Komentáře

 1. MM :

  Musím pochválit, že si dal developer práci a obvodové stěny jsou zděné, příčky taky. Jaký rozdíl oproti Karolině, kde je to v podstatě panelový dům = kompletně z betonu.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 2. rasta :

  MM: tak kompletně určitě. Jde o konstrukci a hlavně statiku a ta je u každého objektu jiná. Nejde o to, že i někdo dal práci.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 3. MM :

  rasta: První fáze Karoliny měla stejný přístup jako tento projekt. No a pak začalo šetření, respektive zrychlování. Já si stojím za tím, že Karolina na to jaká byla doba, je postavena zastarale. Není tam absolutně nic nadstandardního. To obyčejný rodinný dům má víc vychytávek než Karolina.

  Thumb up 0 Thumb down 2
 4. rasta :

  MM: to už mícháte víc věcí dohromady. Já to beru z pohledu stavaře, který oba projekty zná. Vy z pohledu realitního byznysu. Barcelona není žádný zázrak. Na moderní technologie můžete sázet u objektů typu plánovaného mrakodrapu, kdy vám to vše v rámci atraktivity budoucí kupec nebo nájemce zaplatí. Dá se stavět určitě atraktivňěji . Tak jako je postavena Karolina se staví 90 procent podobných projektů v ČR. Doba je teď krutá, rostoucí ceny a nedostatek materiálu hodilo do spousty věcí vidle

  Thumb up 3 Thumb down 0
 5. Pavel :

  MM:
  Smím vědět, v čem spatřujete vyšší kvalitu keramické tvárnice oproti železobetonu?

  Thumb up 4 Thumb down 0
 6. Martin [msstavby.cz] :

  Stav cca před rokem. Velmi malý posun https://www.msstavby.cz/rezidence-barcelona-foto-z-vystavby-3-21-05-2021/

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. MM :

  Pavel: Nechci bydlet v paneláku? Zkrátka nikdy v budoucnu nevíte, jak si byt upraví další generace a pokud je to vše z betonu, tak tam dispozičně neupravíte vůbec nic. Prkotina, že si můžu vyvrtat v pohodě díru na poličku kde potřebuji, taky není marná. Zkrátka u projektu s takovou cenovkou neočekávám kompletní betonovou konstrukci. Nic víc.

  Thumb up 0 Thumb down 3
 8. MM :

  rasta: Mě vadí, že se u takového projektu nemyslí absolutně na budoucnost. Venkovní žaluzie (stačí příprava), klimatizace (stačí příprava) a hlavně podlahové topení. Byt za 10-12 milionů a nemá ve standardu nic z toho. Oni dají u velkoformátového okna se vstupem na terasu odporný radiátor… Za mě krok zpět. Dnes v podstatě žádný nový rodinný dům není na úrovni Karoliny, ale nad ní. Pro mě smutné.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 9. D-r :

  MM: V Karolině ale byla příprava na venkovní žaluzie. A srovnávat Karolinu s obyčejným panelákem je trochu mimo. Bydlí se tady o moc lepé.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 10. Kurz :

  Nějak se mi zdá, že jim přestaly fungovat stránky pro prodej bytů. Posledně co jsem se dívat, tak několik lidí zrušilo rezervaci a pochybuji, že jsou stále všechny prodané či rezervované.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Martin [msstavby.cz] :

  Kurz: Tam teď ani neprobíhají žádné stavební práce a stavba již dlouho víceméně není aktivní, ne?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 12. Kurz :

  No čekal bych, že se budou snažit prodat volné byty za dnešní ceny, ať můžou alespoň něco postavit. Jeřáb tam pořád je, ale už nevím kdy naposled něco na stavbě přibylo.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. FM :

  Ale jo pracují tam, akorát velmi pomalu. Teď zateplují roh směrem do parku.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 14. Martin [msstavby.cz] :

  FM: Díky za odpověď.

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.