Nové byty Provaznická

Bývalý tovární objekt čokoládoven v Opavě, na ulici Provaznická, projde komplexní rekonstrukcí, kdy z objektu zůstanou pouze nosné konstrukce a obvodový plášť.

Koncepce budovy vychází z předpokladu, že splní podmínky tzv. nulové budovy tj. budovy s velmi nízkou spotřebou energie. Objekt bude zcela zateplen, okna budou splňovat podmínky pro pasivní domy, každý byt bude mít řízené větrání s rekuperací tepla. Vytápění bytů a ohřev teplé vody bude zajišťovat vlastní plynová kotelna, umístěná přímo v domě. V suterénu domu bude 47 parkovacích stání, v prvním nadzemním podlaží dalších 39 parkovacích stání. Mimo vnitřní parkovací stání bude na venkovních plochách kolem objektu 36 venkovních parkovacích stání. Přístup do domu bude řešen dvěma samostatnými vstupy, do jednotlivých pater se dostanete buď po schodišti nebo dvěma osobními výtahy. Zahájení výstavby na jaře 2019.

Současný stav:

zdroj: sreality.cz

Související články

 • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Komentáře

 1. Pavel :

  Bude moc fajn, jestliže se konečně podaří vyřešit tenhle letitý brownfield v centru města. Je to sice jenom část celého areálu a architektonicky žádná perla, ale aspoň něco. Před pár lety byl projekt na přestavbu stejného objektu na velké dětské centrum, ale ekonomika nejspíš nevycházela. Škoda, že nějaký developer nezískal celý tovární areál včetně sousedního „slavného“ skladu metanolu a bývalé záchranné stanice na Lepařově ul. O mrtvém Café Hedwigshof (Národní kavárně) škoda mluvit ( http://staraopava.cz/olomoucka/slides/kavargjhsd.html )

  Thumb up 9 Thumb down 0
 2. Luděk :

  Pavel: O architektuře se v tomto případě nedá vůbec mluvit.

  Thumb up 3 Thumb down 5
 3. Michal :

  Dá.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 4. aggu :

  Trochu strašidelný návrh. No byl Halloween, takže cajk.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 5. balde :

  škoda těch oken

  Thumb up 1 Thumb down 0
 6. FM :

  Když jsem viděl ty první fotky, tak jsem myslel, že to je stav před rekonstrukcí :) Ale ve výsledku to není zas tak zlé.. Vypadá to prostě jak decentně zrekonstuovaný panelák. Ale lepší to určitě být mohlo, to jo.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 7. aggu :

  balde: No vzhledem k tomu, že investor jako hlavní pozitiva vidí počet parkování a zateplení objektu, nevím proč se toho bojí a ta okna nezruší úplně. I ty 2 vchody na takový moloch se mi zdá zbytečně moc.
  Ale na druhou stranu, musíme ocenit, že výslovně zmiňuje, že do bytů se dá dostat i schody. To je vskutku odvážné řešení.

  Thumb up 7 Thumb down 3
 8. thrpst :

  Králíkárny strike back!

  Thumb up 3 Thumb down 5

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.