Rekonstrukce hotelu Praha

Rekonstrukce historické části hotelu a kavárny Praha v Novém Jičíně dokončena.

Kavárna Praha v Novém Jičíně se vrací do historické podoby z přelomu 19. a 20. století. Památkově chráněný objekt má novou fasádu a proměnou prošly i salónky v prvním patře. Tamní radnice už do ní investovala zhruba 15 milionů korun. Ze všech chodeb i salónků zmizelo tmavé dřevěné obložení a přistavěné příčky z doby socialismu. Měnily se také dveře.

„Snažíme se jít, protože to je kulturní památka, těmi rekonstrukcemi opravdu podle dobových dokumentů,“ říká starosta Jaroslav Dvořák (ČSSD). Radnice kavárnu a hotel pronajímá soukromé firmě. Ta až dosud platí 20 tisíc korun měsíčně. Jakmile město v příštím roce opraví toalety v hotelových pokojích, navýší nájem na čtyřnásobek. O hosty salónků přesto nouze nebude.  „Poptávka je všestranná, převažují finanční služby, je tady vlastně nemocnice, takže velká poptávka je ze strany tady těch lékařských, farmaceutických společností. Je poptávka i z řad dětských center,“ vysvětluje zástupce nájemce kavárny a hotelu Praha Roman Posád.

Kavárna má novou modrobílou fasádu a opravený nápis Cafe Heinrichshof v zábradlí balkónu, kterému léta chyběly ulomené části písmen. Na práce dozorují památkáři. Naopak u betonové přístavby konzultace s nimi potřeba nebudou. 40 let stará budova s velkou jídelnou by mohla sloužit jako kulturní dům.  „Budeme oprašovat projektovou dokumentaci v příštím roce a v roce 2018 bychom se rádi pustili do té první etapy. To znamená nejdříve se pustit do té jídelny, ze které bychom rádi udělali sál, který tu chybí,“ plánuje Dvořák. I když je panelová budova už přes 5 let prázdná, je v dobrém stavu.

zdroj: rozhlas.cz

Související články


Komentáře

 1. Slosor :

  První dojem z fotky super, pak jsem si ale našel původní podobu a nepobírám. Ta růžová měla šmrnc, zapadala do okolní zástavby. Tohle je proti tomu nuda, šeď.

  Thumb up 3 Thumb down 3
 2. Martin [msstavby.cz] :

  Slosor: Aha. A co bílé fasády Žerotínského zámku přes ulici?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Michal :

  To nebyla růžová, ale červená, která byla sluncem vyšisovaná do padesáti odstínů růžové a ještě místy rozpraskaná. Příště méně googlování a více cestování.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.