Cyklotrasa O, hrad – Radvanice

Pravděpodobně byla zahájena výstavba cyklistické trasy O. Od Slezskoostravského hradu do Ostravy-Radvanic.

Fotografie zaslal čtenář. Děkujeme!

radvanice

radvanice

radvanice

Související články


Komentáře

 1. Crazym :

  Ach jo, oni mi zničí snad všechny cestičky co jsem používal od dětství :-) Tuhle trasu http://mapy.cz/s/mzwi jsem jezdíval na Zvěřinu ke strejdovi do baráku už ve třinácti na bikrosce a nikdy tam nebyl problém. Kolem Lučiny byly vždy pěkné cestičky a teď tam bude cykloeurošílenství :-) No nic, pokrok nezastavíš :-)
  Dívám se do archivu a nemám žádnou starou fotku z těch míst, škoda, ale mám několik i pár let starých ale jde z nich vidět, že to tam bylo vždy průjezdné i v zimě :-)
  http://www.imagehosting.cz/?v=p4180193.jpg
  http://www.imagehosting.cz/?v=150120vpv.jpg
  A tohle krásné místo cestou k hospodě Lučina http://www.imagehosting.cz/?v=270420uou.jpg a http://www.imagehosting.cz/?v=270420ere.jpg vyloženě vynechají, když táhnou trasu po „nesprávné“ straně řeky http://mapy.cz/s/mzE9 kolem Dopravních podniků. Zřejmě to tam neznají a plánují to od stolu. Tak aspoň zůstane zachováno :-)

  Thumb up 4 Thumb down 0
 2. Baraba :

  Jediné co mě na této cyklostezce zarazilo, je překonání krátkého úseku mezi terminálem Hranečník a obslužnou komunikací DPO kolem Těšínské ulice, když přímo je dostatek prostoru mezi kolejemi tramvaje a podjezdem vlečky… http://mapy.cz/s/mzGP

  Thumb up 3 Thumb down 0
 3. MarianL. :

  Skvělé, aspoň už se nebude muset jezdit přes to cigánské ghetto. Snad nová trasa nebude zbytečně kopcovitá a hlavně ať se to obejde bez značky „cyklisto sesedni z kola“.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 4. via :

  Crazym: Dík za upozornění, tu cestičku po jižním břehu dám cyklokoordinátorovi jako podnět k další euroasfaltcyklostezce.

  Teď si nejsem jist, zda je součástí projektu i spravení cesty kolem garáží DPO za Hranečníkem. Ten tankodrom to potřebuje.

  Z jiných cykloprojektů už je téměř hotov cyklo/chodník kolem 28. října v úseku Krajský úřad – Nám. republiky (zbývá dořešit kus betonu u parkoviště) a každou chvílí by měla začít stavba Na lukách ve Staré bělé. Dále se staví v Mar. horách za Kauflandem a dokončuje se stezka Svinov – Provozní v Porubě(z části spuštěna do provozu). Odra každý měsíc dostává další kamenito-stěrkové vrstvy v celém ostravském úseku.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 5. Crazym :

  via: Ježiš, neblbni, to by ti možná poděkovali jen současní nájemci hospůdky Lučina http://mapy.cz/s/mAHE kdyby kolem vedla ta asfaltová eurocyklohrůza a ani to si nejsem jistý :-)

  Thumb up 2 Thumb down 0
 6. dolil :

  Trasa Hrad – Hranečník se již realizuje, jak tedy probíhají přípravy na realizaci trasy z Hranečníku k technické památce Důl Petr Bezruč / ZOO? Od Salmy měla pokud vím stezka kopírovat bývalou železníční trasu na Důl Petr Bezruč http://www.imagehosting.cz/?v=trasa1.jpg .Ono těch zaniklých železnicí je v regionu ohromné množství a svým přirozeným mírným stoupáním, chcete-li klesáním přímo vybízí k funkci cyklostezek. Kdo jel někdy na kole po ulici Keltičkova do kopce, ví o čem mluvím :-).Nemluvě o tom, že u mnohých těchto tratí jsou dosud zachována přemostění (namátkou viadukt v Antošovicích). Dále se mluvilo o tom, že bude cyklo trasa z Dolu Petr Bezruč, či nedaleké ZOO pokračovat údolím Viziny, které již od dob výstavby objektu Zvláštní Školy bylo zamýšleno jako leso park a rekreační oblast pro obyvatele Heřmanic, Hladnova a ulice na Vizině a napojení se na stávající sít’v Hrušově. http://www.imagehosting.cz/?v=trasa2byb.jpg . Docela bych se rád od města dozvěděl jaký je harmonogram oněch realizací.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. via :

  dolil:
  Nějaký harmonogram snad ani neexistuje a do výběrového řízení na stavitele se posouvá nejspíš to, co už má všechna povolení a má aspoň béčkový význam. Tak bych to viděl. Nějaký plán na rok 2015 je partyzánským způsobem vidět třeba zde na začátku videa v papíru. Něco se doposud nestihlo, tak předpokládám přeložení na rok 2016. Vámi zmiňované cyklostezky jsou z říše snů.
  https://youtu.be/VzSqETg5TZI

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. via :

  fotoaktualizace, u hradu

  http://www.imagehosting.cz/?v=sam2636.jpg nanesen kamenitý podklad s přijatelným sklonem

  http://www.imagehosting.cz/?v=sam2637.jpg zatím moc daleko nevede

  Thumb up 1 Thumb down 0
 9. Crazym :

  via: Ach jo, oni se fakt snaží zničit poslední pěkná místa kolem centra http://www.imagehosting.cz/?v=pa261888.jpg , vždycky tam vedly cestičky http://www.imagehosting.cz/?v=pa261889.jpg a teď tam budou cesty podle norem :-(
  Jen nepochopím proč to netáhli tudy http://mapy.cz/s/n3gQ pod mostem http://www.imagehosting.cz/?v=0605201292.jpg vždyť se to bude křížit s komunikací pro ty zlé motoristy a ovečky by mohly být v ohrožení :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. via :

  Crazym: Cestička by tam měla být pořád, cyklostezka vede kousek vedle. Aspoň teda u mostu.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Crazym :

  via: Já vím ale ono ani tak nejde o cestičku která stejně končila tady http://mapy.cz/s/n4Ha o třista metrů dál normální šotolinovou obslužnou komunikací kolem tramvajové trati na kterou se zřejmě napojí i ta nová eurocyklošílenost. Jde o ten klid který tam už nebude, protože tam prostě nebyl asfaltový přístup pro lakýrky jak na šteklích, tak tak na kolech či kolečkách všech velikostí :-)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 12. Vlad :

  No ona tam kdysi vedla normální cesta, stály tam i domy. Tak má ty cyklostezka aspoň dobrý základ a stavba by nemusela být drahá :=)
  (http://kontaminace.cenia.cz/)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. Crazym :

  Vlad: No to je boží, díky za info, dovolil jsem si obrázek z roku 1949 http://www.imagehosting.cz/?v=kmbrb.jpg Jsem netušil kde všude tam byly domy :-)

  Thumb up 2 Thumb down 0
 14. Crazym :

  Stavba pokročila, nějaké foto ze včerejška zde: http://url.googluj.cz/gq7
  Sice mi odepsali další fajn cestičky okolo baráku a některé jejich tahy nechápu ale bude to pro spoustu lidí dobré zkrácení cesty na kole a možná i důvod k procházce.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 15. via :

  fotoaktualizace cyklostezky před dokončením, u hradu
  http://www.imagehosting.cz/?v=sam2673.jpg
  http://www.imagehosting.cz/?v=sam2672.jpg

  a novinka v Komenského sadech – řešení tamní housenkové dráhy
  http://www.imagehosting.cz/?v=sam267ooo.jpg

  Thumb up 0 Thumb down 0
 16. Crazym :

  Pár fotek ze dneška bez ladu a skladu a jen starým mobilem, testoval jsem jen něco na kole a byl nalehko a mám to nejblíže. Tak doufám, že až to vyasfaltují a zprovozní, tak ještě trochu uklidí okolí, je to tam jedno velké smetiště :-( http://url.googluj.cz/hpz

  Thumb up 2 Thumb down 0
 17. Richard :

  Na této trase mě zaujalo kulturní obohacování cikány žijícími na Hranečníku. Zcela vítám jejich ochranu městskými strážníky, kteří ( také z mých daní ) dávají bedlivý pozor na to, aby cikánské dětičky mohli zcela svobodně využívat cyklostezku ke svým hrám, pícháním větví cyklistům do kola ( právem to píši v množném čísle ), pokřikovat „kulturní nadávky“ Pí a Čů po projíždějících. Rovněž zvuková kulisa cikánských čardášů zajisté posilní ducha každého v okolí ( od čekajících cestujících na Hranečníku až po nás kolaře ). Nikým nikde nevysvětlena uzavírka cyklotrasy nás ovšem o tyto zážitky připravuje. Takže bych rád věděl, kdy se opět budu moci jet kulturně obohacovat. Pokud někdo víte co se tam opravuje a kdy to skončí, dejte mi prosím vědět. Děkuji

  Thumb up 10 Thumb down 4
 18. Crazym :

  Je mi záhadou proč kdejakého kreténa furt někdo obohacuje a mě vynechávají. Já bych chtěl tak být obohacen a furt nic :-( Oni to připosrání nějak vycítí či co?

  Thumb up 5 Thumb down 15

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.