Budoucnost Černé louky

S ateliérem Maxwan, který vyhrál ideovou urbanistickou soutěž v roce 2010, město dále spolupracuje, i když se původní záměr výstavby kulturního klastru s ohledem na výsledky soutěže EHMK 2015 a současnou ekonomickou krizi zpomalí. Útvar hlavního architekta zpracovává územní studii, která má zajistit, aby byla Černá louka dostavěna podle vítězného návrhu.

„Podobu územní studie pravidelně konzultujeme s ateliérem Maxwan. Už spějeme do finále, hotová by měla být nejpozději za dva měsíce. Samozřejmě jsme se nevyhnuli po vzájemných dohodách několika změnám, oproti původnímu návrhu. Shodli jsme se třeba na tom, že je nereálné, aby území fungovalo pouze s kulturními stavbami, proto se tam dostávají i prostory pro bydlení a další služby včetně veřejného podzemního parkování. Centrální volná plocha a vůbec celá hlavní myšlenka původního nápadu ale zůstávají zachovány,“ prozrazuje hlavní architekt Ostravy Cyril Vltavský aktuální dění.

Město vyhradí na Černé louce plochy pro minimálně dvě kulturní stavby nadregionálního významu koncertní síň a kunsthalle. Předpokládá se, že jejich výstavbě bude předcházet architektonická soutěž. Její vyhlášení však nelze očekávat dříve, než bude mít Ostrava zajištěny potřebné finanční prostředky na vlastní stavbu. Stavba dalších objektů se může nabídnout podle stanovených podmínek i soukromým investorům.

zdroj: denik.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.