CTZone Ostrava

Společnost CTP hodlá vybudovat logisticko-průmyslovou zónu v Ostravě-Hrabové. Na místě stávajícího průmyslového areálu.
Projekt je nyní ve fázi územního řízení.

Dokumenty k územnímu povolení obsahují pouze stavby průmyslových hal. Dokumenty v rámci povolení v roce 2022 obsahovaly i stavby bytových domů. Je tedy otázkou, zda se od bytových domů upustilo úplně, nebo budou realizovány v rámci jiného projektu.

Související články


Komentáře

 1. Brzda :

  Toto fakt už není normální…..

  Thumb up 16 Thumb down 4
 2. Crazym :

  CTP a obytné domy, no jasně :-)

  Thumb up 4 Thumb down 4
 3. Nuny :

  Z toho musi mit radost hlavně ti, kteri si koupili naproti ty směšně předražené “covid domky” od RD Styl.

  Thumb up 8 Thumb down 2
 4. Coudy :

  Jinak je ale územní olánování v Ostravě naprosto v pořádku 😆

  Thumb up 8 Thumb down 1
 5. Marian Kechlibar :

  Nuny:

  Jo, milý Nuny, v jednom z těch vašich „směšně předražených domků“ na Zastavěné teď bydlím taky a nevím, co byste dělal s informací, že poté, co bylo dostavěno, se pět domů v projektu prodalo na běžném realitním trhu s přirážkou cca 1,5 milionu proti katalogové ceně. A během pár měsíců byly pryč.

  Já si spíš myslím, že ta cena odpovídá současné chabé kupní síle koruny a tomu, že u novostaveb z principu platíte aktuální cenu materiálu a práce. Pokud uvažujete v cenové hladině roku 2015, tak ano, tehdy by to bylo předražené. Dnes máme za sebou takovou inflaci, že tehdejší koruna s dnešní nesnese srovnání. To vidíte už v momentě, kdy si zajdete do restaurace nebo zavoláte řemeslníka.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 6. Nuny :

  Marian Kechlibar: Já vám to přece neberu, jako člověk který vlastnil byt mnoho a mnoho let cca 200m od těch domku a narodil se tam, tak znám tu lokalitu jako málokdo a nestačil se divit, že to někdo koupil… OK, materiál apod. udělají cenu. Ale koukate si s nadsázkou do oken s lidmi z Maluchy a to je, co se tyče investice, jedna z nejhorších adres na Jihu… Neprodejné byty… Proč asi…

  Thumb up 1 Thumb down 4
 7. Marian Kechlibar :

  Nuny:

  Výhled záleží na tom, kde přesně bydlíte. Na té jižní straně ulice máme skoro ze všech místností výhled do zahrad, ke vzrostlým stromům u Zyfu a za nimi do dalších zahrad. Na opačné straně jsou k sídlišti blíž, ale třeba jim to nevadí.

  Místní obyvatelstvo na přilehlém sídlišti celkem ujde. Žádná ubytovna, slušná auta, nevysypané popelnice, lidí chodících kolem nemáte důvod se bát. Skutečně průserové zóny jsou buď v ghettech jako Přívoz, nebo kolem velkých ubytoven (Hlubiňák, u kina Luna). Žádnou kriminalitu jsme tam ještě nezaznamenali. Jediné krádeže se dopustili zaměstnanci jedné nejmenované firmy, která dostala menší podzakázku na jednom z domů…

  Já jsem s cenou novostavby 50 tisíc za metr čtvereční obytné plochy (a v tom je ještě garáž a pozemek) navýsost spokojen, dnes by bylo těžké ji sehnat, však se podívejte na nové nabídky. Pět minut chůze je gymnázium, kam jsem chodil, což je příjemná vzpomínka. Opačným směrem pět minut Tesco a deset Makro, kde mají dobrý sortiment a dlouhé otvírací doby. Dvanáct minut svižné chůze na Kotase, důležitý tramvajový uzel. Sousedi příjemní.

  Jistě, může se to nějak zhoršit, jednoho dne. Ale zatím se mi tu žije dobře.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 8. balde :

  V areálu poslední 2-3 týdny probíhají demolice ve velkém

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.