Proměny, Kuhländchen #53

Výrobky mlékárny Kunín jsou rozšířené po celém Česku a nějaký výrobek této společnosti měl snad každý. Napadlo vás však někdy přemýšlet nad logem společnosti?

Myslíme toto typické logo, které si snad každý Čech spojí s konkrétní značkou.

Nestává se často aby se prvek architektury, nebo celý dům dostal přímo do loga společnosti. Logo mlékárny Kunín odkazuje na svou historii a to konkrétně na jednu z původních budov v obci Kunín, kde se společnost nacházela. Mlékárna a výroba mléčných výrobků se v Kuníně nacházela dlouhodobě. Do roku 1940 ještě pod Švýcarským výrobcem Zürcherem. Hlavní objekt mlékárny byl dostavěn v 1943-1944 se stavebními prvky Heimatstil, typické pro území osídlená Německým obyvatelstvem. V roce 1950 byla mlékárna znárodněna. V roce 2004 byla však výroba v obci Kunín ukončena a přesunuta do Ostravy-Martinova.

Dnes je budova bývalé mlékárny věrným záznamem období, kterými za svou historii prošla.

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.