Cyklotrasa Mečníkovova, Žákovská

Informace k cyklostezce, která v Ostravě propojí části Zábřeh, Novou Ves a Hulváky.

zdroj: ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. Xavier :

  Mno, fajn. A kdy už konečně vyřeší ten blbý úsek cca od Poděbradové ke křižovatce Českobratrské a Hornopolní? Jako mně osobně to nevadí, když tam zrovna projíždím (a teď se mi to až tak často nestává, když se dá do Hrabůvky dostat pěkně podél řeky), jedu po silnici. Ale když vidím všechny ty cyklisty, kteří si to fičí dolů po chodníku třicítkou a je jim jedno, že je před nimi paní s kočárkem, kterou můžou srazit, říkám si, že by to řešení mělo být prioritou. Obzvlášť když jde v podstatě o hlavní spojení Fifejd a Mariánských hor s centrem Ostravy. Dočetl jsem se (https://www.ostrava.cz/cs/turista/aktivni-vyziti/cykloturistika/zakladni-udaje-o-cyklisticke-doprave-v-ostrave – třetí odstavec), že se projektuje cyklostezka právě od té křižovatky až k nábřeží Ostravice. Nikde jsem k tomu ale nenašel žádné podrobnosti. Ale jak znám místní radní, asi to ještě potrvá…

  Thumb up 1 Thumb down 0
 2. via :

  Xavier:
  Tomu projektu se říká: Cyklistické propojení ul. Poděbradova, Horova
  Ovšem nikde k tomu není dostupné info, zřejmě to doposud nemá ani územní povolení a v magistrátním rozpočtu je projekt odsunut na rok 2019

  Most na Českobratrské by měl dostat značku cyklochodníku na jeho jižní straně a to zřejmě v rámci jiného projektu cyklostezky od křižovatky na Poděbradku směrem k centru.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 3. kadak :

  A směrem na Vodárnu bych měl od ulice „U Koupaliště“ správně zase po chodníku tlačit, protože na 4 proudovku vjede v těch místech na kole jen sebevrah… UFF!

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.