Cyklostezka Hrabová – Slezskoostravský hrad

Fotografie výstavby úseku cyklostezky Hrabová -Slezskoostravský hrad pod Rudnou ulicí.

Fotografie zaslal čtenář radek. Děkujeme!
cyklostezka hrabova

cyklostezka hrabova

cyklostezka hrabová

cyklostezka hrabova

Související články


Komentáře

 1. Crazym :

  Kurňa. Překvapení. To bude tím, že to poslední dobou objíždím po levém břehu a najednou se dívám, že jsem něco zaspal. Tak je chválihodné, že aspoň začali když už vynechám fakt, že zas stavěj od prostředka místo aby navázali na už hotové úseky. :-) Ale i tak je to pozitivní, když se nebudou loudat anebo dělat jen rovné úseky uprostřed, kde se to dobře staví, mohli by mít úsek od hradu až do Kunčic k lávce na Hrabovou hotov i letos.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 2. via :

  Tak to je skvělé! Včera se zeptám kdy zahájí výstavbu a dnes to mám i s fotkama. Zítra pojedu občíhnout jak to mají s lávkou přes Lučinu hned u Hradu. Minulý týden tam žádné stopy po stavbě vidět nebyly, stejně jako na Kamenci.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 3. Michal :

  Je super vidět, že se na tom pracuje. Oficiálně má být stavba hotova do listopadu, neoficiálně panuje optimistický pohled, že se to stihne do října. Tak hlavně ať se vše podaří udělat, tak jak má :))

  Thumb up 0 Thumb down 1
 4. Nimrod :

  Super? Překvapení? Chlapi, podle původního plánu už to mělo být hotové loni! Já si naopak včera říkal, že ani nevím, jestli pokračují, protože se to strašně loudá. Položi pár km asfaltu a tady se z toho dělá věda. Prostě investice na městě, klasika. Doufám, že se po ní ještě letos projedu!

  Thumb up 2 Thumb down 0
 5. Crazym :

  Nimrod: Tak tentokrát je v tom město nevinně, zdržení způsobila nutnost čekat na dokončení a předání stavby splaškového potrubí a úpravy břehů. Bez toho nešlo a ani by nemělo smysl stavbu cyklostezky vůbec zahájit.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 6. radek :

  Odpoved primo od Projektantu:S pozdravem
  Ing. Bc. Jana Muťková
  manažer projektů fondů EU
  Dobrý den,
  realizace stavby „Cyklostezky – úsek Slezskoostravský hrad, Hrabová“ opětovně začala v tomto týdnu. Přestávka byla zapříčiněna realizací stavby „Odvedení odpadních vod z průmyslové zóny Paskov“, kdy cyklostezka je vedena přímo nad odpadovodem. Pokud nedojde k nějakým nepředvídatelným okolnostem, tak by cyklostezka měla být dokončena nejpozději v září 2014.
  Tato stavba je vedena po pravém břehu řeky Ostravice a v místě u ul. Rudné není navázaná na čerpací stanici, jelikož tam není vedena žádná cyklotrasa. V této chvíli není zadán projekt, který by se tímto propojením, popř. propojením Vítkovice – řeka Ostravice zabýval.
  V případě jakéhokoli námětu na cyklistické propojení lokalit se, prosím, obraťte na odbor dopravy MMO, děkuji. „““““Odp:: via :lávkou přes Lučinu hned u Hradu. Se bude dokoncovat az tam bude stavet firma ktera dostane usek na starost zatim jdou smerem od rudne k hrabove kde navaze na jiz dokonceny usek,, firma opravdu zacala delat od minuleho tydne a pokracuje k zeleznicnimu mostu zatim natahujou cernou foliji a nani pokladaji sterk a spevnujou zaklad pro nasi vysnenou cyklostezku .Jinac pred 5 lety sem se musel prosekavat velkym krovim pri prochazce k hradu od vitkovic tet uz za pekneho pocasi muzete jet na kole az k tram zst Důl Zárubek kvuli chybejicimu mostu u hradu delnici zaseli i travni semeno ale zatim nez neco poroste je místy prasna za deste plno blata.., Magistrát města Ostravy
  Investiční odbor
  Prokešovo náměstí 8, 729 30 Ostrava
  T +420 599 443 245
  M +420 737 272 539
  E jmutkova@ostrava.cz

  Thumb up 1 Thumb down 0
 7. radek :

  V místě u ul. Rudné není navázaná na čerpací stanici, jelikož tam není vedena žádná cyklotrasa. V této chvíli není zadán projekt, který by se tímto propojením, popř. propojením Vítkovice – řeka Ostravice zabýval…..Jelikoz sem z O Vitkovic tak me zajimalo jestli se nejak upravy i napojeni pro vitkovice kde opravdu sme nemeli pristup k rece bezpecny tet diky hornbachu mame prechd a chodniky az ke kruhaci u rudne kde prejdem svodidla a koleje a sme na levem brehu ,no a pres most k cerpaci stanici se cykliste dostanou po prudkem kopci nevhodnem pro bruslare a deti,.Takze vitkovice maji jen rekreacni cast park Jozky Jaburkove a hřbitov a diky tovarnam je zamezeny pristup k rece A z dolni oblasti vitkovice se asi nedockam propojeni reky cerna louka hrabova pekne dlouho…Andrisek Radek

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Crazym :

  radek: Zmínka o chybějícím mostě u Hradu mě přivádí k otázce proč nejde po drobných úpravách použít tato lávka http://screenshot.cz/YZDDY/ vedle hradu, pro cyklisty a pěší by bohatě stačila. Jestli zde http://screenshot.cz/SUR23/ budou stavět nový most jen kvůli cyklostezce, tak fakt nevědí co s penězi protože tudy http://screenshot.cz/43A7Z/ to bylo vždy bez problému objízdné když i na mapě šipkou označená cest přes lávku byl uzavřena.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 9. Crazym :

  A teď jsem našel fotku http://screenshot.cz/W2BXA/ na které to vypadá, že budovaný přejezd přes tramvajové koleje směrem k té staré lávce je na cyklostezku hodně předimenzovaný :-)

  Thumb up 0 Thumb down 1
 10. radek :

  Crazym : Souhlas ale o projektu se nikde nedoctu na netu, proste to nejak taji a kudma to povede se jen dozvime az se to asi bude realizovat. Nechapu proc u sadu je vybudovano tolik pokrucenych cesticek pro bluslare a dole na levem brehu je ,,sterkovyta cyklostezka kde jestli se zvedne voda tak to bude nerovny povrch tam bych dal asvalt.. Akurat ze ta stezka hrad hrabova bude mala jak budou cykliste jezdit v obou smerech a objizdet chodce bude nadhera,,,ale aspon tu budeme mit konecne spojeni kolem ostravice z hradem a hrabovou..pro kochani prirodou.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Crazym :

  radek: To dole v bermě řeky na levém břehu s mlatovým povrchem není cyklostezka a je tam cyklistům vjezd zakázán :-) http://screenshot.cz/WGQW3/ Co na tom, že je k smíchu….

  Thumb up 0 Thumb down 1
 12. Oasis :

  Crazym: U toho přejezdu by se prý měla stavět zastávka, takže proto je to tak široké. https://www.facebook.com/photo.php?fbid=639508382773417&set=a.639508332773422.1073741856.558696934187896&type=3&theater

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. Crazym :

  Oasis: Tak to mě nenapadlo ale má to logiku, pokud se tam zprovozní přechod přes Lučinu, bude to pár kroků na Hrad. I když z ostatních zastávek to není daleko ale lidi jsou shnilí :-)

  Thumb up 0 Thumb down 1
 14. via :

  Děkuji za upřesnění.
  U hradu se teda neděje nic, na jihu je vidět jen to co je na fotkách. Tak se aspoň můžeme kochat jak rychle budou stavbaři postupovat. Ale teda větrno tam bylo řádně.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. Tomas T. :

  radek: To se tady uz resilo hodnekrat, je to proto, protoze povodi odry nepovoli delat v berme reky cokoli s asfaltem.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 16. radek :

  Tomas T,Crazym Dekuji za info, prochazel sem se v berme reky od lavky k hradu a docela sem casto uhybal prave cyklistum at jim neprekazim, tak to tam nemuseli vubec delat jen urovnat ale aspon byla snaha neco udelat..Jeste jednou dekuji za info,,

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. Crazym :

  Tak jsem se dnes projel schválně tím směrem, vzal jsem to nahoru po pravém a dolů po levém břehu a zde http://anonymni.papricka.cz/okolo-ostravice/ je fotodokumentace. Úpravy břehů víceméně hotové, už jsem viděl jen pracovníky zahradních firem provádějící zřejmě finální úpravy. Cyklostezka se buduje jen v krátkém úseku. V úseku mezi mostem u Karoliny a jezem za Rudnou to zatím po té stavební činnosti vypadá jak měsíční krajina a to sucho které je to jen zvýrazňuje. Ale že to tam zrajtovali :-(

  Thumb up 0 Thumb down 1
 18. Crazym :

  Tak v předchozím postu došlo v odkazu k problému a z neznámých důvodů se nenahrály všechna fotky. Opravil jsem to a zde: http://anonymni.papricka.cz/okolo-ostravice-opravene/ nový odkaz. Poprosil bych správce pokud je schopen odkazy vyměnit ať to udělá a tenhle post smaže. Díky.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 19. via :

  Crazym: Díky za fotky, mají před sebou ještě hodně práce. Ta první fotka -057 vypadá fakt jak někde na Mostecku.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 20. radek :

  Crazym: Taky dekuji za foto celeho useku,,

  Thumb up 0 Thumb down 0
 21. Crazym :

  Tak jsem se tam dnes po měsíci vrátil a jediný posun je na stavbě cyklostezky z Kunčic, už jsou skoro u železničního mostu. Na stavbě tramvajových zastávek u Hradu minimální progres. http://anonymni.papricka.cz/crazym-okolo-ostravice/

  Thumb up 3 Thumb down 1
 22. via :

  Ze 3/4 vyasfaltováno. Upravená cesta končí hned pod zaslepeným mostem za Karolinou. Jen mě teda překvapila nerovnost trasy. Pro bruslaře to nebude.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 23. Crazym :

  via: Tak jsem byl zvědavý a projel jsem si to, asfaltují o kus dál ale ne vcelku, dělaj úseky. Myslím že i bruslaři si přijdou na své, akorát já až to bude budu jezdit po druhé straně, stezka to bude pěkná a potřebná ale mě ten asfalt moc nebere :-) Fota zde: http://anonymni.papricka.cz/crazym-stavba-cyklostezky-okolo-ostravice/#

  Thumb up 1 Thumb down 1
 24. Radek :

  Tak vteto casti useku pod rudnou uz je asfatovy koberec ,takze budou se radovat i bruslari,ale prece povodi odry zakazalo u reky cokoli z asfaltovim povrchem.Jen je skoda ze z Vitkovic se cyklista nebo bruslari nedostanou snadno jedine po rusne ul,Rudne nebo po neudrzovanem chodniku ve spatnem stavu na moste od hornbachu a prudkym sjezdem od benzinky OMV

  Thumb up 0 Thumb down 0
 25. Crazym :

  Tak nejnovější info je, že sebou dost hodili, dokonce už i dělají finální úpravy terénu okolo stezky s vysetím trávy, jen by potřebovali aby sprchlo. Dnes jsem tam potkal už dost cyklistů, rychle se to rozkřiklo. :-) http://anonymni.papricka.cz/crazym-cyklostezka-kolem-ostravice/

  Thumb up 1 Thumb down 1
 26. Tomas T. :

  Crazym: Ano, uz je to skoro cele. Bohuzel s rozkriknutim se to rozkriklo i mezy bruslare, kteri tam zacali jezdit se sluchatkami pres celou sirku stezky :( asi to meli ucelat sirsi, aby se dalo aspon objizdet. A nebo tam dat retardery, aby tam bruslari nejezdili….

  Thumb up 0 Thumb down 0
 27. Crazym :

  Tomas T.: Jojo, rozkřiklo se to rychle, potkal jsem tam hafo lidí i když to není hotové. Se šířkou nemám problém, je dostatečná, bruslaře neřeším, taky mají nárok, je třeba zvolnit a dávat pozor :-) Jediné co bych vytknul je dost ostrá a nepřehledná zatáčka pod železničním mostem, mohli to to tam víc napřímit, tuším, že v kombinaci s tím sešupem to bude zdroj problémů a past jak na sváteční cyklisty, tak na bruslaře. Jinak se mi to líbí a až se to zazelená bude to fajn na návrat z hor když už sotva melu nohama, už je to od Frýdlantu mimo provoz aut a vyplivne mě to kousek od baráku. A když tam bude moc velký dav, stále mohu jet po druhé straně :-)

  Thumb up 1 Thumb down 1
 28. Crazym :

  Už se vrhli na poslední úsek http://www.mapy.cz/s/aFt1 od nepoužívaného mostu na Karolinu, pod mostem ulice Na Karolině, směr most Frýdecké ulice kde budou tramvajové zastávky U hradu.
  http://www.imagehosting.cz/?v=p7030866.jpg
  Stavba zastávek jim jde jak hladnému sraní i když dnes jsem tam vyjímečně zastihl dva lidi s technikou a dokonce pracovali narozdíl od cyklostezky kde nebyla ani noha :-)
  http://www.imagehosting.cz/?v=p7030862.jpg
  http://www.imagehosting.cz/?v=p7030865.jpg

  Thumb up 1 Thumb down 1
 29. Martin z Ostravy :

  Pod Rudnou už je od minulého úterý povrch hotový, takže podle mě už jde dojet z F-M až na Slezskoostravský hrad.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 30. Radek :

  Idnes,.. NOVÁ CYKLOSTEZKA
  Slezskoostravský hrad s Hrabovou spojí v srpnu 5,2 km dlouhá cyklostezka. Konečná cena dosáhne 20,445 milionu korun bez DPH.
  V průběhu září bude dokončena i lávka přes Lučinu, která stezku napojí na síť dalších tras.
  V současnosti je dokončena většina stezky kromě přibližně 0,5 km dlouhého úseku pod Rudnou ulicí a pár stovek metrů k Lučině. Zde odkaz na cely clanek: http://goo.gl/SPkFvm . tak snad se konecne dockame a bude zbyvat jen druhy breh od uzemi karoliny a dolni oblasti vitkovice ma to aspon v planu pan Svetlik propojit cernou louku karolinu doni vitkovice a hrabuvku kde to asi povede po byvale vlecce k halde v hrabuvce kde chce udajne stavet golfove hriste,. http://goo.gl/HdSxvA nebo zde je to v pdf souboru z vitkovic.. http://goo.gl/UmV0lE .Jinac se da uz tet dojet k hradu pres prejezd u zastavky dul Zarubek trasa je celkem hotova jak pise crazym az od nepouzivaneho mostu k hradu se stavba realizuje jinac tenhle usek uz je aspon zmeho pohledu hotov,. http://www.mapy.cz/s/bhUa

  Thumb up 1 Thumb down 0
 31. Crazym :

  Tak při dnešním projetí jsem zjistil, že asfalt už chybí jen na malém úseku u splavu http://www.imagehosting.cz/?v=p7221032.jpg jinak je už po celé délce cyklostezky od mostku v Hrabové ke hradu http://www.imagehosting.cz/?v=p7221022.jp V některých místech, kde se to stihlo i zazelenat to vypadá docela dobře http://www.imagehosting.cz/?v=p7221028.jpg
  Na stavbě zastávek u hradu se stále pracuje hlemýždím tempem a už je jasné proč byl ten přejezd přes koleje tak velký, bude rozdělen na část pro chodce ze zastávek a ty ostatní a nedivil bych se kdyby tam byl i semafor :-) http://www.imagehosting.cz/?v=p7221017.jpg
  A jako kuriozitu jsem objevil, že část už položeného asfaltu přeasfaltovali znova jen s tím rozdílem, že tentokrát je asfalt červený http://www.imagehosting.cz/?v=p7221030.jpg Nevím proč ale je možné, že má nějaké jiné vlastnosti o kterých nevím anebo je speciálně určen pro úseky ohrožené více vodou protože byl i v úseku nízko u řeky okolo Rudné.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 32. mJožka :

  Crazym: Červený asfalt (červená dlažba) se v Ostravě používá pro prostory určené pro pohyb pouze cyklistů (viz dělená stezka na Hlavní třídě nebo vyhrazené jízdní pruhy pro cyklisty na Prodloužené u Tesca v Hrabové). V tomto případě ale nevím, zda chodci mají možnost jít jinudy…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 33. acdlcia [msstavby.cz] :

  mJožka: V tom případě bych chtěl vysvětlit tohle – http://www.msstavby.cz/wp-content/uploads/2013/06/bělský-les-1.jpg

  Thumb up 1 Thumb down 0
 34. mJožka :

  acdlcia [msstavby.cz]: super fotka :) hned ji pošlu dál a zeptám se. Buď to bude chyba projektanta nebo stavební firma měla slevu na červenou dlažbu :)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 35. Patrik :

  Jezdím po nově budované stezce a pokud to srovnám s úsekem Vratimov – Sviadnov tak to je katastrofa.
  Černý asfalt hrubý, děravý jako by šetřily materiálem, tak že pro brusle nevhodné.
  Když to porovnám se stezkou kolem Bečvy, úsek Přerov – Hranice tak to je úplně jiná liga, tam by se naši zastupitelé měli učit.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 36. Hynek [msstavby.cz] :

  Patrik: wow. zastupitele muzou i za hrubost asfaltu?

  Thumb up 2 Thumb down 1
 37. ahilla :

  Za ten nový úsek k hradu se styďte!!! Asfalt až na jedno místo katastrofa a ty retardéry v kopci, které jste tam musel kvůli vlastní blbosti dát, protože se vám tam sypou šutry, jsou pro bruslaře co nemají zkušenosti katastrofa!!! Běžte se podívat ven, jak to má vypadat. Lidi nejezdí jen na kole!!! http://www.af3v.org/CarteAF3V/carte-detaillee.html

  Thumb up 0 Thumb down 1
 38. ahilla :

  Hynek [msstavby.cz]: pokud je zajímá jenom cena a nepohlídají si kvalitu, jak to nyní všude je tak ano, mohou za to. Stačilo dát do podmínek max velikost použitého šutru jako se s tím chlubí ve fleaming skate v německu. prostě v Ově zkazíme na co šáhneme, místo Dálnice máme lochnesku a místo stezky evropských parametrů máme hrbolatý tankodrom

  Thumb up 1 Thumb down 1
 39. Tomas T. :

  ahilla: Co vy povazujete za spatne, ja jsem za to vdecny. Takto tam aspon bruslari pochopi ze tam nemaji jezdit a na jezdeni na kole je to v pohode. Ja jsem proste za to vdecny ze to je jake to je.

  Thumb up 0 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.