Bytová výstavba Opavská

Aktuální fotografie výstavby bytových domů na ulici Opavská v Ostravě-Porubě.

opavska poruba

opavska poruba

Související články


Komentáře

 1. Thunderbird :

  Když jsem jel kolem, přišlo mi to velmi blízko toho paneláku nalevo (viz druhe foto v článku).

  Thumb up 3 Thumb down 0
 2. Hynek [msstavby.cz] :

  Thunderbird: pokud pamatuju, tak presne to se tem lidem tam nelibilo (krom jineho)

  Thumb up 2 Thumb down 0
 3. MM :

  Bohužel se v tom domě razantně snížila hodnota bytů. Myslím, že neměli povolovat tu výstavbu tak blízko. Tam jsou byty, které budou mít jen a pouze výhled do nového domu, tím pádem přes den žádné sluneční světlo. Bojovali, ale marně.

  Thumb up 2 Thumb down 3
 4. aggu :

  Žít ve městě a chtít výhled z okna daleko do kraje jak na vesnici. Moc tomu nerozumím.

  Thumb up 5 Thumb down 4
 5. Balde :

  aggu: tak urcite to musí splnovat stavebni předpisy, takze to musí byt dost daleko ne? nevim jak blizko mohou domy stat, v centru je spousta domů u sebe

  Thumb up 3 Thumb down 0
 6. takyn :

  Chapu, ale zase kdyz se tam clovek nastehuje prave treba kvuli aktualnimu vyhledu, nedivim se, kdyz se pak ozve.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 7. Adam :

  MM: Jako že jim už ráno nebude Slunce pražit přímo proti oknům? No to je katastrofa.

  Thumb up 3 Thumb down 5
 8. Tomas T. :

  takyn: Tak na druhou stranu, kdyz si kupuji byt, tak to neni investice za par korun. Takze se podivam na to jestli dany dum neni zadluzen, v jakem je technikckem stavu, jaci jsou sousedi a zda se v okoli muze neco stavet (co povoluje uzemni plan). Jinak kupuji zajice v pytli.
  Takze pokud to dotycni neudelali, tak ano, mohou protestovat ale uz jsou veskere snahy asi marne. Pouze mohou oddalit realizaci.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 9. Balde :

  nevim jak to ma byt vysoke ale podle fotek tam stejne slunce svítí jen ráno, v te době většina lidi je v praci a deti ve skole

  Thumb up 4 Thumb down 0
 10. Balde :

  a posunte si mapu smerem vlevo nahoru tam rostou stromy ještě bliz k domum nez bude ten dům, navíc na to miste předtím byly stromy, takze lidi co bydleli dole, na tom budou uplne stejne

  Thumb up 4 Thumb down 0
 11. Balde :

  a podleni komentar, podle te vizualizace ten dům bude mit kolem 6,7 pater, navíc je lehce zapusten, takze bude tak o pulku mensi, nez ten co tam ted stoji, pokud je zachovana vizualizace

  Thumb up 2 Thumb down 0
 12. MM :

  Adam: Jak říkám, krom krajů kde jsou byty na dvě strany, tak celá strana až do šestého patra bude bez slunečního svitu. V centru města je to něco jiného, tam je klasická zástavba v bloku, ulice atd. a stojí to tam třeba sto let, ale vezměte si, že si tam na stará kolena koupíte byt ve druhém patře a za pět let vám tam postaví toto. S tou stavbou nemám problém, ale je to prostě blízko.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 13. thrpst :

  Tomu se říká přirozený vývoj.

  Thumb up 0 Thumb down 3
 14. MM :

  Balde: Nemáte pravdu, hned ze začátku Opavské jsem tam prodával v druhém patře klientovi byt a normálně tam svítilo slunce, byl tam v pohodě výhled. Teď bude dům na Spartakovců až do šestého patra úplně ve stínu. Ta změna bude zásadní. To musíte vidět, mapa hodně zkresluje.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 15. MM :

  Tomas T.: V tomto nesouhlasím. Všichni věděli, že se tam bude stavět, ale nikdo nemůže vědět jak velké a kde přesně stavba bude. Těch nápadů co tam bude bylo milion. Byl by rozdíl, když by tam stál čtyřpatrový dům dál od ulice i domu na Spartakovců, než tento projekt. Hlavně ti lidé tam bydlí už od postavení domu a logicky byl každý rád za to, že měl byt.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 16. Balde :

  MM: max tak do 4,5 slunce jak víme nesvítí kolmo ale seshora, samozřejmě je to velký rozdíl proti tomu když tam nic nestálo, ale logicky, když si koupim byt v tomto místě musím počítat s tím, že když bydlím v jedné z nejlepších část Ostravy, tak se proluky jednou zastaví

  Thumb up 4 Thumb down 0
 17. Tomas T. :

  MM: Porad zijeme v dobe, ze kdyz jsem si koupil byt pred 30ti lety, tak v nem doziji. Bohuzel to takto nefunguje. Neustale se neco deje, plany se meni a ucely parcel a pozemku se upravuji. Vlastnictvi znamena nejen vyhody ale take nutnost se o danou vec starat. Pokud tedy vlastnim byt, tak se musim o nej starat a zajimat se co se deje kolem nej. Pokud mam podil v druzstvu, tak se o toto musi starat druzstvo. Bohuzel… nic neni jednoduche. I lide mohou zadat zmeny uzemniho planu, cili kdyby pred 20ti lety tlacili na mesto at se to ze stavebni parcely predela na klidovou zonu, nemuseli by to nyni resit.

  Jenze u nas si lide na koupi bytu nevezmou ani pravnika, aby usetrili. Takze se nedivim ze se lide rozhoduji jen na zaklade pocitu a toho co vidi ted v danou chvili.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 18. MM :

  Tomas T.: S první části souhlasím jen z části. Od čeho je tam město, snad od toho aby bránilo obyvatele. Těžko nějaký důchodce bude řešit změnu územního plánu. Od toho jsou tam úředníci. Bohužel ne schopní, ale všehoschopní. Poslední větu podepíšu a není to jen právník, je to snad vše, kraj razovity :-)

  Thumb up 0 Thumb down 1
 19. Hynek [msstavby.cz] :

  a jeste argumentace cenou bytu. ja nerikam, ze to je nejak stastne, ale pri prevodu bytu z mesta na druzstva se takove byty obvykle prodavaly tehdejsim obyvatelum za dnes smesne castky, takze i tak tam nebude nikdo nikdy tratny (teda pokud to nekoupil od puvodniho majitele v nejakou extra nevhodnou dobu).
  a ze v tom panelaku nejak drasticky klesnou ceny kvuli te vystavbe – to mi prijde taky jako cista spekulace. v dobe vystavby logicky ano, ale potom tam bude plno lidi navic, kteri potrebujou nejake sluzby a je dost pravdepodobne, ze nebudou zrovna spokojeni s usmudlanou vecerkou v panelakovem vchode (ted varim z vody, tu lokalitu neznam, ale principielne..). tzn ve vysledku to ty ceny muze naopak zvysit, jen je treba si pockat. urcite to nevidim jako jednoduche rovnitko s devalvaci postavene na vyhledu..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 20. Pete :

  Prodavaji uz ty byty? Nikde jsem nenasel zadny webovky.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 21. tom :

  Už blíž to k tomu paneláku nasrat nemohli. Proč tu vyšší část budovy neudělali na druhé straně (dál o paneláku), resp. i to parkoviště mohli udělat mezi tím panelákem a autosalonem (zase takový provoz navíc tam nebude a to jenom přes den). Opravdu chytré hlavičky to navrhly a ještě chytřejší schválily.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.