Terminál Bruntál

Zpožděná stavba nového autobusového terminálu v Bruntále finišuje a zprovozněno by mělo být vše v srpnu. IDnes zveřejnil aktuální fotografie i popis změn.

Především problémy s uchycením atypické stotunové ocelové konstrukce zavinily více než roční zpoždění stavby. Původně mělo být hotovo už loni v dubnu. Od loňského října se podařilo otevřít alespoň nové okolní silnice, parkoviště a veřejné záchodky. Funguje i kašna a požární zeď s fontánou. Práce na nástupištích a autobusovém přístřešku s čekárnou vybavenou wi-fi, dokončí v červenci. Uvnitř budovy bude také městské informační centrum a občerstvení. Nově se cestující budou moci orientovat pomocí elektronických informačních tabulí v čekárně i na nástupištích. Přístřešek také v noci nasvítí.

Stavba přestupního uzlu v bezprostředním sousedství železniční stanice vyšla bezmála na 50 milionů korun. Peníze šly z velké části z unijní dotace, město se podílelo ani ne osmi miliony.

zdroj: idnes.cz

Související články


Komentáře

 1. Komin :

  Nevím proč to hýkání. Mě se to docela líbí :)

  Thumb up 7 Thumb down 0
 2. balde :

  me se to taky libí az na tu druhou stavbu s tou velrybou to barevne neni ono, ale jde vidět, že Bruntál pochopil jak se to má dělat na rozdíl od jinych mest hl od Ostravy, to zda se tato podoba libi nebo ne je velmi individualni ale je dulezite ze prosla stavba architektonickou soutezí, na rozdíl od staveb v OSTRAVE!!!!

  Thumb up 6 Thumb down 0
 3. Bobo :

  Krasne a ani se to nemuselo tolik zakryvat. Ty konstrukce mohli i priznat. Palec nahoru. Bruntalanum preji trpelivost a at se to pak dobre uziva.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 4. Danek :

  Komin: No vidíte a před chvílí jsem četl v novinách a přiložené diskuzi…proč se v přihorské městečku Bruntál staví taková blbost,na co v Bruntále taková stavba za 50mil.atd.???Že by za ty prachy měli opravit raději cesty atd.Zrovna jsem tam jel o víkendu a celý Bruntál má novou asfaltku a nádraží za mě super.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 5. balde :

  Bobo: kdyby to priznali tak by to bylo hrozne protože by tam sedeli holubi a bylo to cele po…

  Thumb up 3 Thumb down 0
 6. zerdě :

  me se to docela libi, na te lodi me irituje modra barva, modrou nemam rad, jinak mi to pripada povedene, jsem moc zvedavy jake to bude po uplnem dokonceni

  Thumb up 2 Thumb down 0
 7. Alex :

  V Bruntále jsem prožil 4 roky středoškolských studií. Bylo to truchlivé město s obří posádkou SA, na druhé straně se skvělým mládežnickým basketem – a vůbec, bylo mi 18:-)

  Pokud se tohle nádraží stane nákopem k dalším aktivitám, aby se Bruntál stal návštěvnickým východiskem na jednu stranu k Jeseníkům, na druhou stranu k Slezské Hartě, je to úžasný a nadčasový projekt!

  Thumb up 2 Thumb down 0
 8. aggu :

  Nádraží je fajn, teď ještě ta cesta na nádraží. V Beskydech si za 20 minut, v Jeseníkách za 2 hodiny… Rekonstrukce I/11 ve 4pruhu skončí před Opavou…
  Prodloužení do Bruntálu, Rýmařova a Šumperka, a přes obchvat Postřelmova k Mohelnici na I/35 by celý region zvedlo a přivedlo turisty.
  O železnici ani nemluvím.
  (Ostrava-Bruntál: jenom 74 km).

  Thumb up 1 Thumb down 0
 9. Rado :

  aggu: Ono udělat cestu, neznamená mít automaticky nával turistů. Nejdřív je třeba něco nabídnout a zejména zkvalitnit služby. Cesta by se mi také líbila, ale já bych to viděl tak, že pokud se bude řešit, tak já se toho už nedožiju :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. thvari :

  Tak zde poměrně ostrá kritika zbytečného plýtvání dotacemi: http://nazory.ihned.cz/c1-64221810-v-cesku-vznika-unikat-kteremu-nikdo-neunikne#disqus_thread

  Thumb up 2 Thumb down 0
 11. balde :

  thvari: v tom případě beru zpět svůj komentář, pokud neprošlo architektonickou soutěž tak za mě mínus, a s tou masou je to pravda no. Jinak vyjadřoval se k tomu ted na facebooku i Adam Gebrian možná se dočkáme dalšího dílu v Gebrian versus, jinak doporučuji shlédnout nov díly o pražském metru :D https://www.stream.cz/porady/gebrianvs/serie/2-serie

  Thumb up 1 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.