Administrativní budova 30.dubna

Další velký objekt v centru Ostravy se začíná rekonstruovat. Nyní se jedná o administrativní budovu na ulici 30.dubna, kde již v minulých měsících proběhla výměna oken a nyní přichází na řadu fasáda.

30. dubna centrum

Stav po renovaci:

30 dubna

30 dubna

Související články


Komentáře

  1. PetrP :

    Tak to je super, ještě opravit tu budovu po bývalém ředitelství ČD a ul. 30. dubna bude jednou nej z ulic v Ostravě…

    Thumb up 2 Thumb down 0
  2. johny :

    … a zbourat ty paneláky na jejím konci a vytvořit důstojné zakončení (nebo pokračování ???) ulice, která začíná jednou z nejkrásnějších památek města. Pro zakončení bych navrhoval nějakou reprezentativní budovu (muzeum, galerie, divadlo, zastřešené náměstí, památník či SOCHA se zelení a rekreační zónou,nějaké umělecké dílo, které by přitahovalo veřejnost, moderní administrativní budova, v níž by se zrcadlila radnice – historické/moderní, státní/soukromé, krásné/krásné…- v nové podobě…). Po vzoru vyspělých evropských měst (např. Paříž, Londýn, Madrid…) bychom měli v Ostravě hlavní třídu spojující několik významných míst (v Paříži Louvre, Vítězný oblouk, La Defanse, v Ostravě by stačila dvě místa) přímo v centru města. Jedna z mrtvých zón by se pak připojila k životu centra. ;)

    Thumb up 5 Thumb down 2

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.