Hasičská zbrojnice Brušperk

V Brušperském zpravodaji vyšly vizualizace plánované modernizace hasičské zbrojnice.

Současný stav:

zdroj: mapy.cz

Související články


Komentáře

 1. MareK :

  :-D vsadím se, že tahle vizualizace bude sotva dodržena (ty tři audiny).

  Je mi jasné, že vzhled prodává, ale určitá soudnost/smysl pro realitu by měla být. Takhle dál autor vizualizace důvod k posměškům a tím znehodnotil svou práci.

  Thumb up 4 Thumb down 5
 2. Honza :

  Tak z toho mám smíšené pocity. Ten dům by se podle mě dal zrestaurovat do nějakého historického stavu a vedle postavit moderní přístavbu. Připomíná mi to, jak necitlivě se rekonstruovaly staré domy ve 20. století… A dneska se ty původní podoby zase vrací.

  Thumb up 6 Thumb down 4
 3. Brzda :

  Honza: V rychlosti jsem nenašel přesný rok stavby, ale na mapě z roku 1955 stávající zbrojnice není, takže to zrovna historický dům nebude. Vizualizace vypadá pěkně, určitě je to násobně lepší než v současné době už klasický červenošedý polystyren…..

  Thumb up 16 Thumb down 1
 4. Honza :

  Brzda: I stavby z 50. let se dneska rekonstruují, tak že vypadají starší – tím myslím i hezčí. Na msstavby už bylo několik příkladů.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 5. donc :

  Z jakého důvodu se bude tato zachovalá budova opravovat? Peníze mohou lépe utratit,nebo už roupama nevědí kam s nimi. Apropo,vizualizace je děsná.

  Thumb up 5 Thumb down 10
 6. Brzda :

  Honza: Jo, s tím nemám problém, proč by ale měla hasičárna vypadat starší pokud tedy není přímo v nějaké historické zástavbě? Je to účelová stavba…

  Thumb up 7 Thumb down 1
 7. Brzda :

  donc: Vizualizace se Vám možná nelíbí, ale rozhodně děsná není. Co to znamená zachovalá? O přestavbě nic nevíme, ale jen z té vizualizace je vidět, že přibude věž k sušení hadic a větší garáž. Jistě dojde ke snížení energetické náročnosti a viděl bych to i na nějaké funkční úpravy uvnitř dle nových nároků hasičů. Dnes jsou i jednotky SDH vybaveny docela solidně. Naštěstí….

  Thumb up 5 Thumb down 2
 8. tommtomm :

  Původní objekt domu je poměrně kvalitní nenápadnou stavbou bez výraznějších ambic. U přestavby je otázka jak bude působit za 20 či 30 let, to se neodvážím hodnotit. Z dnešního pohledu ale jde o moderní a zajímavou přestavbu, s ohledem na jiné realizace objektů hasičských zbrojnic jde o nadprůměrnou stavbu, bez klasického zateplení v červené a výrazné rudé barvy na unifikovaných vratech (skoro by s nabízelo říct „rozmohl se nám tady takový nešvár…“) Pokud se povede toto komplexní řešení s atypickými prvky přenést i do vlastní realizace tak budu nadšený.

  Thumb up 7 Thumb down 1
 9. Martin Náhlovský :

  Obklad hasičské zbrojnice do dřeva je poněkud symbolický. Vizualizace jako taková je pěkná. Po původní budově ani památky. To je možná trošku škoda… Možná ne… To by bylo na delší debatu. Ale takhle na první pohled žádná potíž :-) Práce s hmotami a jejich perforace působí vyváženě.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 10. Luke :

  Vzhled nové hasičárny mi připomíná krematorium, barvou i tvarem. Už jsem to slyšel od více lidí. Naproti hasičárny je domov pro seniory, takže budou mít „dobrý“ výhled. A obložení? Jestli je to dřevo, tak co pět let natírat. Myslím, že by se rekonstrukce dala udělat líp.

  Thumb up 5 Thumb down 6
 11. Nassud :

  Katastrofa 🙄

  Thumb up 0 Thumb down 5

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.