Baník bude hrát fotbal ve Vítkovicích

Fotbalisté Baníku Ostrava se zřejmě v roce 2013 přestěhují na Městský stadion do Ostravy-Vítkovic. Taková je dohoda mezi představiteli města a fotbalového klubu, jehož stadion na Bazalech přestane vyhovovat požadavkům Českomoravského fotbalového svazu.
Město rekonstruuje vítkovický stadion tak, aby vyhovoval projektu Stadiony 2012. Jeho kapacita bude 14 000 diváků a bude i nadále sloužit rovněž atletice.
Přestavba, která začne letos v srpnu, přijde město na 300 až 400 milionů korun. „To jsou peníze , které lze v rozpočtu města najít,“ prohlásil ostravský primátor Petr Kajnar.
Padla tak varianta nového fotbalového stadionu v Ostravě. „Ale jen zatím, i na té budeme dále pracovat,“ upozornil primátor, který loni při setkání s šéfem fotbalového svazu Ivanem Haškem prohlásil, že Ostrava bude mít v roce 2013 nový stadion. „To jsem se unáhlil, spletl jsem se,“ přiznal primátor.Předseda představenstva Baníku Ostrava Jakub Kahoun označil řešení v současné situaci za nejpřijatelnější. „Určitá skupina fanoušků je proti tomu, abychom hráli ve Vítkovicích, ale věřím, že ti rozumní to pochopí. Jednou se snad nového stadionu dočkáme, nadále o tom budeme se zástupci města jednat,“ uvedl Jakub Kahoun.
Dosud na městském stadionu hrály Vítkovice třetí ligu. Tento měsíc ale jejich většinový vlastník Daneš Zátorský oznámil, že mužstvo kvůli ekonomickým problémům nebude jarní část soutěže hrát. Klub navíc čeká insolvenční řízení.“S tím ale naše rozhodnutí nijak nesouvisí,“ upozornil náměstek ostravského primátora Martin Štěpánek.

Zdroj: idnes.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.