Automatizované dopravní centrum VŠB-TU

Jakub Kotzot nám zaslal  fotky dostavěné budovy Automatizovaného dopravního centra v Porubě. Děkujeme !

Z dokumentace projektu:

Předmětem záměru je vybudování laboratoře pro Fakultu elektrotechniky a informatiky VŠB TU a dále zajištění parkovacích míst v objektu automatizované centra. Objekt je navržen o rozměrech 19 x 17,6 m, o čtyřech nadzemních podlažích s plně automatickým ukládáním vozidel. Celková kapacita bude 37 parkovacích míst.

Související články


Komentáře

 1. Miv :

  Automatizované dopravní centrum = parkoviště?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Kubaiss :

  Ne, je to laboratoř na testování aut.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Hynek [msstavby.cz] :

  ajo, ja si rikal, co to je, taky jsem myslel, ze to je parkoviste :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. bubak :

  Úplná zbytečnost. Zase šlo o nějakou zakázku, ze které šli někomu peníze do kapsy. Tohle není normální. Coto jako má bejt?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. marian :

  to bubak: odpověděl jsis sám – proinvestovat státní/evropské peníze – o nic jiného v takových a podobných případech nejde. viz ten jejich superpočítač…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Martin [msstavby.cz] :

  Budovy pro vědu a výzkum jsou zbytečné ?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Hynek [msstavby.cz] :

  jsem nasel popis a ono je to objemove vic parkoviste nez laboratore, ale proc ne.

  ovsem co se tyce superpocitace, tak se na me nezlobte, ale uhli uz se tu nerube, tak cim se chcete jako region uzivit? potazmo jako ceska republika? potazmo jako EU? vyzkumne projekty typu superpocitac jsou nutne, abychom udrzeli krok/prispeli necim vlastnim do moderniho sveta.

  na pude univerzity je to proste nutne, protoze tam se vychovava nasledujici generace, ktera musi byt nositelem neceho noveho, jinak skoncime jako stat levnych manualu, ktery kdyz chce neco vyrabet, tak si veskere zarizeni, vyzkum a patenty musi nakoupit venku.

  z tohoto hlediska je uplne sumak, co to bude stat, nehlede na to, ze to jde z EU a sami bychom na to vubec nemeli. z tech penez bude nekdo tezit, nechapu proc sebemrskacsky brblat, ze jsme to ziskali zrovna my.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Summerboy :

  @bubak, marian: Co tím chcete říct? Přesně jak píše Kenny a jiní – co byste tu chtěli? Rubat uhlí?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. marian :

  něco o tom projektu superpočítače a podobných projektech na všb vím a s výzkumem nebo rozvojem všb to nemá nic společného. jediný důvod proč se takové akce dělají je proinvestovat ty miliardy. nic jiného. veřejnosti se to pak lehce zdůvodní jako rozvoj vědy a školství v kraji.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. Miv :

  to marian: neříkám, že se mýlíte, ale FEI je pořád fakulta s největším věděckým výkonem na hlavu, což není zanedbatelné. IT4I pak zastřešuje prof.Dostál, který je jeden z mála skutečných vědců na VŠB, takže bych nebyl tak skeptický. Uvidíme co čas přinese a jak se IT4I prosadí. Tento projekt je ale fakt nějaký paskvil. Taky mi to připadá jako tunel do evropských peněz.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. mm :

  Buďme rádi, že tady ten superpočítač bude, kdyby stál jinde, tak budeme všichni brblat a poukazovat na to, že Ostravu zase obešli.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. marian :

  byl bych radši, kdyby se investovalo smysluplně, promyšleně a účelně. superpočítač je monstrprojekt za monstrprachy a když to dobře dopadne, nějaký užitek z toho snad bude. ale to bude spíš vedlejší produkt té akce. jak trefně poznamenal jeden můj známý pohybující se v akademické sféře: pokud bych přišel za rektorem s geniálním projektem nevyčerpatelného energetického zdroje nebo léku na rakovinu – kdyby z toho nebyl potřebný vývar pro zainteresované jejihž podpis by byl třeba, projekt se dělat nebude. a naopak – dojdi tam s jakoukoliv hovadinou – pokud z toho ale bude škvára, projekt má zelenou…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. mm :

  To máte asi pravdu, ale na druhé straně, v Ostravě přibude zase nějaká zajímavá (snad) budova, přinese to nějaké místa a snad i věhlas, že něco stojí tady a ne jinde. Také bych byl radši z jiných a lepších projektů, ale zase ten superpočítač bych tak černě neviděl. Uvidí čas.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. Nimrod :

  Marian je asi neandrtálec…a takovým lidem nejde vysvětlit vubec nic.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. Miv :

  to marian: dovolím si tvrdit, že Váš známý pracuje asi hlavně na puse. Když budete mít skvělý nápad na perpetum mobile, tak nepotřebujete rektora k jeho realizaci a už vůbec ne k tomu, aby jste si vytáhl na nápad nějaké peníze z EU. To, že se na VŠB spousta peněz rozpustí na nesmyslných projektech, je především dílo samotných zaměstnanců, kteří takové projekty tvoří, často protože nejsou ničeho lepšího schopni (zeptejte se vašeho známého kolik má impaktovaných publikací a jaký má H-index). Jak už jsem psal, na VŠB bychom těžko hledali povolanější lidi pro tak velký projekt. To jak IT4I dopadne neví nyní nikdo (zbývající populace nemá narozdíl od Vás křišťálovou kouli, aby mohla napsat, že se investovalo nesmysluplně a neúčelně – nepromyšleně se určitě neinvestovalo, jelikož se projekt připravoval několik let armádou lidí), takže si prosím nechte svoje ‚kdyby‘ a ‚pokud bych‘ a napište něco konkrétního co Vám na projektu IT4I vadí.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 16. Kubaiss :

  Papír přímo na budově mluví takto: http://jdem.cz/t9qz6

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. Kubaiss :

  Papír na budově říká: Těžká laboratoř ADC Ostrava… tak pak nevím, co to je…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 18. marian :

  1. bez peněz nic do patentu nedotáhnete, takže samotný nápad nestačí
  2. na IT4I mi vadí, že (pokud mám správné info, jestli je to jinak, budu jenom rád) nemá momentálně využití. z avizované spolupráce s automobilovým průsmyslem potichounku sešlo.
  3. o účelnosti investice nerozhodují doba a počet lidí, kteří jej připravují
  4. h-index a práce na puse: člověk, od nějž mám informace, má svoji firmu, je za vodou, frustracemi netrpí a nepotřebuje se vatit na nesmyslných projektech na všb, kde dělá jen na půl úvazku, takže nějaký index a impaktované publikace ho nejspíš netrápí. (mimoto: o hodnocení akademických pracovníků podle počtu publikací a citací si myslím své)

  to nimrod: vaše urážka byla zbytečná

  Thumb up 0 Thumb down 0
 19. Miv :

  Všiml jsem si, že zejména lidé, kteří nikdy nebuplikovali jsou největšími kritiky celého systému, který žene vědu kupředu už několik staletí. Nic není černobílé, ale věta „o hodnocení akademických pracovníků podle počtu publikací a citací si myslím své“ za Vás řekla všechno. Zkuste zajít třeba za profesorem Holým a říct mu že si myslíte jaká je publikování blbost (je to vlastník mnoha patentů a o jeho výsledky se perou přední farmaceutické firmy). Pravda je, že na VŠB je spousta ‚prakticky‘ orientovaných lidí (kde navíc někteří bouchají napůl ve firmách, místo toho aby dělali svou práci pořádně), kteří dokáží celé hodiny pouštět rozumy o spolupráci s praxí a propojení s vědou. Jak je vidět tito lidé navíc mají úplně jasno v tom, který projekt je smyslupný a který ne. Skutečnost je ale taková, že například Světlík, se kterým by měl aplikovaný výzkum měl jen kvést, připravuje svoji univerzitu a k VŠB se pomalu otáčí zády. Důvod je jasný: patent nevykouzlíte náhlým nápadem na ‚geniální projekt nevyčerpatelného energetického zdroje‘ když nepublikujete.

  PS: jakou vědeckou firmu má váš známý? ;) Na psaní IS pro malé a středí firmy, nebo nějaký jiný vědcko-výzkumný trhák? Zkuste se podělit.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 20. Tomas T. :

  marian: nebyla zbytecna….

  Thumb up 0 Thumb down 0
 21. marian :

  miv: kámoš má prosperující SW firmu, jeho zákazníci jsou ti malí až po velké nadnárodní firmy, žádnou vědu v tom nehledejte a o nějaké práci na puse nemůže být řeč už vůbec. nevím kde jste přišel na to, že můj příspěvek kriticky hodnotící hospodaření s veřejnými penězi na vysokých školách je veden nějakou zhrzeností. kritizuju systém nehospodárného rozhazování peněz jako občan. na oceňování publikací pro publikace mám svůj soukromý názor – netuším, co „vše“ jste z toho vyčetl. makám v soukromé firmě, žádné vědecké ambice nemám, jsem úplně mimo tenhle svět. a že to žene svět kupředu několik století – to si opravdu nemyslím.
  zkuste mi vyvrátit mé informace – např. co se týče využití IT4I – konkrétními fakty. takhle mám pocit, že jste se zasekl do nějaké osobní pře (ačkoliv se neznáme), což nikam nevede. (kromě nějakých zbytečných urážek, viz nimrod s tomasem :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 22. Miv :

  to marian: jde o to, že se snažíte kritizovat něco, čemu zjevně nerozumíte (viz. Vaše poznámka s patenty a s publikacemi) a odkazem na známého, který zjevně také nechápe co to vůbec věda a výzkum je a jak ji dělat. Nepochopení pojmu věda a výzkum je v naší diskuzi podstatné a pohrdání tímto pojmem ze strany firem (jak jste naznačil) je ještě podstatnější.

  Ano vzal jsem svou odpověď trochu zeširoka, protože z ní vyplývají i odpovědi na ostatní body (něco už jsem psal, ale dám to tu pro Vás znova): představa, že ‚využití‘ výsledků IT4I stojí na spolupráci s automobilovým průmyslem je nepochopení projektu IT4I a VaV obecně, projekt se v průběhu realizace mnohokrát měnil a není možné to vzít jako argument proti němu; o účelnosti rozhodne čas.

  Nepsal jsem, že to žene svět kupředu, nepsal jsem, že o účelnosti projektu rozhoduje doba a počet lidí, kteří jej připravují (to bylo jen k promyšlenosti).

  Thumb up 0 Thumb down 0
 23. marian :

  ok, ale nechme toho – jak píšete, čas ukáže. a velmi doufám, že se pletu. ale optimismu co se týče IT4T jste mi do žil mnoho nevlil. podle toho co píšete máte k tomu projektu blízko a v tom případě asi nejste ochoten si připustit, že je to jen další tunel.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 24. Džaski :

  Takže 37 parkovacích míst, no budiž. Ale kolik ta sranda stála…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 25. Miv :

  to Džaski: Pokud to má být především parkoviště, tak je to mimo mé chápání. VŠB zas až takové problémy s parkovacími plochami nemá. Navíc to umístění …

  Thumb up 0 Thumb down 0
 26. Hynek [msstavby.cz] :

  Miv: tak jedno parkoviste zrusili dik IT4, ne? umisteni taky moc nechapu, ale tak logicke je to udelat na okraji arealu, tak nevim jake lepsi alternativy byly..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 27. jura5 :

  A je to opravdu parkoviště? Nemá to být primárně učební pomůcka?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 28. marian :

  je to parkoviště v tunelu :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 29. Martin [msstavby.cz] :

  Takže je špatně, když si centrum vědy a vzdělání v kraji si postaví garáže kde parkuje robot ( nebo co to je ) které známe jen z dokumentů o Japonsku nebo jiných vyspělých zemí. A zbytečně nezabralo xkrát větší zelenou plochu kolem VŠB než teď ( kdyby se udělalo jen povrchové dlážděné parkoviště ) ?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 30. Summerboy :

  @martin: Souhlasím s Vámi. Lidi pořád nadávají na všechno, jak je špatně, ale často pro les nevidí stromy…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 31. Kubaiss :

  Rektor VŠB mi na dotaz ohledně stavby odpověděl takto:

  „Bude to obojí (laboratoř a parkoviště, pozn.) a souvisí to mimo jiné s vývojem dobíjecích stanic pro elektromobily.“

  Thumb up 0 Thumb down 0
 32. marian :

  pro stromy nevidíte tunel!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 33. Miv :

  to mrtvy.kenny a martin: kvalita vědeckého projektu se odvíjí zejména od lidí, kteří se jej snaží realizovat a ne od hraček, které si nechávají stavět. Věda se nedělá tak, že nakoupíte drahé přístroje a pak najednou máte vynikající výsledky. Nabízí se otázka jaktože takový projekt nemá ani svůj web? Kdo za ním vlastně stojí? Podle mých informací je to bývalý rektor a to mluví za vše.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 34. Permonik :

  Dobrý den, projekt možna má webové stránky, někde na protalu vsb.cz by měla být aspon zmínka o něm. Jinak vlastní web nejspíš nebude mít, jelikož je to vědecký objekt, který využivaji zasvěcení pracovnici. A neni to nějak obchod, firma, které potřebuji propagovat své výrobky a zboži.
  Jinak spolupráce automobilového průmyslu s IT 4 Innovations nebyla utlumena, jen se pouze čeka až počitač postavi. Automobilový průmysl (fa. Škoda (i concern Volkswagen), fa. Hella atd) je jen hlavní čast zastupců z oblastí veřejných uživatelů (veřejným uživatelům případa asi třetina času počitače) ostatní čas případa na vědeckou půdu a další (simulace počasi a simulace zaplavovaní oblasti). Více bylo uveřejněno na lonské podzimni konferenci.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 35. KK :

  Je to parkoviště pro docenty. Sice stavba obsahuje učebnu, ale její využití je dost diskutabilní. Výzkumné centrum se to jmenuje kvůli financování. Jinak umístění, vzhled budovy je katastrofa. Vláknocementové desky jsou natřené válečkem. Stavba odpovídá schopnostem kanceláře, která je autorem projektu…

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.