CEETe VŠB-TU Ostrava

Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava vypsala veřejnou zakázku na vybudování budovy CEETe (Centrum energetických a environmentálních technologií) s předpokládanou hodnotou 224 844 500 Kč.

Autor projektu: CHVÁLEK ATELIÉR s.r.o.

Předmětem plnění této veřejné zakázky je provedení novostavby budovy CEETe, do níž budou instalovány výzkumné technologie. Tato budova sama o sobě je velkou laboratoří pro výzkum moderních technologií v energetice, transformace různých druhů energie, akumulace energií, řízení dodávek do energetické sítě apod.

Součástí předmětu je také realizace Laboratoře energetické výzkumné technologie, která spolu s budovou tvoří funkční celek skládající se z několika zařízení vzájemně propojených a na sebe navazujících, které jsou řízeny a sledovány decentralizovaným systémem řízení (DCS).

Součástí předmětu veřejné zakázky je dále provádění servisu technologických zařízení spočívajícím v garančních kontrolách, povinných revizích (vyjma výtahů), servisu zařízení včetně údržby a provádění prací mimo záruku, které jsou součástí této veřejné zakázky, a to po dobu 5 let od předání a převzetí díla.

Výkresy pocházející z veřejně dostupné přílohy veřejné zakázky:

zdroj: zakazky.vsb.cz

1. Robur :

Jako absolvent VŠB-TU jsem samozřejmě rád, že se daří takto velké investice (224 844 500 Kč) a s tím budovat špičkový výzkum. Na druhou stranu s obavami hledím na základnu, na které má každá univerzita stát. Tím jsou samotní studenti. Již se o tom na těchto stránkách psalo před téměř 2 lety (https://www.msstavby.cz/problem-vsb-tu-10-02-2020/) a od té doby ke zlepšení nedošlo.

2. Jana :

Klasická baňa. Když si člověk uvědomí, kolik peněz se již utopilo v jejich areálu a jak baňa vypadá. Výkřik ubohosti je jejich aula. A to mají akreditovaný obor, který končí hodností Ing. arch. No nic. Bańa!!! Ostrava!!!

3. donPaPa :

Jana:

Stačí se podívat co za absoloventy z té školy vychází, obor architektura je kapitola sama pro sebe. berou absolutně všechny děcka bez talentovek a i ta jejich náplň výuky je k smíchu. Zlaté ČVUT nebo VUT.

4. donc :

donPaPa: Jana:
    A vy dva to jste Ostraváci nebo nějací mimoni?

5. Jana :

donPaPa: V devadesátkách jsem této škole fandila a naivně jsem věřila v její transformaci na plnohodnotnou vysokou školu technického zaměření. Dnes pouze kroutím hlavou a souhlasím s někdejšími odpůrci, že tato škola je nereformovatelná.

6. Tazatel :

Pokud někomu vadí VŠB-TUO v kvalitě výuky, pak vznáším dotaz, proč si to myslíte? V čem je VŠB horší než ČVUT nebo VUT v konkrétních bodech?

7. Fanda :

Jana: Když už jste tak Honzo kritický ke všemu co se v Ostravě staví, opravuje a v budoucnu plánuje,tak byste mohl přijít,pro vás,s lepším řešením.Celou dobu máte jen negativní komentáře,a jak vidno,tak vás to ještě stále baví.Asi jste neuznaný architekt před důchodem.

8. DRJPJR :

Fanda: Jana je Honza ? :O

9. Dratenik8 :

Tazatel: Tazatel: To je na delší diskuzi, třeba u piva… ale věřte, že rozdíly tam opravdu jsou. Měl jsme možnost pracovat jak na VŠB, tak i VUT, včetně několika univerzit v zahraničí. Ten rozdíl není propastný jako např. srovnání VŠB se soukromým učilištěm u zoo, ale rozdíl tam je. V poslední době se trochu snižuje, hlavně díky výzkumným centrům (včetně superkompjůteru), na které přišli z lidé z celé ČR i zahraničí (vlastně se vrátili ti, co zde mají kořeny, a v médiích jsou označováni za ty, co odešli, protože jim kraje neměl co nabídnout), druhou polovinu tvoří lidé, kteří utekli z fakult, bo měli v hlavě mozek a trochu soudnosti k tomu, a nechtěli se účastnit toho marastu, který na fakultách panuje/panoval (kdo čte média ví, co se řešilo minulá léta na HGF; další fakulty své průsery ututlaly/urovnaly rychleji, než se to začalo propírat médii). Oponenti jistě namítnou, že je to i jinde, ano je, ale ne v takovém rozsahu. A problém uzavírá obecně nízké požadavky na kvalifikace nositelů titulů doc. a prof., kteří studenty vzdělávají a vedou ve výzkumné činnosti, a kteří jsou se svými vědeckými a pedagogickými zkušenosti o 1 úroveň níže, než lidé na VUT, ČVUT, VŠCHT, UK. To jsou ty body, ale jsou samozřejmě k diskuzi. Ale jsme pesimista, proto to možná vidím tak černě…jak jsme řekl, jeto spíš debata k pivu :-) PS: dnešní FEI snad jako jediná snese srovnání s ostatními. Jinak hmatatelná data hledejte ve srovnávacích tabulkách https://hodnoceni.rvvi.cz/

10. balde :

V té vizualizaci to nevypadá tak špatně, proti jiným stavbám v kampusu to je nadprůměr.