Administrativní budova Poděbradova

Fotografie dokončené stavby administrativní budovy firmy Praktik Papír na Poděbradově ulici v centru Ostravy.

praktik papir centrum

praktik papir centrum

Související články


Komentáře

 1. Michal :

  čisté, pěkné.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 2. Jirka :

  Nebyli předtím někde v centru? To logo mi je povědomé..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Rýša :

  Michal: Čisté ano, ale nevím a nemůžu nalézt, co je na této stavbě krásného…..

  Thumb up 1 Thumb down 4
 4. Martin [msstavby.cz] :

  Rýša: Co je tedy na budově nehezkého?

  Thumb up 1 Thumb down 1
 5. Rýša :

  martin [msstavby.cz]: A co je na této patrové budově hezkého? Je aspoň nějak trochu architektonicky výjimečná – fasádou, okny, výklady? Že by Poděbradovou v této části Ovy nějak pozvedla z přízemí a šedi? Tohle že má být vizitka dnešních architektů. Děkuji…..

  Thumb up 1 Thumb down 3
 6. Hynek [msstavby.cz] :

  Rýša: s tebou je to tezke. clovek napise „pekne“ a ty argumentujes, ze nevidis nic „krasneho“. nasleduje dotaz, co ti prijde „nehezke“ a ty opet zacnes o „architektonicky vyjimecnem“. tzn tvou vinou se pokazde oba bavite o necem jinem, to se pak tezko da v necem souhlasit.

  a jinak kdyz se podivas na mapu, anebo vis, o jakou lokalitu jde, tak si myslim, ze ano, zase to tam o krucek „pozvedlo z prizemi a sedi“. ostatne ohledne te sedi.. fabric je rekneme citlive zrekonstruovany, budova plynaren sice neni horka novinka, ale je to urcite nejmin pohledove jedna z dominant centra (a jakozto laik ji urcite vnimam pozitivne), budovy RWE naproti ni jsou sice krabice, ale cela ta lokalita tam pusobi docela kultivovane, ja pamatuju, jak se tam kdysi jezdilo pro propanbutanove lahve, a neda se to srovnat.

  a ok, zbytek jsou obyc sklady a podobne prostory, prave proto mi prijde fajn, ze ten praktik to zase o neco posunul.. klidne mohli preslapovat na miste.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 7. Martin [msstavby.cz] :

  Rýša: Použití barev, sladění tmavého odstínů rámů oken. Samotný tvar oken. Rozdělení hmoty objektu nad hlavním vchodem vytvořením malé terasy pro zaměstnance atp.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Vaškenázy :

  Nechápu, proč by budova, která je uprostřed skladovacích a provozních objektů měla být architektonicky výjimečná? Je třeba mít napaměti umístění objektu (v tomto případě uvnitř nádvoří průmyslových objektů), využití objektů a taky finanční situaci investora. Už vidím někoho, kdo dát X desítek mio Kč za to, aby měl uprostřed skladů honosný objekt. Architektonicky výjimečné stavby se v 99,99% nestaví a nebudou stavět uprostřed skladů a velkoprodejen kancelářských potřeb. Takové nalezneme převážně v exponovaných místech města (ať už jakéhokoliv). Závěrem – stavba přesně odpovídá požadavkům a finanční situaci investora a architektonicky nikoho neurazí ani nenadchne, což ani nebyl záměr (proč taky byl…).

  Thumb up 2 Thumb down 0
 9. Rýša :

  Vaškenázy: Přesné vyjádření: ….neurazí ani nenadchne….
  Podařilo se.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. Martin [msstavby.cz] :

  Mají smysl komentáře „neurazí, nenadchne“. Vyjadřují vůbec něco…..

  Thumb up 4 Thumb down 2
 11. Rýša :

  martin [msstavby.cz]: Smysl nemají, ale vyjadřují, že některé stavby neurazí a nenadchnou.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 12. Martin [msstavby.cz] :

  Rýša: Takže vypovídací hodnota komentáře žádná, ale hlavně že jsem něco napsal? :D :D

  Thumb up 2 Thumb down 0
 13. Rýša :

  martin [msstavby.cz]: Nevěděl jsem, že by to mohlo vadit. Ale je to Váš web….a když tedy myslíte, že vypovídající hodnota komentáře žádná, ale hlavně, že jsem něco napsal a se dvěma chechtáky, tak jste mi dal jasně najevo, že tady nemám co dělat. Beru tedy na vědomí.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. Martin [msstavby.cz] :

  Rýša: Já se jen zeptal. Ale co ten komentář řekl. Nevyjádřil dle mne vůbec nic. Vzájemně se anuloval. Tohle si zaslouží „chehtáky“ rovnou tři.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.