Vila na Landeku

Vila na Landeku, které se stala oblíbeným místě různých akcí, jako jsou svatby, oslavy apod. realizuje nové venkovní pódium s výhledem na Ostravu. Zároveň dochází k úpravám suterénních prostor.

zdroj: FB Vila na Landeku

Související články


Komentáře

 1. Jann :

  Když tři čtyři roky nazpět majitelé v médiích vystavili fotky vily a inzerovali, jaké si po nádherné rekonstrukci zařídili osobní bydlení, zajásal jsem. Teď koukám s nejistotou. Areál na akce a svatby je to krásný, což o to, ale stojí v srdci Národní přírodní památky Landek a jediná přístupová cesta vede jejím srdcem a je navíc nezpevněná. Snad to s citlivostí zohledňují. Ta představa zástupu kodrcajících dodávek vezoucích catering, obsluhu atd. není příliš líbivá a k NPP ohleduplná.

  Thumb up 0 Thumb down 6
 2. Crazym :

  Jann: Co jsi čekal, když jsou prachy, jde všechno i provoz v NPP :-) Ta přístupová cesta je už teď ve stavu podstatně horším než před tím ale průběžně jsme zaregistroval nějakou údržbu, jsem tam často. A ta rekonstrukce je povedená a je jen úhlem pohledu co je větší zlo, jestli funkční či zchátralá stavba uprostřed NPP nebo nějaký omezený provoz po cestě přes NPP za závorou či vůbec smysl té NPP :-)

  Thumb up 5 Thumb down 0
 3. Jann :

  Crazym: Čekal bych, že se věci budou dělat podle pravidel, ne podle toho, kdo má prachy. A úhly pohledu nikomu neberu, já jsem velmi rád, že ta vila nechátrá a žije, ale relativizovat smysl národní přírodní památky, zvlášť když žádná další, vyjma Polanské Nivy, v Ostravě není (Turkov, Polanský les, Heařmanické rybníky atd. vše jen přírodní památky/rezervace, tzn. nižší stupeň ochrany), mi rozhodně nepřijde správné.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 4. Crazym :

  Jedna perlička z včerejší noci aneb když se chceš dostat za větrného počasí ve tři ráno na pokoj :-)
  http://screenshot.cz/8QGVG/
  Tuším, že dříve či později vznikne požadavek trochu tam ty staré stromy kolem přístupové cesty poředit v zájmu bezpečnosti oveček, neboť při jejich stavu stačí opravdu málo a lítají jak třísky a je jen otázkou času kdy někoho nebo něco trefí. Včera to bylo o štěstí, jen to servalo nějaké dráty a zatarasilo vjezd před bránou. Je to sice NPP ale těch cca 800 metrů přístupové cesty https://mapy.cz/s/mugovekazu musí být přeci bezpečné. Safety first, znáte to a na NPP s.re pes když už tam je dnes uprostřed 14 komerčních lůžek v tom „privátním bydlení“ https://www.vilanalandeku.cz/ubytovani/ :-)

  Thumb up 2 Thumb down 2

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.