Bytové domy Dolní Brána

Nový Jičín nabízí k prodeji pozemek s projektem pro výstavbu bytových domů.

Konkrétně se má jednat o 27 bytových jednotek a šest komerčních prostorů. Případný investor musí počítat s řadou regulativů (výška a objem stavby a další pozn. red.) a podmínek. Musí postupovat podle zastavovací studie lokality Dolní brána, kterou si již dříve nechalo město udělat.

Vizualizace:

zdroj: novyjicin.cz

Související články


Komentáře

 1. Jann :

  Domeček pěkný, někam na kraj města.
  Vzhledem k tomu, v jaké ulici má stát, s jakou historií, na dohled MPR, tak jsem dost rozpačitý…

  Thumb up 3 Thumb down 0
 2. Loprecht :

  Je naprostý nesmysl zastavovat už tak dost omezenou část městské zeleně poblíž historického centra města, revitalizace parku by byla daleko lepším řešením.

  Bytové domy se mohou postavit v lokalitě Bochety a logicky navázat na stávající bytovou zástavbu na ulici Bohuslava Martinů, nevyužité plochy je tam mnoho, pozemky jsou rovněž v majetku města a takový záměr by byl v souladu s územním plánem.

  Thumb up 3 Thumb down 7
 3. xfun :

  Jann: Tam na té ulici to již zmršila stavba České spořitelny, která je blíž k náměstí (https://www.firmy.cz/detail/455444-ceska-sporitelna-novy-jicin.html). Z mého pohledu to nevypadá, že by chtěl Nový Jičín směřovat k pěkné architektuře, ale bere co to, co přijde levněji – viz Kulturní dům (https://www.msstavby.cz/kulturni-dum-novy-jicin-2-15-10-2018/) stavebně napojený na Hotel Praha (https://www.msstavby.cz/rekonstrukce-hotelu-praha-03-01-2017/). Na druhou stranu se Hotel Praha povedl. Pokud by však mělo jít o novostavbu, bude to v podání města vždy tragédie.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 4. Martin [msstavby.cz] :

  Loprecht: Toto území je proluka a dle ÚP k zastavění.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 5. Oasis :

  +článek: „Pětkrát nic. Novému Jičínu se nedaří prodej pozemku v centru města“ na idnes.cz: https://www.idnes.cz/ostrava/zpravy/novy-jicin-dolni-brana-pozemek-parcela-machkova.A210521_609089_ostrava-zpravy_jog

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Jiri :

  Nevypada to zle, jen to dřevo nahoře, teď vypadá fajn, co za par desitek let?

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.