Bytový dům Bezručova – aktuálně

Aktuální informace k projektu bytového domu Bezručova ve Frýdku-Místku.

Obří projekt s názvem Bytové domy Bezručova, který v atraktivní místecké lokalitě připravuje zahraniční investor, vstupuje do další fáze.  Podle frýdecko-místeckého magistrátu je na stole kompromis, který se projeví také na výšce stavby, která tak bude mít plánovaných šest pater. Někteří obyvatelé si ale přejí, aby se nestavělo vůbec. Radnice upozornila, že španělskému investorovi, který plánoval v Bezručově ulici vybudovat až 130 bytů ve vyšším středním standardu, dala už letos v květnu najevo, že projekt vysoce kapacitní bytové zástavby „bezvýhradně nevítá“. Investor ve spolupráci s projektantem proto snížil výšku objektu z šesti pater na pět a v jedné ze sekcí jej zkrátil o dva moduly.

„Vzhledem k historii projektu, kdy byl již odsouhlasen zástupci státní správy, byl přijat bez výhrad na jednání komise územního plánování a architektury, kde jsou zastoupeni místní architekti, považujeme upravený návrh projektu Bytové domy Bezručova, kdy došlo ke snížení výšky objektu o jedno patro a zkrácení monobloku, při celkovém zmenšení hmoty objektu, za akceptovatelné kompromisní řešení, kterého lze dosáhnout bez dalších právních doher,“ vyjádřila v minulých dnech své stanovisko hlavní architektka města Milada Baumannová.

Vizualizace původního záměru z EIA:

bezrucova fm

bezrucova frydek

celý článek: denik.cz

Související články


Komentáře

 1. FM :

  Super, že se to tady objevilo. Jen jsem čekal, kdy to tady bude, abych sem mohl hodit nesouhlasné komentáře od obyvatel co bydlí v okolních domech, na které jsem natrefil ve F-M Deníku. Některé jsou opravdu vtipné, obzvláště poslední věta v článku :D doporučuju přečíst
  http://fm.denik.cz/zpravy_region/projekt-v-mistku-projde-kompromis-20161031.html

  Je důležité si uvědomit, že se jedná o brownfield v centru města, oplocený napůl rozkradeným plechovým plotem, kompletně zarostlý a nepřístupný pro veřejnost

  Thumb up 5 Thumb down 0
 2. David :

  FM:
  Tu poslední větu v poněkud jiné podobě napsala naše paní starostka Vratimova před volbami 2014 a vyhrála volby.
  Argumentovala proč postavit parčík na louce :-)

  Thumb up 0 Thumb down 3
 3. Martin [msstavby.cz] :

  FM: Celé to je velmi vtipné. Raději jsem nekopíroval již prohlášení politiků. Například tohle :“„Optimální využití tohoto území ve výjimečné lokalitě s přilehlou atraktivní zelení sadů Bedřicha Smetany bychom viděli spíše ve viladomech, které umožňují větší prostupnost všemi směry… říká náměstek primátora Jiří Kajzar.“

  Jasně koupím si byt za několik mega v příjemné lokalitě u parku a budu fakt rád, že mi pod okny chodí polovina Místku…

  Nebo proč další byty, třeba na Anenské jsou volné. muž, 65 let. …

  Thumb up 1 Thumb down 0
 4. Petr :

  Je někde nějaké přibližné datum zahájení stavby?

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.