Concept house bude informovat o ovzduší

O kvalitě ovzduší nemusí informovat jen rádio nebo televize, ale třeba i… dům. Konkrétně Concept house v Opavské ulici v Ostravě-Porubě, který službu signalizace kvality ovzduší nabídne obyvatelům okolních domů nebo kolemjdoucím.

Zelená = dobré rozptylové podmínky, červená = překročené imisní limity. S pomocí jednoduché signalizace bude nárožní věž Concept house v Opavské ulici ukazovat aktuální kvalitu ovzduší.

„Signalizaci budou obstarávat LED diody v lodžiích, které budou napojeny na větrnou elektrárnu na střeše objektu. Instalací senzorů kvality ovzduší a napojením dalších barevných diod chceme jednak zdůraznit náš zájem o ekologičnost a jednak poskytnout lidem z Poruby užitečnou službu s pomocí inovativního řešení,“ říká o chystaném zprovoznění systému architekt David Kotek z PROJEKTSTUDIA, které Concept house navrhlo a postavilo.

concepthouse p

Související články


1 komentář

  1. aggu :

    LEDky moc dobrý. Ale mockrát v životě se mi nestalo, abych byl u odchodu od nějaké novostavby podvědomě naveden do plotu parkingu. Jo a když jsem šel dovnitř, musel jsem skákat po kruzích uložených v mulči před vchodem (byla to nejkratší cesta a nechtělo se mi to obcházet). Vcházel jsem tedy zvesela. Možná to byl záměr architekta ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.