Revitalizace sídliště K.H. Máchy, Bruntál

Město Bruntál připravuje revitalizaci sídliště Karla Hynka Máchy. Návrh řeší nejen uvedenou lokalitu, ale také širší území zahrnující plochy okolo bytových domů v ulicích Nádražní a Na Nábřeží.

Vzhledem k rozsahu řešeného území se předpokládá etapizace projektu minimálně do dvou etap. Po schválení návrhu (konceptu) bude následovat vypracování projektové dokumentace v potřebných stupních (pro územní řízení, stavební povolení a provádění stavby).

zdroj: mubruntal.cz

Související články


1 komentář

  1. Karlos :

    K návrhu vzít nevidomého pro pochopení jeho značek

    Úpravy pro nevidomé Navrhovat úpravy tak, aby se nevidomí mohli bezpečně orientovat a pohybovat Nevidomí užívají pro orientaci především svou hůl Úpravy navrhovat tak, aby byly postřehnutelné holí Nebezpečné jsou především ty překážky, které nejsou vykryté holí – od pasu nahoru Bezpečná vzdálenost. Orientační body Orientační body – základní prvky trasy nevidomého, jsou to trvalá místa při pohybu na trase snadno, rychle a zaručeně postižitelná hmatem (zprostředkovaným slepeckou holí, nášlapem apod.). Významně se odlišují od okolního prostředí. Orientační znaky Orientační znaky – jevy, které charakterizují celkovou orientační situaci, vnímatelnou smysly nevidomého či slabozrakého. Zvyšují vnitřní jistotu nevidomého při chůzi po trase, přispívají k vytvoření správné představy o okolním prostředí a pomáhají určit vlastní stanoviště na trase. sluchové charakteristické zvuky a jejich lokalizace hmatové povrchové struktury terénu čichové charakteristické vůně a zápachy tepelné vnímání slunečního záření, větru vertikální členitost terénu, stoupání, klesání, příčný sklon horizontální změny směru či zakřivení tras. Zvláštním případem umělé vodící linie je například signální pás u přechodu přes komunikace a u zastávek

    Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.