Starší studie Slezský Trilobit

V těchto dnech se začíná stavět první z plánovaných tří bytových domů V Parku na Slezské v lokalitě za budovou Městského úřadu Slezská Ostrava. V tomto kontextu je zajímavé se podívat na starší studii Atelieru Simona, který pro tuto lokalitu vypracoval studii „Slezský Trilobit“.

stránka projektu: atelier-simona.cz

Související články


Komentáře

 1. Summerboy :

  Tak to je teda věčná škoda, že nerealizují takovouto stavbu… vypadá to skvěle, má to nápad a je to praktické. Ty domy, co se staví, budou dozajista hezké a bude se v nich bydlet dobře, ale ten Trilobit by byl určitě lepší…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Hynek [msstavby.cz] :

  mi se to taky libi, ale pusobi to na me jako tezky atyp, ktery by se nejspis neufinancoval. ani ta lokalita mi neprijde uplne vhodna, treba nedodelany frantiskov by byl idealni a ty terasy by mely smysl, uplne to vybizi k predstave, ze tam lidi maji uzasny vyhled. za tim magistratem by to museli sakra nahrnout, aby se mu lidi nekoukali na „zada“…. a ani tak to tam neni zadna pecka.. maximalne tak tohle, kdyz se zadari.. http://goo.gl/F1nrh

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Sanju :

  Oceňuju ten nápad, takové domy by se mi opravdu líbily a byly důvodem k procházce na Slezskou.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. aggu :

  Škoda, že se ten projekt neujal, především tu na Slezské. Trilobiti tu totiž opravdu žili ;) sice to už měli nahnuté, ale žili.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Nimrod :

  Za prvé se jedná o radnici obvodu Slezská Ostrava a ne magistrát!!! Za druhé – Atelier Simona navrhoval i Amébu v Kom.sadch a běžte se tam podívat, nedá se v tom bydlet, ty byty jsou předražené, ekonomika provozu je v současné době njvětším měřítkem…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. via :

  Domy jsou velmi pěkné, moderní a do prostřední dobře zapadnou. Taková malá Kalifornie :)
  Skutečně se jedná o pobočku úmobu, nikoli magistrát. Ten je celoměstský v Nové radnici.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Hynek [msstavby.cz] :

  ok, ja to poopravim, ale slezska radnice je jinde, takze to tam psat nebudu.

  + ten zbytek nechapu… v jedne vete je smichan architekt, prodejni cena bytu a ekonomika provozu.. v amebe jsou nejake zvlastni byty, kde clovek utrati dik architektovi majlant za provoz? nebo jak to bylo mysleno?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Nimrod :

  no tak samozřejmě, nevím jak vám, ale mě by se nechtělo vytápět 200 metrový byt, který má oblé stěny tudiž si musíte dát udělat i nábytek na míru atd. To sakra s architektonickým návrhem souvisí už od začátku. Nejsem žádný teoretik architektury, ale proč ze 40 ti bytů jich je obsaeho pouze pár? To je reálná skutečnost. Ale nepopírám, že někomu jinému se to líbí…to je jen věc názoru

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Hynek [msstavby.cz] :

  no ja jsem taky laik jak brno, ale podle me ne/obsazenost bytu v amebe tezko souvisi s tim, ze v byte je jedna nebo dve oble steny. kdyz se divam na ty pudorysy, tak se neda rict, ze bych po nastehovani vylozene trpel tim, ze mi tam nikde nebude moje ikea licovat.
  nehlede na to, ze clovek, co si koupi byt v centru ostravy za 8milionu, tohle podle me resit vubec nebude. a jakoze web hlasi, ze vsechny byty jsou prodane.

  podobne to vidim s trilobitem, ty pudorysy ukazujou, je je tam mozna problem s ostryma rohama, ale vylozene oble steny jsou same okno, takze tam skrin nikdo rvat nebude.

  kazdopadne je to studie a na tom miste budou klasicke pravouhle krabice, takze se snad nakonec az tak moc nestalo :))

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.