Cyklostezky kolem Ostravice

Fotky z výstavby cyklostezek kolem Ostravice od Sýkorova mostu po silniční most do Muglinova.
Za fotky od čtenáře velmi děkujeme !

Související články


Komentáře

 1. MM :

  Pěkné, jen doufám, že upraví, osvítí a zabezpečí průjezd pod mostem pionýrů. Je to tam humus, bordel od bezďáků atd. Člověk aby se tam bál projít…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. vasatko :

  a za jak dlouho to odnese voda (nejaka mensi povoden a je to vsechno pryc)?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 3. Crazym :

  Jen takový detail, dole u řeky, v bermě, to nemají být cyklostezky, ty jsou nahoře na hrázi a dobudovávají se chybějící úseky jako za radnicí a u soudu. Dole u řeky to prý má být pro pěší. Tak jsem zvědav na výsledek, zatím se mi líbí, že jezy ještě nejsou úplně dodělané a už se to projevilo na hladině řeky, jde to vidět na sedmém snímku.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Crazym :

  vasatko: Tak na to jsem taky zvědavý, protože když je voda která v centru dosahuje “ od zdi do zdi“, tak té bermě dává dost zabrat.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Aleš :

  A tak se nehorázně plýtvá penězi jak vybranými od občanů z daní, tak z evropských fondů. Doufám, že vám to nadšení vydrží až do jara, než přijde první větší voda…Inu, Ostrava !!!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. kika :

  Aleš : Ano v jiných městech se okolí vodních toků nezvelebuje, aby jej mohla využívat široká veřejnost k rekreaci…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. mishut :

  kika:půjdeme se spolu na jaře kochat nad zvelebeným tokem,až opadne velká voda,která je v těchto místem pravidelně.opravdu je mi zle,jak se dají rozházet peníze z dotací a fondů kvůli jednomu spolku opilců s názvem Campanula.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Summerboy :

  @mishut: A Vy jste snad jedním z těch opilců, že tomu tak důvěrně rozumíte?! Anebo jste jen nedouk, jehož úroveň dosahuje obsahu průjmu průměrného třeťáka?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Nimrod :

  Mě fakt baví jací jsou tu odborníci a remcalové. Projekt Revitalizace se připravoval 8 let než se podařilo přesvědčit úřady, ochránce přírody a taky Povodí Odry – a to mi věřte, že pokud by konstrukce čekoholiv co zasahuje do bermy nebyla taková, že vydrží jejich požadavky na průtoky, tak by prostě k tomu nesvolili. A navíc, nikdo vás nenutí po té stezce chodit či jezdit na kole…Já jsem rád, že se to konečně rozhýbalo a podařilo dotáhnout do realizace..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. pet :

  Plně souhlasím s Nimrodem.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Tomas T. :

  Nimrod: Tak tak….

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. Sanju :

  Všichni se asi shodneme na tom, že rozvodněná řeka je ničivá síla. Sice nejsem odborník, ale ten postup prací zachycený na fotografiích ve mě nevzbuzuje důvěru v trvanlivost stavby. Takže pokud někdo rozptýlí mé pochyby zasvěceným komentářem, budu jenom rád!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. Crazym :

  Přidávám se k Sanju. Taky by mě to zajímalo. Mě se ty úpravy líbí a kdyby byly už dávno mohl jsem se tam jako dítě pěkně vyřádit a nemusel jsem s Campanulou objíždět řeky v Čechách.. :-) Hlavně by mě zajímal ten údajný mlatový povrch, nějak se mi to nezdá, zahlédl jsem něco co budují v parku ale tam je to mimo dosah vody. A taky by mě zajímala výdrž toho mobiliáře, slunící plochy už jsm viděl a slyšel jsem něco o lavičkách.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. Martin [msstavby.cz] :

  1852 v těsné blízkosti Ostravice byl založen moravsko-ostravským střelničním spolkem nejstarší park v Ostravě.
  1906 opět vedle Ostravice postaveno umělé koupaliště. Zrušeno však kvůli poddolování, né velké vodě.

  Opravdu si myslíte, že tým odborníků, který dlouhé roky pracoval a spolupracoval na revitalizaci Ostravice. Nevzal v potaz zvýšení hladiny a záplavy ?
  Projekt dělá město, ale neznamená to hned Kajnar nebo Vltavský….

  Také jezdím na vodě a neřekl bych že patřím do „spolků opilců“… ( ikdyž mishut stéle věří, že horní patro admin. budovy na Karolině nikdy nebude propojeno…. ).

  Revitalizace řek se chystá v mnoha městech:
  Opava – http://www.msstavby.cz/hozovo-nabrezi-06-01-2012/
  Český Těšín – http://www.msstavby.cz/zahrada-dvou-brehu-revitalizace-parku-v-ceskem-tesine-31-07-2012/
  Brno – http://www.ponavka.brno.cz/
  A přece i v centru Prahy jsou nábřeží upravena plná lidí, mobiláře apod. a při větší vodě zaplavována. No já nevím, ale nějaká ta lavička či koš se dá před povodní uklidit.

  Ostrava je v této oblasti konečně mezi prvními. Ale jsem zklamán pohodlností a strachu z něčeho nového u jejich obyvatel. Už vidím, jak po uskutečnění projektů v jiných městech a tady ne by mnoho z Vás „nadávalo a brečelo“ proč tady ne…..
  Raději drobné opravy a řeka plná života, fajně upravena pro relaxaci a odpočinek obyvatel, než holá pláň s mizivým počtem cyklistů a pejskařů.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. Balde :

  asi nejlepší využití říčního korita provedli „už nevim ve kterém španělském městě kde tok odvedli mimo centrum města a bývalé korito proměnili v park :D ale to by bylo relizovatelne tak leda za komančů, kdy se ještě dělali brigády za dara :D

  Thumb up 0 Thumb down 0
 16. Hynek [msstavby.cz] :

  mirne souvisi „Ta naše povaha česká – Konec vodáctví v Česku“: http://goo.gl/gKSar

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. FlakY` :

  Ano, souhlasím, že je potřeba revitalizovat Ostravu. Břeh Ostravice je jedno z nich. Lidé potřebují mít místa, kde se dá procházet a tzv.“vyčistit si hlavu“.
  Současně však nevím jak bude tento projekt kvalitní… protože je rozdíl vytvářet rekreaci u potůčku, klidné řeky a nebo dravé řeky (Ostravice).
  U nás ve F-M máme Ostravici řešenou jinak než má Ostrava. http://www.mapy.cz/s/4W6q celá trasa je tvořena z vysokého náspu, kde je vystavěn chodník, lavičky… atd. v bodě A hrozilo, že Ostravice vymele celý násep a zaplaví blízké okolí Místku (při záplavách). Taky by to mohlo být lepší, ale i tak mi to vyhovuje. Ostrava má zdi, které chrání centrum od záplav. Ale dost špatně má řešenou vzádenost od koryta řeky. Zbytečně jsou od sebe daleko. Chodníky a cyklostezky by měli budovat nad Ostavicí nebo vedle ní a ne v samotném „tunelu“. Určitě z toho lidi nebudou mít tak nádherný zážitek.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 18. Crazym :

  V Moravskoslezském deníku dnes objevují Ameriku… :-) http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/obrazem-o-podobe-parku-mohli-rozhodovat-sami-ostravane-20120921.html

  Thumb up 0 Thumb down 0
 19. Michal :

  Jsem zvědavý, co teď z těch chodníků zbyde, až opadne voda.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 20. Crazym :

  Michal: Je tam voda v bermě? Sakra nemůžu ven a to jsem 300 metrů od řeky :-( Ta část chodníku v zadní části parku co byla dokončena před zimou byla už docela solidně narušena když jsem po ní jel posledně, tak jsem zvědavý…. To vypadá na zátěžový test :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 21. Radek :

  Vteto casi voda vymlela chodnik u ostravice vcasti za novou radnici a sadu takze se tet chodi lip po trave,.

  Thumb up 0 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.