Aktuální práce na nové domově v Havířově

Krok za krokem pokračují přípravy stavby nového domova seniorů v areálu bývalé havířovské zvláštní školy.  Poté, co město odmítlo návrhy na komerční využití areálu někdejší ZŠ Mánesova, rozhodlo, že lokalita v sousedství Sociálních služeb města Havířova bude rovněž sloužit sociálním účelům. Přes prvotní informace o tom, že by se někdejší pavilony s třídami mohly zbourat, se nyní počítá s jejich rekonstrukcí a využitím pro nové účely. Projektanti však musejí vyhovět celé řadě předpisů, které jsou pro specializovaná sociální zařízení povinná. Jde například o bezbariérovost či výtahy schopné převážet osoby upoutané na lůžka.

Podle předpokladů by měla kapacita nového domova činit zhruba 150 osob v jedno a dvoulůžkových pokojích. „Práce na přípravě stavby objektu pokračují. Jednání se ještě vedou o tom, jak přesně bude využíván, či jaká bude obsazenost,“ potvrdila náměstkyně primátorky pro sociální rozvoj Alena Zedníková.

celý článek: denik.cz

Související články


Komentáře

 1. Nimrod :

  Na „novém“ domově….písmenka tady utíkají

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Honza :

  Nebyl v oběktu kromě zmíněné tělocvičny i bazén ?
  https://karvinsky.denik.cz/zpravy_region/130402-mesto-ziskalo-areal-zvlastni-skoly-a-premysli-co-s-nim.html

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.