Cyklostezka Studénka-Albrechtičky

Studénka hledá zhotovitele projektové dokumentace cyklostezky do Albrechtiček.

Předmětem zakázky je vypracování projektové dokumentace s názvem „PD – Cyklostezka Studénka – Albrechtičky“ pro společné povolení stavby a provedení stavby, vč. obstarání všech dokladů opravňujících zadavatele dílo dle projektové dokumentace realizovat. Dokumentace bude zpracována dle platné legislativy, zejména dle vyhl. č. 169/2016 Sb., jakožto prováděcího předpisu zákona č.134/2016 Sb. o veřejných zakázkách, vyhlášky č.146/2008 Sb., o rozsahu a obsahu projektové dokumentace dopravních staveb, vyhlášky č. 398/2009 Sb., o obecných technických požadavcích zabezpečující bezbariérové užívání staveb. PD bude zpracována dle ,,Pravidel pro financování výstavby nebo oprav cyklistických stezek nebo zřizování jízdních pruhů pro cyklisty“, které vydal Státní fond dopravní infrastruktury.

Nová trasa bude asfaltová a bude využívat tři stávající mosty bývalé železniční trati. Mosty budou uzpůsobeny pohodlnému provozu obousměrné stezky.

zdroj: zakazky.mesto-studenka.cz

Související články


Komentáře

 1. O. :

  Pro stezky, ktere slouzi kazdodenni doprave ve meste, je asfalt urcite dobra volba. Ale asfaltovat rekreacni cyklostezky je nesmysl. Kdyz si porovnam cyklovylet kolem Odry ze Suchdola do Ostravy s vyletem kolem reky Opavy z Opavy do Ostravy, tak ten prvni je prijemny zazitek po stezkach s prirodnim povrchem, mezi stromy a kolem reky. Ten druhy je nekonecny asfaltovy chodnik pres pole, na reku ani nevidite, totalni nuda. U rekreacnich stezek bych s tim asfaltem ubral, jsou vhodnejsi povrchy.

  Thumb up 3 Thumb down 5
 2. P. :

  Tato trasa je hojně využívána občany Albrechtiček ke každodenním cestám do škol a do zaměstnání po celý rok, o víkendech převažují turisté

  Thumb up 9 Thumb down 0
 3. O. :

  P.: To nic nemeni na tom, ze to tam musi zalit asfaltem.

  Thumb up 1 Thumb down 3
 4. Martin [msstavby.cz] :

  O.: Je to nejkratší spojnice mezi Studénkou a Albrechtičkami. A kdo by chtěl na nádraží, do školy a práce dojet od bahna.

  Thumb up 6 Thumb down 1
 5. O. :

  Martin [msstavby.cz]: Tak snad nejsou jen dve varianty: asfalt nebo bahno. Zrovna od Tebe bych teda takovy argument necekal.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 6. Martin [msstavby.cz] :

  O.: Já jsem taky proti nadměrnému užívání zpevněných ploch. Natož v CHKO. Ale zrovna tohle je slušná konkurence a alternativa k autům. A moc možností není. Mohl tam být ještě jemný štěrk nebo mlát, ale od toho se člověk při/po dešti člověk taky zašpiní.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 7. O. :

  Martin [msstavby.cz]: Ok, taky si myslim, ze asfalt na vhodnych mistech je ok. Treba ve meste mi prijde na cyklostezce lepsi nez zamkovka.
  Jestli v tom Poodri je usek, kde je velky kazdodenni provoz smerem napr. k nadrazi, tak bych to pochopil. Ja to tam znam jenom z vyletu za pekneho pocasi, ne v pracovni den rano. A jak pises, je to v CHKO. Nerad bych, aby to nakonec vylili asfeltem vsude.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 8. Martin [msstavby.cz] :

  Realizace snad v roce 2024-2025
  https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/studenka/11000036131/dalsi-usek-cyklostezky-propoji-studenku-s-albrechtickami

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.