10 let webu msstavby.cz

Web msstavby.cz dosáhl své první dekády.

Připadá mi to jako včera, kdy mě napadlo založit nějaké informační stránky, kde by byly pohromadě informace o nových stavebních projektech a novostavbách na území Moravskoslezského kraje. 17. prosince 2009 tak vznikl msstavby.blog.cz. Byla to taková jednoduchá stránka, která běžela na platformě blogu.

Ve svých patnácti letech jsem nečekal, že blog bude mít dlouhodobější trvání. Často jsem u věcí dlouhodobě nevydržel. Čas však plynul a v květnu 2011 mě oslovil Hynek Šťavík s nabídkou vytvoření plnohodnotného webu. Bez Hynka by web nebyl tak, kde je nyní, za což mu velmi děkuji.

V květnu 2012 se k nám přidal z vlastní iniciativy i další člen, Jakub Žídek, který zásobuje web nespočetným množství fotografií ze staveb. Za což jsem taky neskonale vděčný a taktéž bych mu chtěl takto veřejně poděkovat.

Velmi za těch 10 let také děkuji všem čtenářům, kteří nám zasílali a zasílají informace, či vlastní fotografie k novým stavbám a projektům. A zvyšují tak povědomí mezi dalšími čtenáři.

Deset let je možná hodně, možná málo. Nyní je mi 25 let a těch deset let s webem byla často divoká jízda, která někdy unaví. Jsem rád, že jsem díky webu mohl poznat mnoho zajímavých a kreativních lidí, kteří jsou pro mne inspirací. Také jsem měl možnost poznat nové lidi, kteří mi hlavně v poslední době změnili zásadním způsobem i osobní život a jsem za to neskutečně vděčný. Tak na další dekádu.

Martin

Závěrem nějaká čísla za uplynulý rok v porovnání s rokem předchozím.

Související články


Komentáře

 1. Lip :

  Za mě Gratulace!!!

  Thumb up 21 Thumb down 1
 2. Radek :

  Gratuluji.

  Thumb up 9 Thumb down 1
 3. LK :

  Gratuluji, vytrvejte i přes nevděčné komentáře některých diskutujících. Sice s Vašimi názory taky nesouhlasím na 100%, tak i přesto tento web velice oceňuji, hlavně to usilí, co je s tím spojeno.

  Thumb up 16 Thumb down 0
 4. Pavel :

  Děkuju za výborný nápad a vytrvalost!

  Thumb up 9 Thumb down 0
 5. Rodak Ostravsky :

  Pro mne nulová komunikace! Když jsem před časem posílal pro Proměny Ostravy staré foto včetně lokalizace a současné fotky místa (plus info o dalších možných), nikdo mi ani nedokázal sdělit, že o to nemá zájem ..
  Jinak je to vcelku fajn zdroj aktuálních informací.

  Thumb up 11 Thumb down 10
 6. Martin [msstavby.cz] :

  Rodak Ostravsky: Dobrý den, jednou jste zaslal fotografii. která byla koláží. Historické fotografie a aktuální fotografie. Historická fotografie byla velmi nekvalitní a „kostičková“.

  Při dotazu, jestli nemáte fotografie separovaně a odkud pochází historická fotografie jste odepsal pouze „barevna je moje. Kolaz „tehdy a dnes“ je zamerna.“ Na takové maily, kde ani neodpovíte na otázky již nereaguji.

  Následně jste napsal o cca tři týdny později:

  „Dobry den,

  beru to tedy tak, ze neni zajem a nabidku spoluprace timto odvolavam.“

  Žádná spolupráce nemohla ani nastat, když neumíte odpověď ani na otázku.

  Thumb up 18 Thumb down 11
 7. Adam Cerv :

  Gratulace.
  Čtu od začátku.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 8. panakis :

  JJ dobra prace bando. :)

  Thumb up 5 Thumb down 0
 9. Ričí :

  Děkujeme!

  Thumb up 7 Thumb down 0
 10. chytrák :

  Samolibost k neuvěření. Nic se zde nezměnilo k lepšímu za poslední léta. “Divoká jízda”. Nových návštěvníků dodám za den tisíc. Takže tak.

  Thumb up 16 Thumb down 23
 11. jk :

  chytrák: Nějak nerozumím Vašemu příspěvku. Co se nezměnilo nebo co by se mělo změnit? A co si mám představit, že umíte „dodat“ návštěvníky?

  Thumb up 8 Thumb down 2
 12. nk :

  chytrák: Vám se nikdy nevyrovnají, to je naprosto jasné – vždyť dosáhnout na Vaši metu je sen nás všech – ale dělají to nejlíp, jak to umí.

  Thumb up 8 Thumb down 3
 13. Pavel :

  Po přestěhování do Prahy něco takového postrádám i zde! :-)
  Hodně štěstí do dalších let a děkuji za přehled, co se děje v mém rodišti! :-)

  Thumb up 7 Thumb down 4
 14. Rýša :

  Blahopřeji k 10 svíčkám a přeji krásné Vánoce.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 15. Dejv :

  Uz tyden tu ten clanek visi a nejvetsi diskuteri, co nemaj problem i redakci nadavat, kdyz uz neví jak odpovidat, stale nic. Ani dekuji za to, ze tu muzou plivat svoje hospodske kecy. Na czechii dobre.

  Thumb up 4 Thumb down 13

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.