Demolice areálu Miniuni

Likvidace pozůstatků areálu je v běhu. Některé exponáty jsou však vinou zanedbané údržby v dezolátním stavu a stěhovat se nebudou. Takže třeba Eiffelova věž na poslední fotce jde do šrotu.

Související články


Komentáře

 1. rasta :

  není to nějaké zlé znamení, že ve městě oceli a železa nepřežije maketa věže, která v Paříži stojí téměř stotřicet let? :)

  Thumb up 22 Thumb down 1
 2. 109 :

  Nechápu, proč město a DPO raději neudělají odbočku směrem ke Karolině kolem těch budov a místo toho cpou smyčku někde do lesa k hradu a pak tam budou najíždět prázdné kilometry. I kdyby to ukončili jen prozatímní výhybnou, tak by se nic nedělo, protože vozy se dvěma kabinami v DPO mají, hlavní trati by se o jednu linku ulevilo (tím by nová smyčka nebyla potřeba), a pak by se to dalo prodloužit dále směrem k DOV. Stejně ta smyčka nakonec vyjde na minimálně tolik co půl kilometru trati.

  Thumb up 5 Thumb down 5
 3. rom :

  Pořád se mluví o veřejném prostoru, vedou se zbytečné debaty o sochách atd. Pokud opravdu ta maketa skončí ve šrotu, tak je to na palici. Nevypadá špatně, určitě někde třeba v parku po nějaké renovaci by se hodila. Současně bych chtěl vědět, zda některé okrasné vzrostlé dřeviny šly přesadit. Bylo jich tam hodně a při trošce vůle a s technikou by to šlo. Sám jsem realizovat, samozřejmě menší, bo nemám jeřáb. )

  Thumb up 14 Thumb down 1
 4. Brzda :

  rom: No, taky si moc nedokážu představit, co znamená dezolátní stav vinou zanedbané údržby. To jako vybírali vstupné do Miniuni, aby se člověk podíval na zdevastované exponáty? Myslím, že na tom nemůže být tak zle, aby se nemohla postavit např. doprostřed rondelu u Trojhalí…..

  Thumb up 13 Thumb down 1
 5. 109 :

  Rom: veřejný prostor je v Ostravě politikům spíše pro smích. Betonové lavičky ještě stále z centra nezmizely (momentálně jsou třeba u konzervatoře, kde ještě nikdo pořád neodstranil ten pahýl po automatu na jízdenky), nevkusná reklama taky ne (např. na opravené estakádě na mostě Pionýrů visí nový banner), o pořádku ani nemluvě, tak nečekejme, že někdo uroní slzu za nějakou kovovou věž. Za mě je to taky velká škoda.

  Thumb up 16 Thumb down 2
 6. adamous :

  Brzda: Tak pojdme udelat petici za zachranu, podobnou jako za Strakac :D

  Thumb up 5 Thumb down 8
 7. thvari :

  takže se tam vybíraly peníze, někdo vydělával, ale už se neobtěžoval investovat to zpět? tudíž město se na tento svůj projekt vykašlalo?

  Thumb up 6 Thumb down 1
 8. Tom :

  Přátelé, ta Eifelovka by všude jinde působila jako směšný kýč. Nad tou bycccch nevracel, pokud bude někdo chtít otevřít nové Minikino,tak si určitě poradí.

  Thumb up 9 Thumb down 4
 9. Dejv :

  Tom: Souhlasím, že Eiffelova věž uprostřed kruháče je kýč. Ale Minikino?

  Thumb up 2 Thumb down 0
 10. Tom :

  Dejv: miniuno 🙂

  Thumb up 0 Thumb down 2
 11. aggu :

  Věnujte tu „ajfelofku“ lidem z atelieru 3art a PAK vznikne něco co se může dát na rondel u Dvojhalí.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 12. petr :

  zanedbaná údržba, evergreen tohohle města…

  Thumb up 10 Thumb down 0
 13. Eda :

  Super, konečně tu devadesátkovovou pseudoatrakci nahradí v tak dobré lokalitě snad něco smysluplného a příjemného.
  Jo a znamení to samozřejmě je a to sice znamení toho, že plastové haraburdí v jakékoliv formě už nikoho nezajímá.
  👌🙏

  Thumb up 9 Thumb down 5
 14. Crazym :

  Eda: Hele nechci ti kazit radost ale tu pseudoatrakci jen přesunou o cca 500 metrů jinam, je to tam už dlouho pro ní připravené https://mapy.cz/s/fugerusava a tuším, že to plastové haraburdí stále někoho zajímá, teda minimálně kvůli volebním preferencím, znáš to i maminky s dětmi mají volební právo :DD

  Thumb up 5 Thumb down 1
 15. Eda :

  Crazym: Jasně že jo, mne také bavili vláčky a modelářství (mladý technik centrum, mladý technik Poruba), když mi bylo 7-10. Tahle trochu kýčová atrakce se ale nehodí k národnímu divadlu ale třeba do zoo, nebo do dinosauřího skanzenu nebo tak něco.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 16. davidb :

  Eda:
  K národnímu divadlu? A to parkoviště vedle se k národnímu hodí?
  Vždyť to bylo vedle točny tramvají- za mě super využitý prostor.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 17. davidb :

  Eda: Crazym:
  A každoročně tam přišlo kolem 40 000 návštěvníků- to fakt není malé číslo.
  https://www.denik.cz/cestovani/miniuni-na-cerne-louce-konci-20181210.html

  Thumb up 2 Thumb down 0
 18. rom :

  Umístění minuní – myslím, že to bude trochu více k hradu a v podstatně komornější podobě.

  Thumb up 4 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.