Aktuálně k ostravským cyklostezkám

S koncem roku naděluje statutární město Ostrava svým cyklistům několik dárečků. V listopadu byly dokončeny cyklistické pruhy a koridory na ul. Hornopolní směřují k sídlišti Fifejdy.a na stejném sídlišti byly v rámci regenerace propojeny stezky od ul. Lechowiczovy ke škole gen. Píky. Městský obvod Ostrava-jih provedl toužebně očekávanou opravu povrchu na páteřní cyklotrase podél Ostravice, kde kořeny stromů dlouho znepříjemňovaly život jak cyklistům, tak bruslařům. Městský obvod Poruba nechal obnovit a zaktualizovat mapy na svém území, které obsahují aktuální cyklotrasy.

Ve spolupráci s Nadací Partnerství nechalo město zkušebně instalovat měřič chodců a cyklistů na cyklotrase O. Měřič by měl sloužit jako podklad pro vedení trasy Eurovélo č. 4 přes Ostravu. Městské obvody Ostrava-jih, Slezská Ostrava a Hrabová nechaly zřídit stezky pro chodce s povoleným provozem cyklistů tam, kde zatím není možná realizace dalších opatření. Po dohodě se Správou silnic Moravskoslezského kraje se objevily nové piktogramové koridory na ul. Martinovské.

Na stejné silnici v Třebovicích byl v rámci osazení křižovatky světelným signalizačním zařízením zřízen řízený přejezd pro cyklisty a prostor před stopčarou ve směru ze IV. porubského obvodu. Město plánuje též zřídit bikesharing zkušebně v centru města a vyhlásí architektonickou soutěž na propojení Dolní oblasti Vítkovic a stezky podél Ostravice s přemostěním železniční vlečky a řeky.

fifejdy

Nová cyklostezka na sídlišti Fifejdy.

zdroj: text: Martin Krejčí, cyklokoordinátor města Ostravy

Související články


1 komentář

  1. via :

    Tak jen doufám, aby příští rok byl mnohem lepší než tento zoufalý. Jedna nová lávka přes Ostravici vedoucí nikam, jadna totálně zdupaná stezka kolem Odry s hrbolatým povrchem utopeným ve štěrkových dunách a jedna pidistezka po sídlišti (tedy spíš po jedné ulici). Ale zato máme čtečku na počet cyklistů, paráda. A to nemluvě o všech uzavřených mostech mezi městem a Porubou současně.

    Thumb up 6 Thumb down 2

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.