Modernizace kina Mír v Krnově

Krnovské kino Mír prochází postupnou modernizací.

Lešení v hledišti, kilometry kabelů a vyklizená promítací kabina. I takový byl loňský rok v krnovském kině Mír 70. Od podzimu je sice z epidemických důvodů uzavřeno, panoval v něm však čilý stavební ruch. A brzy se řemeslníci do budovy vrátí. Až skončí, návštěvníky čeká vyšší divácký komfort i lepší zázemí, samozřejmě pokud to dovolí vládní opatření. Kdyby kino promítalo už nyní, diváci by si mohli vychutnat nový prostorový zvukový systém ATMOS, který zážitek ze sledování filmů obohacuje o třetí rozměr. „Oproti novým kinosálům se u nás musela dodavatelská firma vypořádat s několika specifiky. Ta se týkala nejen práce v památkově chráněném objektu, ale i našeho hlavního požadavku na zapojení nového zvukového systému při zachování provozu technologie projekce 70mm filmů,“ vysvětluje vedoucí kina Pavel Tomešek s tím, že systém za sebou má úspěšnou certifikaci.

Celkem inovace stála téměř 4 miliony korun bez DPH, které byly hrazeny z rozpočtu města.

Instalace probíhala od září do října a v jejím rámci došlo také k částečné rekonstrukci sálu a projekční kabiny. Vyměněny byly stávající akustické panely a technici umístili přes padesát nových reproduktorů za plátno, na stěny i do stropu. „Samostatné zvukové kanály pro každý reproduktor umožní divákovi zažít pocit plně plastického zvuku, který doslova přelétává kolem něj. Tímto systémem je u nás dosud vybaveno jen dvacet kin, v kraji jsme druzí po ostravském CineStaru,“ dodává Pavel Tomešek.

Další vylepšením, které se týká zázemí kina, je rekonstrukce toalet, jež nevyhovují dnešním standardům. „Přístavba se sociálním zázemím vznikla počátkem 90. let. Po povodních v roce 1997 si navíc tato část budovy „sedla“ a od té doby musíme řešit komplikace s přívodem vody a odvodem odpadu,“ popisuje Pavel Tomešek. Pokud vše půjde podle plánu, nové sociální zázemí bude hotové v létě. „Původně mělo dojít k opravám o letních prázdninách, vzhledem k epidemické situaci a uzavření kina jsme však k rekonstrukci přistoupili už nyní. V současnosti běží výběrové řízení na zhotovitele, od března do května počítáme s realizací,“ říká referent odboru investic Karel Klímek. 

Projekt zahrnuje novou dispozicí prostor, vyzděny budou příčky a instalovány sádrokartonové podhledy. Dojde také k výměně dlažby a obkladů, stejně jako dveří a oken, chybět nebudou nové rozvody vytápění, vody, vzduchotechniky či elektroinstalace.

Toaletami však opravy budovy, ve které kromě kina sídlí také Městské informační a kulturní středisko (MIKS), nekončí. „Protože je stávající stav střešní krytiny v havarijním stavu, bude v blízké době zpracována projektová dokumentace na její výměnu. Ta je již hotová v případě výměny oken v objektu kina i MIKS. O termínu realizace zatím nebylo rozhodnuto,“ uzavírá vedoucí oddělení investic Jan Šruba.

zdroj: krnov.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.