy váš kufr nebo zavazadlo, které máte u sebe…

  Thumb up 6 Thumb down 3
 209. small :

  Jistě, že při hranicích s Německem je vysoká kriminalita i v Praze (především hospodářská), Brno má problémy na Cejlu, to ovšem neomlouvá vysokou kriminalitu v Ostravě….vždyť jsem také psal bývalé oblasti Sudet (tam kde žili Němci – tam kde bylo dovezeno Romské obyvatelstvo ze SK a Maďarska v rámci výměny obyvatel již za bolševika i před ním) pokud o tom dnešní studentíci vůbec něco ví….což pochybuju.

  V těch oblastech je prostituce, drogy atd…v mnoha těchto ohledech se na tom podílí Vietnamská komunita, na prostituci většinou romská komunita,…. ale u nás v MSK září jasně rudě Ostrava – především Ostrava-Přívoz, Bruntál, Karviná, Orlová…proč asi :))) možná byste milé děti místo sezení na kolejích a fakultách měly vyrazit do ulic a jít Romské menšině pomoc v integraci :)) začít můžete v Přívoze nebo ve Vítkovicích, pak můžete zajít integrovat feťáky na Dubinu :)a já vám budu ze srdce vděčný…. Ale pokud s tím nic neuděláte, tak logicky vám obyvatelstvo bude volit asi jinak než si přejete….

  Thumb up 6 Thumb down 5
 210. D.L. :

  Tak jako Brno a okolí nebo Praha a StředníČechy září rudě s vysokou kriminalitou…Já chápu, že se těžko smiřujete,že Brno je díra se spoustou problémů a město z které utekly desetisíce lidí, ale smiřte se s tím, že to tak prostě tak…Píšu z vlastní zkušenosti, kdy jsem měl tu možnost, při návštěvách známých to město dost poznat v nedávné minulosti a to že je Brno díra kde ch***p pes, tak za tím si stojím. Konecků i lidi za kterýma jsem jezdil, už z Brna utekli taky a jak se za nimi prášilo…

  Thumb up 3 Thumb down 5
 211. Martin [msstavby.cz] :

  small: „pokud o tom dnešní studentíci vůbec něco ví….což pochybuju.“

  “ možná byste milé děti místo sezení na kolejích a fakultách měly vyrazit do ulic a jít Romské menšině pomoc“

  Působíš jako starší člověk. Upřímně jsem rád, že tahle generace vymizí.

  Thumb up 2 Thumb down 12
 212. small :

  Martin [msstavby.cz]: Ano, my starší vymřeme a pak se nad Ostravou rozzáří duha, všichni se chytnou za ruce a budou zpívat a tančit, na světě zavládne multikulturní ráj bez pravidel, nebude chudoba, všichni budou mít stejně, EU zafinancuje další sochy Marxe a mladí levicoví liberálové opanují svět :) Bude to velký návrat ke kořenům roku 1948, to si také někteří lidé mysleli, že všemu rozumí nejlíp.

  Thumb up 9 Thumb down 6
 213. Martin [msstavby.cz] :

  small: :D :D :D :D :D
  Každý den mě pobaví něco jiného.

  Thumb up 2 Thumb down 10
 214. skelet :

  Martin [msstavby.cz]: ne, že by tato diskuze nebyla zábavná a někteří tví oponenti perlí neskutečné kosočtvercoviny. Ale řeknu ti sladké tajemství, za takových deset let už taky budeš mluvit jinak. A nějaký VŠ student ti řekne „Působíš jako starší člověk. Upřímně jsem rád, že tahle generace vymizí.“
  Ale to je holt život. Ve dvaceti jsem byl taky plný lásky a ideálů :)))
  Ale přeju ti, ať ti ten idealistický zápal vydrží co nejdéle. Bez ironie ;)

  Thumb up 8 Thumb down 2
 215. small :

  Martin [msstavby.cz]: JJ, Martine krásně nabubřelé ego… (my mladí to víme vše nejlíp :)) ), až načerpáš trochu životních zkušeností a budeš se muset před prací občas i vyspat a pod balkonem ti budou řvát nepřizpůsobiví, tak si povíme :)

  Thumb up 10 Thumb down 5
 216. Martin [msstavby.cz] :

  small: :D :D A jaký má socha Marxe vliv na tvůj spánek. Promiň, ale to co píšeš je opravdu hodně komické.

  skelet: Samozřejmě budu mluvit jinak, ale tohle je doslova k smíchu :“nad Ostravou rozzáří duha, všichni se chytnou za ruce a budou zpívat a tančit, na světě zavládne multikulturní ráj bez pravidel, nebude chudoba, všichni budou mít stejně, EU zafinancuje další sochy Marxe a mladí levicoví liberálové opanují svět :) Bude to velký návrat ke kořenům roku 1948, to si také někteří lidé mysleli, že všemu rozumí nejlíp.“

  Thumb up 5 Thumb down 6
 217. skelet :

  Beru to jako velkou nadsázku :)
  Ale v tomhle mám lehce obdobné vidění světa, a jak se přiznal Crazym. Jsem islamofob, nejsem multikulturista, ale navzdory předpokladům liberálů nejsem rasista :D
  Mě z toho „sluníčkového“ světa ideálů vyléčilo několik měsíců brigádničení na České Poště, kdy jsem dostal do rajónu ulice jako jsou Dělnická a Skautská. Od toho, abych se nestal rasistou mě zachránila ulice Skautská, kde to byl leckdy vyšší level, než u majoritní společnosti (a navíc mi tamní chlapi poskytovali při průchodu Dělnickou osobní ochranu. Za což jsem jim byl vděčný). Ale už je to hezkých pár let zpátky a od té doby jsem se na těch ulicích dlouhodoběji nevyskytoval.

  No a teď si jdu pro popcorn a hezky tu zas debatujte. Lepší jak sitcom :D

  Thumb up 3 Thumb down 7
 218. Adam Třetí :

  skelet: Já mám 37 let, studia mám už 10 let za sebou, s Martinem v této diskusi v mnoha věcech souhlasím a rozhodně bych o sobě řekl, že jsem stále plný ideálů. To, že vás s postupujícím věkem omrzí život a stanete se předčasně zapšklým starcem, neznamená, že to tak mají všichni. Není náhoda, že znám spoustu lidí, kteří mají kolem šedesátky, a přitom působí mlaději než kdejací čtyřicátníci – a nejen mentálně ;-)

  Thumb up 7 Thumb down 6
 219. Adam Třetí :

  Vždycky jsem nechápal, proč nějací lidé dávají mým příspěvkům tolik mínusů, děkuji Danekovi za fundované vysvětlení, kterým oblažil tuto diskusi: „Nejvetsi problem je ze tady prispiva generace studentiku do 25let..pozna se to i podle palcovani.ktere maji tyto nazory ktere jim jsou cilene vkladany do hlavy.“ Prosím studentíky do 25 let, hlavně ty, kteří mají cíleně vkládány do hlavy názory odlišné od těch mých, ať s tím mínusováním přestanou, nebo se nervově sesypu jako ten Danek! Názorovou diversitu nedokážu snést!!! :-D

  Thumb up 9 Thumb down 4
 220. skelet :

  Adam Třetí: nemyslím si o sobě, že bych byl zapšklým starcem vrstevníku :D

  S palečky to máš jednoduché. Dříve nebo později se to zvrhne v to, že je nepodstatné co je napsáno, ale kdo to napsal.

  Thumb up 3 Thumb down 3
 221. Jp :

  Nechcete už tu “diskuzi” utnout ? Prosím :)

  Thumb up 2 Thumb down 1
 222. Xavier :

  Jp: Nevíš, že není povinné jí číst? :-D

  Thumb up 0 Thumb down 4
 223. thvari :

  Na zdejší diskuzi nádherně vidíme, proč je populismus tak úspěšný. Zarážej osm let rozvoj centra a veškeré stavby, nevadí, pak jen před volbama zboř ubytovnu s cigánama, vzbuď tím obrovské emoce a volič už se ti o zbytek postará. Těším se na další čtyři roky paběrkování obvodu Moravská Ostrava a Přívoz v režii Ostravaka. :-/

  Thumb up 8 Thumb down 4
 224. Danek :

  thvari: Je to smutne ze to musim napsat,ale rozvoj mesta souvisi bohuzel i s timto.je treba zavrit penezovod proto aby se tady prestali vznikat ubytovny a dalsi pochybna obydli…nebo snad kancelare,byty,knihovna…chcete stavet pro koho?pro lidi kteri museli odsud utest nebo pro lidi,kteri tady chteji zit a bydlet a zakladat rodiny….jedno nejde bez druheho.

  Thumb up 5 Thumb down 7
 225. Martin [msstavby.cz] :

  Danek: Smutné je, že tohle město stojí i na lidech, co nepoznají lež od pravdy. Věří tomu, co se jim zrovna hodí apod. ..

  Opět se ptám,jak se ti svobodně diskutuje na webu, který udělal jeden takový studentík pod 25 let? Prosím odpověz.

  Thumb up 6 Thumb down 6
 226. thvari :

  Danek: Danku, máš mnohdy fundované vhledy do problematiky, ale politicky tady v tom s tebou prostě nejde souhlasit, je mi to líto. Ostrava dávky nepotřebuje řešit, to opravdu odliv mozků nezastaví. Musíme se soustředit na sebe, na ty nejlepší lidi a na strategie, jak je tu udržet nebo přilákat, podporu vysokých škol a nových oborů (proč neotevřít po lékařské další fakulty?), firem a startupů, výstavbu v centru, atraktivní bydlení, moderní životní styl s možností chodit do hipster kaváren, starých dobrých hospůdek i kvalitních restaurací, spolehlivou hromadnou dopravu, kvalitní parkování v centru (parkovací dům místo štěrku), možnost pohybovat se po městě bezpečně na kole i jako chodec, podporu turismu přes už dobře fungující akce, rozvoj dostupnosti regionu skrze letiště i vlakovou dopravu, a už jsem unavený psát dál. Znovu zopakuju, soustřeďme se na sebe a na podporu aktivních, chytrých, iniciativních, kreativních lidí. Ne na okrajové spektra společnosti, tím akorát plýtváme časem, prostředky a energií, které můžeme vynaložit lépe.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 227. Danek :

  Martin [msstavby.cz]: Ja narozdil od tebe s temi lidmi bavim a ptam se co je tady stve a proc se stehuji…a otazka tohoto je jedna z prvnich.bohuzel toto je vice mestech cr…Takovi lide z usti by mohli vypravet…tam je definit.konec.jinak diskutuje se mi dobre,dekuji za otazku.

  Thumb up 4 Thumb down 6
 228. Danek :

  thvari: Jinak samozrejme s tebou s tim rozvojem souhlasim.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 229. Martin [msstavby.cz] :

  Danek: Lol :D
  Já myslel tebe, ale ok.

  Nevím, kde bereš jistotu, že já s lidmi, co se odstěhovali nebavím.

  Tak buď rád, za komančů všichni svůj názor vyjádřit nemohli.

  Thumb up 0 Thumb down 3
 230. Hynek [msstavby.cz] :

  Summerboy: to mozna ano, ale pokud vim, tak to je jen pro pravidelne zalezitosti, ktere provozujes nejmin 3 mesice 1x tydne, pak ti na to jsou schopni prispet petistovku. ale nic ve smyslu „chodit pres sezonu na koupak zadarmo“ neznam krom drbu.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 231. Crazym :

  thvari: Ono ty fundované vhledy jsou k ho.nu zvlášť když ono je přeci tak jednoduché ty neúspěchy hodit na někoho jiného, no a protože na Židy už to není tak jednoduché, tak ta další jiná skupina se přímo nabízí ne? :DD Tak heil hoši,jak říkala babička než zdrhla, jen sakra nevím proč zrovna do Čech :-)
  Jo a Crazym se sice přiznal, že je rasista ale omlouvá ho, že se s tím nenarodil, ho to naučila určitá skupina lidí a zkušenosti s ní, jenže i přes to na ni nebude svádět žádné své neúspěchy, snad jedině, že se netrefil :DD
  Jo, a taky si jdu pro popcorn, měl jsem sice, že tato diskuze je zbytečná ale nic tak nepotěší jako neštěstí druhých :DD

  Thumb up 2 Thumb down 4
 232. skelet :

  Crazym: amen

  Thumb up 1 Thumb down 1
 233. Okamura_je_Buch :

  Cikáni jsou lidé zlatí oproti tomu co tu ide z Afriky a Asie. Šak pokud to zlo neomarxisticke EU nezarazime tak ještě budeme s radosti vspomínat jak nam bylo krásně s cikanama! Danek je ale frajer a ma pravdu!

  Thumb up 6 Thumb down 12
 234. Xavier :

  Okamura_je_Buch: Buch :-D :-D :-D

  Thumb up 3 Thumb down 1
 235. Martin [msstavby.cz] :

  Otázka ohledně demolice objektu na Hnutí Ostravak

  „Dobrý den,
  kam byli údajně nepřizpůsobiví obyvatelé tohoto objektu přestěhování?

  Samotná stavba je provedena v 1.PP a 1.NP jako železobetonový monolitický sketet s vyzdívkami obvodového zdiva z keramických tvárnic a žb vodorovnou konstrukcí stropů. Zbývající podlaží pak žb montované rámové konstrukce s H – rámy a stropními panely (konstrukční systém Průmyslových staveb Gottwaldov). Podélný trojtakt s velikostí polí v podélném směru 6×3,6 m a v příčném směru 4,5+2,65+4,5 m. Konstrukční výška montovaného systému 2,85 m.

  Máte ověřenou stavebním projektantem, že opravdu nešlo budovu přestavět. Nejlépe dokument, který můžete zveřejnit?“

  Odpověď:
  „Dobrý den, nájemníkům tohoto domu, kteří neměli problém s úhradou nájemného a byli ochotni spolupracovat se sociálními pracovníky a neziskovými organizacemi, byly nabídnuty obecní byty na území obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. Ostatní řešila nezisková organizace, která měla dům ve výpůjčce.
  Město je povinno jednat s péčí řádného hospodáře, proto jsme využili znalostí a zkušeností pracovníků z odborů majetkových a investičních centrálního obvodu i města, a osobních konzultací se specialisty a dotčenými orgány (hasiči, hygiena apod.), abychom byli schopni zhodnotit možnost přestavby na bytový dům splňující nynější standardy a zároveň byla posouzena ekonomické výhodnost. Dospěli jsme k závěru, že náklady na přestavbu by se blížily nákladům na stavbu nového domu, a stále by se jednalo o starý objekt, byť po kompletní přestavbě. Původní stavební dispozice by limitovala možnost změny uspořádání nových bytů. Proto bylo rozhodnuto o demolici tohoto objektu a naším záměrem je v budoucnu na daném místě vystavit nový bytový dům splňující moderní standardy, který bude mít vyřešenu například také statickou dopravu, aby nedošlo ke zhoršení již tak špatné situace s parkováním v okolní lokalitě.
  Předpokládané náklady na demolici budovy činily dle projektu 16 mil. Kč, městu se podařilo vysoutěžit za 6 mil. Kč.“

  Thumb up 8 Thumb down 0
 236. Crazym :

  Tak co myslíte, na jakou skupinu lidí je zaměřena kampaň Ostravaka? http://www.imagehosting.cz/?v=p8267020.jpg a to jsem viděl ještě jiné, jeden něco jako „za MHD se platí“ a další si nepamatuji :-)
  Jestli by neměli vylepit něco jako “ Stopli jsem výstavbu v centru“ a „Slíbíme Vám cokoliv, jen nás zvolte“ :DD

  Thumb up 9 Thumb down 0
 237. Adam Cerv :

  Crazym: lol :D OVA

  Thumb up 0 Thumb down 0
 238. Martin [msstavby.cz] :

  Crazym: Tady jdou zbylá hesla https://www.facebook.com/ostravakhnutiobcanu/photos/pcb.1888107317894053/1888107271227391/?type=3&theater

  Thumb up 0 Thumb down 0
 239. Crazym :

  Martin [msstavby.cz]: Ty brďo, tam už chybí jen „Poctivou prací posílíš mír“ :DD
  Ale ty stránky mi potvrdily to zaměření, my vás před těmi cigoši ochráníme, Baník pyčo!!! :DD

  Thumb up 0 Thumb down 0
 240. Martin [msstavby.cz] :

  Crazym: Hlavně to jsou hesla, které nemá ani obvodní radnice ve svých silách realizovat. Poukazuje to pouze ne to, že Ostravak ani neví, jak po 8 letech oslovit voliče. Nemá se čím prezentovat.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 241. aggu :

  Martin [msstavby.cz]: Přesně tak. Ukázková střelba do kotníku. Ještě že máme ty cigány/muslimy/teplouše/fetky/niggaz/bezďáky/vegany… Co by si bez nich v MOaP nebo Mariánkách počali… Mají lidi za naprosté idioty.
  Čekám, čím to trumfne Rykala jako kandydát na starostu na Jihu. Tenhle člověk už raději ani nevylézá ven a k ničemu podstatnému se nevyjadřuje (mimo web Jihu, kde je mediální hvězda). Tristní po všech těch letech, nemít absolutně ale absolutně nic, co nabídnout (někomu svéprávnému a gramotnému).
  Na podzim nás čeká od těchhle spolků jako akt zoufalství kýbly a kýbly sraček. Určité procento čechů to má rádo. „Ostravak“ s tím začal a za chvíli se přidají další. Snad ne všichni.

  Thumb up 5 Thumb down 4
 242. Crazym :

  Tak tenhle jim na FB chybí, ten taky pobavil, Sokolská třída v centru Ostravy :-)
  http://www.imagehosting.cz/?v=290820zsz.jpg

  Thumb up 4 Thumb down 0
 243. Martin [msstavby.cz] :

  Crazym: Už jen chybí slogan:“Po použití toalety se myjí ruce.“

  Thumb up 3 Thumb down 0
 244. Danek :

  Spis bych resil jak rozdat ve volbach karty tak aby na radnici otocili kormidlo a Ostrava zacla brutalne rust treba po vzoru Katowic,Brna.Aby zde byli zajimave projekty s prid.hodnotou vznikali prac.mista a zajimave budovy kancelare hotely atd. ,Nejake napady?…

  Thumb up 3 Thumb down 1
 245. Crazym :

  Začíná mě to bavit a v podstatě bych Ostravakovi měl poděkovat, protože smích prý prodlužuje život :DD Tohle jsem ulovil v noci http://www.imagehosting.cz/?v=3008201878.jpg Tak kdo přidá další, které tu ještě nebyly? :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 246. Danek :

  Crazym: Ono paradox je,ze Ostravak chtel jednim sloganem na bilbordu popsat skutecnost…to se mu myslim podarilo.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 247. Martin [msstavby.cz] :

  Danek: Podařilo. Dal najevo, že po 8 letech nic nedělání na radnici prostě nemá ani program. Tak chce zasáhnout nejnižší půdy těch nejméně vzdělaných voličů.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 248. Martin [msstavby.cz] :

  Crazym: To si protiřečí. Pan Semerák by měl objasnit své kamarádství s jistým majitelem kasín, pro kterého ušili vyhlášku proti hazardu. Proto v centru zůstala kasína.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 249. Danek :

  Martin [msstavby.cz]: Ono asi máš pravdu, jen nechápu jak můžeš spojovat tuto skutečnost se vzdělaním. Onehda jsem byl na VŠB A na zítce bylo před VŠ,vytištěno Refugees Welcome…to nějaký student musel mít v hlavě taky pěkně vymylováno, ale nepiši zde, že to souvisí ze vzdělaním.

  Thumb up 2 Thumb down 5
 250. Martin [msstavby.cz] :

  Danek: Teď sis odpověděl sám, jak to souvisí se vzděláním.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 251. Danek :

  Martin [msstavby.cz]: Napsal jsem to zaměrně pokud si to nepochopil.Že ale studenti toto podporují jen ukazuje jejich vnímaní světa….bohužel.Smutná realita dnešního života.

  Thumb up 2 Thumb down 3
 252. Martin [msstavby.cz] :

  Danek: Já to pochopil. Proto jsem napsal, co jsem napsal. Ten nápis bych mohl jít obnovit. Kde přesně je?

  Thumb up 2 Thumb down 4
 253. Danek :

  Martin [msstavby.cz]: Neboj je čitelný dost.NO aspoň je zřejmé, že si ho tam nedal ty…když nevíš kde je.Zrovna jsem si vzpomněl v souvislosti s tebou a vnimaním světa studenty. Jak jsem zhlédl v polské televizi zprávy a tam se věnovali tomuto problému.A nechali přes teleport mluvit nějakého Poláka, který žije dlouhodobě ve Svědsku(pokud si dobře pamatuji byl to VŠ profesor učící na místní universitě) a má zřejmě s integrací muslimských a afr.uprchlíků do společností větší zkušenost než my dva…Ten se nakonec rozplakal a vzlykavým hlasem řekl, proboha nikdy nedopusťte v mém Polsku co se děje tady….

  Thumb up 5 Thumb down 4
 254. Martin [msstavby.cz] :

  Danek: :D :D mein gott

  Thumb up 2 Thumb down 8
 255. Crazym :

  Tak cílová skupina je myslím jasná, jsou to ti jednodušší, to je bez debat. Ti komplikovanější ví co Ostravak za ty dvě volební období sliboval, udělal či neudělal. Problém je, že jak se kdysi náš současný prezident vyjádřil při diskuzi o zákonu o referendu v parlamentu: „Třetina obyvatel této země je slabá duchem. Každý sedmý občan je debilní nebo dementní, nebo alkoholik a zhruba polovina obyvatel této země má podprůměrný intelekt.“ A ti mají taky volební právo a Ostravak to ví a řídí se heslem Rozděl a panuj. :DD
  Každopádně dnes jsem zaregistroval další perly už i na vozidlech MHD, nestíhal jsem odfotit ale budu se bavit dál :-)

  Thumb up 5 Thumb down 0
 256. Crazym :

  No do háje :-) Tak já tady cituji prezidenta a on mi to filtr nevezme. Je to marný, je to marný, je to marný… :DDD

  Thumb up 3 Thumb down 0
 257. Martin [msstavby.cz] :

  Crazym: Musel jsem schválit.
  Ještě že necituješ rozhlasové vysílání.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 258. Danek :

  Crazym: No ještě nezapomen , že určitá skupina lidí velmi početná…nemá ani páru o tom, že Ostravák zapřičinil nepostavení několika důležitých staveb v Ostravě…proč?Protože, všichni lidé v mskraji nečtou msstavby.Nebo msdeník kde o tom psali snad v jednom článku.Nebo další skupina lidí kteří to ví, ale je jim to v podstatě jedno.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 259. davidb :

  Crazym:
  A další problém je, že k volbám příjdou právě ti, na které Ostravak míří.
  Z těch co se proti němu vymezují tak málo.
  2014- Mor. Ostrava a Přívoz volební účast 26,52%!!!!!
  8233 občanů z 31 049.
  A z těch 8233 jich to hodilo Ostravakovi něco kolem 1 500 občanů.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 260. Talage :

  „ZAŘÍZLI JSME NĚKOLIK DEVELOPERSKÝCH PROJEKTŮ A NEJEN TO“
  –Ostravak

  Thumb up 8 Thumb down 0
 261. MM :

  Bohužel Ostravak si určitě nechal udělat průzkum a vyšlo mu, že tato strategie zabírá. Když mohl Babiš vyhrát volby se smajlíky, tak je možné všechno. Lidi se chtějí bavit, ne přemýšlet. Já mám bohužel obavu, že Ostravak to zase uhraje. Přitom ta jeho kampaň nemá s rozvojem města nic společného, ale absolutně. No a ono to lidem nevadí, hlavně, že vyženou ty bubáky z tramvaje. Tím neříkám, že je špatné tolerovat černou jízdu atd., ale není to pro rozvoj Ostravy zásadní problém.

  Chci se mýlit, ale na podstatný zvrat to nevidím :-(

  Thumb up 8 Thumb down 0
 262. SpinJ :

  MM: Já tady vidím velký problém v tom, že lidi nemají koho volit. Na vesnici se lidi mezi sebou znají a vědí kdo je nějaký lump apod., ale ve městě je to problém. Velmi málo si jich dohledává informace k jednotlivým stranám a už vůbec ke členům. Z toho pak plyne situace – to heslo na bilboardu se mi celkem líbí, hodím to tam :( Btw, zatím jsem na bilboardech zaregistroval jen dvě strany, takže mi chybí i větší diverzita než modří ptáci a ostravak.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 263. Brzda :

  SpinJ: Problém bude spíš v tom, že se lidi o politiku moc nezajímají a stačí jim to co slyší někde na TV Nova. Většina voličů se podle průzkumů rozhoduje poslední týden před volbou, takže stačí udělat podobnou silnou kampaň a je vyhráno.
  Na vesnici je problém v tom, že se lidi do zastupitelstev moc neženou. Příklad z naší vesnice: zastupitelstvo má 7 členů a ve volbách kandiduje 7 lidí……

  Thumb up 1 Thumb down 0
 264. Danek :

  Ono tady v podstatě není koho volit.Já si prošel jednostlivé strany a přemýšlel proč ano a proč ne?..no a je to síla.

  Thumb up 3 Thumb down 2
 265. JSjr. :

  Danek: Komunálky mají tu výhodu, že jsou spíše o lidech než o stranách, za které kandidují. Člověk by se tedy měl zamyslet na konkrétními lidmi, které volit. Buď mi vyhovuje co se poslední 4 roky změnilo nebo nikoliv..
  Třeba Poruba dle mého názoru udělala obrovský skok vpřed a rozhodně se dá říct, že má vizi. A daří se je i naplňovat. Projekty Poruby, které jste tady zveřejnili nejsou jen utracené prachy na papíře, ale opravdu se naplno chystají. Pomalu, jistě, ale to je spíše způsobeno byrokratickými zákony než neschopností..
  Magistrát Ostravy vnímám tak půl napůl, rozhodně lepší než byl za minulé garnitúry, ale pořád velmi bržděný. A opravdu si myslím, že právě Ostravakem..

  Thumb up 6 Thumb down 1
 266. Crazym :

  Hihi, zábava se stupňuje, http://www.imagehosting.cz/?v=p9027053.jpg Normálně to těm modrým ptákům po osmnácti letech vadí, co myslíte jak dlouho jim to bude asi vadit? :DD

  Thumb up 5 Thumb down 2
 267. Hynek [msstavby.cz] :

  Crazym: neznam cloveka, kteremu by to nevadilo.
  a kdyz se clovek do toho zanori hloubejc (proklika se na stranky), tak pod tim sloganem ma byt zmena pristupu k investorum. v pripade ostravice si nejsem jisty, ze to staci.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 268. Crazym :

  Hynek [msstavby.cz]: No já už třeba jsem po té době co vedle toho žiji ve stadiu kdy je mi to zcela ukradené, kdyby to tam třeba vzplálo a lehlo popelem či vyletělo do luftu vůbec mi mi to nevadilo, hlavně, že by se už něco dělo a i kdyby tam byla prázdná parcela bylo by to lepší než stav teď.
  Já se jen bavím, že zrovna jim to vadí a tuším, že po volbách už zase nebude :-)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 269. Rado :

  Ono nechci nic říkat, ale nespadá Ostravice i do éry Evžena Tošenovského, řekl bych, tragické postavy Ostravy a kraje? Tak trochu to ze strany ODS voní vlastním gólem. Nicméně souhlasím s Crazymem, u Ostravice je, řekl bych, pět minut po dvanácté a nedovedu si představit subjekt, který by se pustil do rekonstrukce. Zejména ekonomicky to je sebevražda. Raději strhnout k zemi a postavit znovu anebo nechat z toho volnou parcelu. Raději cokoliv, než aktuální stav. Místní památkový úřad odebral ochranu i stavbám v mnohem lepším stavu, které šly následně k zemi, tak proč tohohle pacienta stále drží na přístrojích???

  Thumb up 7 Thumb down 0
 270. Hynek [msstavby.cz] :

  Rado: kdyz se divam na bazaly, kde se za 219 milionu z hriste udela hriste, tak mam pocit, ze penez na „ekonomicke sebevrazdy“ je relativne dost.. :)

  Thumb up 6 Thumb down 0
 271. FM :

  mimochodem na Ostravici jde poslední dobou vidět nějaké pracanty. Vysypávali z oken suť nebo vyklízeli takové ty přilepené stánky dole. Dneska jsem tam viděl někoho na střeše.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 272. skelet :

  Rado: souvislost Tošenovského s diletantskou prací Kamila Kolka mi nějak uniká. I kdyby, tak Ostravica se Kolkovi „povedla“ v době, kdy Tošenovský odcházel z primátorského křesla a přenechal ji Čestmíru Vlčkovi (ODS), který ji po roce přenechal Zedníkovi (ČSSD) a následně to vedl Kajnar (ČSSD).

  Thumb up 0 Thumb down 2
 273. Martin [msstavby.cz] :

  FM: Ano, probíhají tam práce.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 274. Crazym :

  Volební šou pokračuje a s ní i někdy kouzlo nechtěného :-)
  http://www.imagehosting.cz/?v=0609201878.jpg
  http://www.imagehosting.cz/?v=050920ncn.jpg
  http://www.imagehosting.cz/?v=0509201878.jpg
  Sorry za kvalitu fotek, foceno v noci na křížení Zámecká x Purkyňova krabičkou od mýdla ale na pobavení to stačí :-)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 275. Summerboy :

  Crazym: To je strasneee :-D!

  Thumb up 1 Thumb down 0
 276. aggu :

  S ODS vzhůru zpátky do devadesátek. Tam bylo téhle straně dobře.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 277. Martin [msstavby.cz] :

  Crazym: Je to oficiální?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 278. Crazym :

  Martin [msstavby.cz]: To netuším, třeba je majitel zapálený modrý pták :DD Ale můžete se zeptat, třeba tady https://cs-cz.facebook.com/pg/waflarna/about/ nebo tady https://www.remissio.cz/ , stejný majitel :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 279. Crazym :

  Dnes jsem si ulovil další volební perlu na trolejbusu :-) http://www.imagehosting.cz/?v=1809201879.jpg Já bych snad dodal, že Ostravak patří do něj a ještě zavařit aby náhodou zase nevylezl :DD

  Thumb up 5 Thumb down 0
 280. Crazym :

  Vím, že to tu nepatří ale pro pobavení, dnes jsem si ulovil další Ostravskou volební perlu zřejmě vylepšenou nějakým ostravským vtipálkem :-) http://www.imagehosting.cz/?v=3009201880.jpg

  Thumb up 5 Thumb down 0
 281. Crazym :

  Tak nakonec mi Ostravak zkompletoval sbírku všech svých sedmnácti volebních kydů sám vhozením do schránky přestože na ní mám nevhazovat reklamu, takže vlastně sám porušuje zákony :-)
  http://www.imagehosting.cz/?v=ostravak1.jpg
  http://www.imagehosting.cz/?v=ostravak2.jpg

  Thumb up 2 Thumb down 0
 282. Janar :

  Crazym : A to ještě ti, kteří Ostravaku roznášejí ty jejich reklamní letáky, vytahují ze schránky letáky konkurentů, docela drzost, vytahovat lidem ze schránek cokoliv! Konkrétně včera odpoledne, ul. E.F. Buriana, jdu s tříděným odpadem, ze schránek čouhají jakási volební noviny, jdu zpět, už jsou tam jen letáky Ostravaku.
  Na jaře také na stránkách obvodu slibovali, že do konce září zlikvidují nelegální odporné provozovny na zastávce u „Asa“, nyní u bistra Poe – Poe, vietnamské prodejny, kolem smrad, špína, fleky, nach….. Výsledek : provozovnám se daří dobře, i ta původně zavřená je opět otevřená, to je snad nejnechutnější zastávka ve městě..
  Ostravak = jen sliby, sliby a sliby! Likvidace jedné ubytovny (ze tří na 500 m) na tom nic nemění. Druhá zavřela dobrovolně a třetí, kam se přesunula část obyvatel těch dvou zavřených prosperuje skvěle. Majitel té dobrovolně zavřené byl podle katastru nějaký Vietnamec, který nechtěl objekt prodat za obvodem navrženou cenu, jak probíhala jednání dál, nevím. Objekt chátrá a okolí zarůstá.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.