Benátky – F. Ostatní navržené projekty

Přehled projektů v části F revitalizace Lesoparku Benátky.

Ostatní navržené projekty představují především podporu jednotlivým projektů, zajistí jejich přístupnost a propojenost navzájem. Jedná se především o cyklostezky napojeno na regionální síť, splavnění Odry s přístavištěm Nová Ves. Plánovaná a systematicky prováděná pěstební péče zajistí dobrý stav zeleně a tím omezí možnou degradaci a i úpadek atraktivnosti samotných záměrů.

Občané celé Ostravy se mohou aktivně zapojit do výběru připravovaných projektů hlasováním na webových stránkách http://benatky.ostrava.cz, v období od 10. ledna do 30. března.

F.1 Cyklostezka podél Odry

Celoregionální síť cyklostezek zajišťuje propojení v jeden celek.

Čerpání dotace pro projektový záměr se předpokládá z Integrovaného regionálního operačního programu, prioritní osy pro konkurenceschopné, dostupné a bezpečné regiony. Podíl dotace z uznatelných nákladů není v současné chvíli specifikován, ovšem z dosavadních zkušeností čerpání z podobných programů by mohl činit až 85%.

Předpokládané investiční náklady záměru: 13,00 mil. Kč

F.2 Splavnění Odry

Rozsáhlý samostatný projekt splavnění Odry mezi Novou Vsí a Landek Parkem počítá se systémem jednoduchých přístavů pro individuální i hromadnou plavbu. Do Studie Lesoparku Benátky a okolí zasahuje počáteční stanicí Nová Ves navazující na nově navržené cyklistické spojení po bývalém železničním náspu (C.10) Projekt přinese turistické oživení a navázání lokality v celoměstském měřítku.

Čerpání dotace pro projektový záměr se předpokládá z Integrovaného regionálního operačního programu, prioritní osy pro dobrou správu území a zefektivnění veřejných institucí. Podíl dotace z uznatelných nákladů není v současné chvíli specifikovánovšem, ovšem z dosavadních zkušeností čerpání z podobných programů by mohl činit až 85%.

Předpokládané investiční náklady záměru: 26,00 mil. Kč

F.3 Pronajímatelné kiosky 

Systém mobilních kiosků, které je možno si pronajmout na sezónu a poskytovat služby (infocentrum, občerstvení, pronájem sport. vybavení, …). Mobilní kiosky nezávislé na sítích budou umisťovány na stávajících zpevněných plochách při komunikacích a atrakcích resp. na místě stávajících nevyhovujících objektů.

Dotační prostředky se budou průběžně hledat z fondů Evropské unie, z Národních fondů, soukromých nadací a veřejných rámcových programů se zaměřením na volnočasové aktivity. Podíl dotace není možné v současné chvíli specifikovat. Projekt je vhodný pro soukromého investora.

Předpokládané investiční náklady záměru: 20,80 mil. Kč

benátkyzdroj: benatky.ostrava.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.