Budoucnost klastru Černá louka

Projekt kulturního klastru Černá louka, který byl vytvořen v rámci kandidatury Ostravy na titul Evropské hlavní město kultury 2015, počítal s výstavbou koncertní síně, městské galerie, centra moderní hudby, školy a dalších objektů – viz infografika. Titul Ostravu minul a s tím ji minou i související dotace na tyto projekty. Město ale myšlenku neopustilo a hodlá klastr vybudovat postupně.

„V současnosti je ve fázi příprav pouze projekt koncertní síně, která byla pracovně nazvána městskou hudební halou. Důvodem je skutečnost, že programovou náplň by měly minimálně z poloviny tvořit rockové, popové, jazzové či jiné koncerty moderní hudby všech žánrů,“ vysvětlila náměstkyně ostravského primátora Simona Piperková.

Na projektu město spolupracuje s britskou firmou Arup, která se podílela na výstavbě opery v australském Sydney. Poté, co bude přesně určeno, kolik sálů hala má mít, jejich velikost a další detaily, a budou zajištěny peníze na realizaci haly, které by měly pocházet z externích zdrojů, vypíše město architektonickou soutěž. A ve které části Černé louky má hala stát?

„O přesném umístění haly zatím nebylo rozhodnuto. Jednotlivé varianty byly konzultovány s vítěznou společností urbanistické studie, firmou Maxwan, přičemž jako nejpravděpodobnější se jeví varianta umístění haly v blízkosti řeky Ostravice a centra z důvodu minimalizování negativních vlivů dopravy,“ sdělila Piperková.

Související články


Komentáře

  1. Sanju :

    Vzpomínám si, že do konce června měla být hotová studie, kudy povede na Karolinu prodloužená Sokolská, a podle toho se pak plánovat Černá louka. Ale zatím – ticho po pěšině.

    Thumb up 0 Thumb down 0
  2. Tomas T. :

    No jsem zvedav kde to umístí. Co si pamatuji, tak původní projekt chtěl ty budovy umístit na okraj, aby byl střed volný pro venkovní akce. Snad to neplácnou přímo do prostřed.

    Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.