Lašské muzeum v Kopřivnici mapuje díla

Lašské muzeum v Kopřivnici mapuje umělecká díla ve veřejném prostoru.

Zhruba tři desítky uměleckých děl vznikly v období socialismu ve venkovních prostorách nebo veřejných budovách v Kopřivnici. Aktuální výstava v Lašském muzeu chce nejen ukázat jejich současný stav, ale také připomenout už zaniklá nebo zapomenutá díla. Těch je v posledních dekádách více než nových uměleckých počinů.

„Stojíme přímo v centru města před asi nejvýznamnějším dílem veřejného prostoru v Kopřivnici, mozaikou Vlastislava Holuba, která se běžně nazývá rozvoj Kopřivnice,“ říká Pavel Dvořák, vedoucí Lašského muzea a autor výstavy Obrazy v Kopřivnici.

Mozaika měla v polovině 70. let ukazovat, jak se Kopřivnice proměňuje, protože v té době město procházelo obrovským rozvojem. Stará Kopřivnice byla bourána, nová Kopřivnice se stavěla „a na té mozaice vidíme vlastně rozvoj od vesnické Kopřivnice, tady napravo je Lašské muzeum, dnešní Muzeum Fojtství, přes Kopřivnici tovární až vlastně k té tehdy moderní socialistické Kopřivnici,“ popisuje Dvořák.

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.