CEETe VŠB-TU Ostrava

Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava vypsala veřejnou zakázku na vybudování budovy CEETe (Centrum energetických a environmentálních technologií) s předpokládanou hodnotou 224 844 500 Kč.

Autor projektu: CHVÁLEK ATELIÉR s.r.o.

Předmětem plnění této veřejné zakázky je provedení novostavby budovy CEETe, do níž budou instalovány výzkumné technologie. Tato budova sama o sobě je velkou laboratoří pro výzkum moderních technologií v energetice, transformace různých druhů energie, akumulace energií, řízení dodávek do energetické sítě apod.

Součástí předmětu je také realizace Laboratoře energetické výzkumné technologie, která spolu s budovou tvoří funkční celek skládající se z několika zařízení vzájemně propojených a na sebe navazujících, které jsou řízeny a sledovány decentralizovaným systémem řízení (DCS).

Součástí předmětu veřejné zakázky je dále provádění servisu technologických zařízení spočívajícím v garančních kontrolách, povinných revizích (vyjma výtahů), servisu zařízení včetně údržby a provádění prací mimo záruku, které jsou součástí této veřejné zakázky, a to po dobu 5 let od předání a převzetí díla.

Výkresy pocházející z veřejně dostupné přílohy veřejné zakázky:

zdroj: zakazky.vsb.cz

Související články


Komentáře

 1. Robur :

  Jako absolvent VŠB-TU jsem samozřejmě rád, že se daří takto velké investice (224 844 500 Kč) a s tím budovat špičkový výzkum. Na druhou stranu s obavami hledím na základnu, na které má každá univerzita stát. Tím jsou samotní studenti. Již se o tom na těchto stránkách psalo před téměř 2 lety (https://www.msstavby.cz/problem-vsb-tu-10-02-2020/) a od té doby ke zlepšení nedošlo.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 2. Jana :

  Klasická baňa. Když si člověk uvědomí, kolik peněz se již utopilo v jejich areálu a jak baňa vypadá. Výkřik ubohosti je jejich aula. A to mají akreditovaný obor, který končí hodností Ing. arch. No nic. Bańa!!! Ostrava!!!

  Thumb up 9 Thumb down 29
 3. donPaPa :

  Jana:

  Stačí se podívat co za absoloventy z té školy vychází, obor architektura je kapitola sama pro sebe. berou absolutně všechny děcka bez talentovek a i ta jejich náplň výuky je k smíchu. Zlaté ČVUT nebo VUT.

  Thumb up 5 Thumb down 31
 4. donc :

  donPaPa: Jana:
  A vy dva to jste Ostraváci nebo nějací mimoni?

  Thumb up 31 Thumb down 8
 5. Jana :

  donPaPa: V devadesátkách jsem této škole fandila a naivně jsem věřila v její transformaci na plnohodnotnou vysokou školu technického zaměření. Dnes pouze kroutím hlavou a souhlasím s někdejšími odpůrci, že tato škola je nereformovatelná.

  Thumb up 7 Thumb down 23
 6. Tazatel :

  Pokud někomu vadí VŠB-TUO v kvalitě výuky, pak vznáším dotaz, proč si to myslíte? V čem je VŠB horší než ČVUT nebo VUT v konkrétních bodech?

  Thumb up 22 Thumb down 2
 7. Fanda :

  Jana: Když už jste tak Honzo kritický ke všemu co se v Ostravě staví, opravuje a v budoucnu plánuje,tak byste mohl přijít,pro vás,s lepším řešením.Celou dobu máte jen negativní komentáře,a jak vidno,tak vás to ještě stále baví.Asi jste neuznaný architekt před důchodem.

  Thumb up 9 Thumb down 5
 8. DRJPJR :

  Fanda: Jana je Honza ? :O

  Thumb up 7 Thumb down 4
 9. Dratenik8 :

  Tazatel: Tazatel: To je na delší diskuzi, třeba u piva… ale věřte, že rozdíly tam opravdu jsou. Měl jsme možnost pracovat jak na VŠB, tak i VUT, včetně několika univerzit v zahraničí. Ten rozdíl není propastný jako např. srovnání VŠB se soukromým učilištěm u zoo, ale rozdíl tam je. V poslední době se trochu snižuje, hlavně díky výzkumným centrům (včetně superkompjůteru), na které přišli z lidé z celé ČR i zahraničí (vlastně se vrátili ti, co zde mají kořeny, a v médiích jsou označováni za ty, co odešli, protože jim kraje neměl co nabídnout), druhou polovinu tvoří lidé, kteří utekli z fakult, bo měli v hlavě mozek a trochu soudnosti k tomu, a nechtěli se účastnit toho marastu, který na fakultách panuje/panoval (kdo čte média ví, co se řešilo minulá léta na HGF; další fakulty své průsery ututlaly/urovnaly rychleji, než se to začalo propírat médii). Oponenti jistě namítnou, že je to i jinde, ano je, ale ne v takovém rozsahu. A problém uzavírá obecně nízké požadavky na kvalifikace nositelů titulů doc. a prof., kteří studenty vzdělávají a vedou ve výzkumné činnosti, a kteří jsou se svými vědeckými a pedagogickými zkušenosti o 1 úroveň níže, než lidé na VUT, ČVUT, VŠCHT, UK. To jsou ty body, ale jsou samozřejmě k diskuzi. Ale jsme pesimista, proto to možná vidím tak černě…jak jsme řekl, jeto spíš debata k pivu :-) PS: dnešní FEI snad jako jediná snese srovnání s ostatními. Jinak hmatatelná data hledejte ve srovnávacích tabulkách https://hodnoceni.rvvi.cz/

  Thumb up 2 Thumb down 1
 10. balde :

  V té vizualizaci to nevypadá tak špatně, proti jiným stavbám v kampusu to je nadprůměr.

  https://fajnova.cz/projekt/centrum-energetickych-a-environmentalnich-technologii-explorer-ceete/?fbclid=IwAR3TclRm_qL2YgbVScy0vGTp78zmHlpIxCzz6w-4AUgYiFqjYjqHrsO2cDQ

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.