Centrum REFRESH VŠB-TU Ostrava

V rozhovoru s prorektorem pro kvalitu a investiční výstavbu doc. Ing. et Ing. Františkem Kudou, CSc. z VŠB-TU Ostrava byly zmíněny plánované projekty v areálu školy. Například projekt REFRESH centra.

Čekají nás do roku 2025, tedy v tom kratším časovém horizontu, ještě nějaké další výstavby?

Připravujeme výstavbu nového vědeckého centra REFRESH, jehož součástí je nová budova, budovu CPIT TL4  a Centrum robotiky. Navrhovaný komplex Vědeckého centra REFRESH VŠB-TUO tvoří objekt hlavní budovy, dva objekty vedlejší a podzemní parkoviště, které propojí Vědecké centrum s pavilonem Business centra. Centrum REFRESH bude umístěno na místě stávající haly „HARD“. Na povrchu podzemního parkoviště bude vytvořeno Vědecké náměstí jako veřejný prostor spojující pavilóny se zaměřením na vědecko-výzkumnou činnost a jako doplňující veřejný prostor kampusu ke Studentskému náměstí u pavilónu C.

A jak to bude s výstavbou již zmíněné budovy CPIT TL4 a Centra robotiky?

V budově CPIT TL4 budou umístěny laboratoře a administrativní prostory doplňující vedlejší budovu CPIT TL3. Architektonicky nová budova navazuje na vedlejší objekt a vizuálně obě budovy sjednocuje. Pro vznik uceleného Centra robotiky pod záštitou FS bude využita budova staré menzy, nacházející se v blízkosti kolejí.

zdroj + celý rozhovor: vsb.cz

Související články


Komentáře

 1. Michal :

  Tak ještě alespoň 20 krát REFRESHNOUT ten otřesný návrh a možná to bude FRESH.

  Thumb up 14 Thumb down 2
 2. Pavel :

  Michal: Můžete být klidný, proběhl Refresh rozpočtu, Mr. Vondrák řekl, že 1 mld. musí dolů, takže už je to -2 patra :-D

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Rado :

  Ta báňská jednou na tu zelenou barvu zhyne. Cpe ji, kde může. A jinak návrh? Havárka, na Ostravu možná dobrý

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.