Administrativní centrum Ostrava-Přívoz

Společnost Asental Group představila na svých webových stránkách, v sekci Investiční projekty novinku. Administrativní centrum v Ostravě-Přívoze pod názvem Přívoz II.

Administrativní centrum Přívoz II bude umístěno poblíž nového outletového areálu, v blízkosti dálnice D1 i cyklostezek.

 • celková pronajímatelná plocha: 16 764 m2
 • dokončení: 2Q/2022

zdroj: asental.cz

Související články


Komentáře

 1. Honza :

  Velká škoda, že takové pěkné budovy nepostavili radši více v centru..

  Thumb up 34 Thumb down 0
 2. Oderský :

  více plochy = více adidas?
  Vypadá to hezky, jenže zastavitelné plochy ubývá a do výšky se nikdo nežene…

  Thumb up 4 Thumb down 8
 3. Antihnutiostravak :

  Ano,je to skoda,ze se tohle nestavi v centru. Ale pokud tam bude pan semerak a pan macura, kterym jde jenom o svuj byznys a bojkotuji vsechny stavby co jdou,tak se centrum nikam neposune 🙁 snad lidi uz vi,co je hnuti ostravak zac a nebudou slyset na jejich(celkem dobre udelanou)predvolebni kampan

  Thumb up 19 Thumb down 12
 4. aldik :

  jasně, ještě víc tam zahustěte už tak hustou dopravu :D Autobusem vám tam nikdo jezdit nebude.. no pár lidí jo, ale na větší počty to nevidím.

  Thumb up 3 Thumb down 16
 5. Danek :

  Rdm: Samozřejmě je to první krok.Pozemek za 37micu v centru mi příjde taky dobrá cena…zájem na veletrzích určitě je…..No počkejme si.Ono investoři hledají pole působnosti, kde co stavět potažmo vydělat na tom….za mě město nesmí být pasivní…a je to dobrý krok.

  Thumb up 7 Thumb down 2
 6. Infoš :

  Na 16 tis m2, to bude kolik, cca 1500 – 1800 pracovních míst, možná trochu více? A tady centrálnímu obvodu nebude vadit hustota dopravy a tím způsobené komplikace? Pokud vím tak to byl jeden z velmi častých argumentů proč v centru blokovali výstavbu, např budova Skansky u konzervatoře. Nemám nic proti záměru postavit kancelářské budovy, ale neměla s tím taky souviset otázka, kdo tam bude pracovat, když stále je v Ostravě spousta volných kanceláří, které nikdo nechce? Taky je možné že to přispěje k odlivu firem z centra a bude to tam ještě pustější.. A nakonec mě napadá ještě jedna věc, komu se bude chtít pracovat a čichat zplodiny z vedlejší dálnice a čističky OVAKu? Ale, když tam může být nákupák.. Jinak pozitivní je, že to na těch vizualizacích nevypadá blbě, naopak je to celkem hezké. Akorát jak všichni víme, vizualizace a realita jsou úplně jiné věci.

  Thumb up 9 Thumb down 3
 7. Danek :

  Asi by mohl Hynek presunout stavbu vyskace pod Karolinu.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 8. Rdm :

  Danek: právě že ten zájem podle mne není, ne takový, aby někdo investoval do tak velké (výškou i hloubkou) stavby. Těch míst pro stavby je v centru „hromada“, vždyť administrativní objekt měl podle plánů stát i mezi Karolinou a Trojhalím a vidíte, stavebně jednodušší a dokonce s již hotovým podzemním stáním a přesto nikdo nestaví.

  Crazym: na ten nevzniklý hotel jsem si taky vzpomněl :) a ano myslím, že tam byl taky problém s parkováním, ostatně jako téměř u všech neuskutečněných staveb v centru

  Thumb up 2 Thumb down 0
 9. aggu :

  Danek: Jeje, už se to zase po 10 letech rozjíždí, mokré sny o mrakodrapech. Pořád dokola.
  Danku, to o čem se bavíme, a jedno jestli tady nebo na Pankráci nebo ta AZ sranda – jsou obyčejné výškové domy. V Evropě se jakžtakž berou do úvahy jako „mrakodrapy“ od 150 m. 150 m – to máš cca 45 pater.
  Ve světě od 300 m.
  http://www.ctbuh.org/TallBuildings/HeightStatistics/tabid/1735/language/en-US/Default.aspx

  V Česku něco takového samozřejmě není a ještě dloouho nebude, pokud vůbec. Není důvod. Ve světovém měřítku je Česko venkov a tam stačí chýše.
  Ano opticky to bude vypadat, nad 4 až 6 patrovou hladinou činžáků v centru, docela dobře. Ale o nic zvláštního se nejedná. Pokud by to teda nedělal Calatrava. LOL.

  Thumb up 7 Thumb down 1
 10. balde :

  Infoš: pokud bude developer stavět tak bude mít předem kolem 40 až 60 procent předem pronajato.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 11. Mx :

  Moc pekne ale uz si ukladam vizualizace, velmi nerad ale mam velke obavy o finalni podobu oproti nynejsim malůvkám a teto verzi

  Thumb up 4 Thumb down 0
 12. rasta :

  Nevim proč komentujete pod clankem o akci na pozemcich Asental(RPG). Predvolebni jobovku na Karoline, kterou zase prifukuje pan Badura z Patriotu. Kdyz jsem k tomu prispevku cetl komenty na FB, tak jsem nevedel jestli se mam smat nebo plakat. Ale k věci. Asental ma ve vlatnictvi mnoho pozemku po OKD, ktere jsou na vice ci mene vhodnych mistech a proc z toho nevymlatit nejake kacky. Je to u dalnice, tak proc ne. Ostrava se stejne nikdy nezahusti ani v centru.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 13. MM :

  Infoš: Jsem rád, že se staví, ale tady tento projekt podle mého smysl nemá. Ideální je propojit komerci s bydlením a obchody. To znamená, že lidé, kteří v místě bydlí nebo si tam bydlení hledají pracují v okolí, využívají obchody atd. Tento projekt neřeší bydlení, dopravně je daleko a v podstatě přinese další zatížení lokality. Kam pak ti lidi pojedou z práce, do obchodu (potraviny atd.), takže opět autem a opět do centra nebo na Hlučín. Nadává se na prázdné centrum a tady to je přesně důvod. Kanceláře mají stavět v centru, Porubě atd., zkrátka v zástavbě kde je veškerá vybavenost. Za sebe této realizaci stejně nevěřím, protože Asental jich má na webu několik a realizace je čistá nula.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 14. Nimrod :

  Jen to ne, další zahuštění dopravy a další problémy na cestách směr Hlučín…

  Thumb up 1 Thumb down 9
 15. Infoš :

  MM: A co jsem psal?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 16. thrpst :

  Dobrý!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. Martin [msstavby.cz] :

  Záznam založen na EIA.

  Thumb up 4 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.