7 let webu msstavby.cz

Rok se s rokem sešel a web msstavby.cz již sedm let informuje o aktualitách ve stavebnictví Moravskoslezského kraje.

K  výročí založení webu bilancujeme rok uplynulý. Každý rok si říkám, že dál se posunout již moc nedá. Opak je pravdou. Na začátku ledna jsme navázali spolupráci s dnes již velmi známým Patriot Magazínem a průběhu roku s dalšími subjekty i jednotlivci.

Účast na různých kulturních akcích započala březnem, kdy jsem před téměř sedmi sty diváky prezentoval web na Pecha Kucha night Ostrava. Následovaly Coffee talks, diskuze v HUBu či podílení se na Dílně Zaostřeno na centrum. Poslední událostí, kde jsem poukazoval na bolavá i pozitivní místa Ostravy, byl prodejní design festival Meat Design. Opět jsem si střihl pár příspěvků do jiných médií a dokonce poprvé vyzkoušel výstup před kamerou. Zkušenosti získané v tomto roce jsou k nezaplacení.

Další velkou událostí tohoto roku, je zahájení publikování článků Jakuba Ivánka – „Ostravské sochy“. Seriál vychází v sobotu a díky němu je nyní každý den na webu čerstvá informace. Seriál dokonale vyplňuje témata webu a poukazuje na sochy a různá umělecká díle ve městě, o kterých jsme mnozí ani neměli ponětí.

S rubrikou OVASTORY poukazujeme na problémy města, které jsou dle nás bolestivé. Opravdu si nemyslím, že dopravní terminály bez základního vybavení, přebarevná sídliště nebo designový úpadek hlavních ulic, je v pořádku. Je lehké mne označit za limitně nahlížejícího buřiče s touhou očerňovat, když si člověk neuvědomí celý kontext. Z celkového počtu téměř 4900 článků je totiž jen 39 z kritické rubriky OVASTORY. Je tedy tento web jen kritika? Dle mne je to lepší PR, než tvorba některých PR oddělení…

Mnohé z textů citujeme. My samotní většinu rozhovorů netvoříme. Převzatý text je odcitovaný grafickou citační značkou a na konci článku je uveden zdroj. Tento „návod“ je sepsán i léta dole na stránce O nás. Informace se na nás valí ze všech možných úhlů. Zveřejňujeme jen část, která je ověřená.

Naše výhoda je, že za webem nestojí žádný politik, strana, hnutí. Tudíž ani žádný politik, strana nebo hnutí web neumlčí. Ostrava je relativně malé město a na podpoře samosprávy je závislých mnoho privátních subjektů, jejichž snažení není postaveno na výdělku, ale naopak se snaží svými aktivitami město intelektuálně pozvednout. Bohužel toto jejich postavení vede i k tomu, že málo který z nich si může dovolit být vůči krokům města kritický. V tomto směru funguje náš web jako určitý zprostředkovatel anebo řekněme startér diskuze.

V neposlední řadě. Možná jste zaznamenali občasné výpadky webu. Server, na kterém nyní fungujeme, se dostává na hranu svých možností. Je to způsobenou stále zvyšující se návštěvností, za kterou jsme však velmi rádi. Zároveň si i pohrávám s myšlenkou udělat z koníčku, který mne velmi baví, plnohodnotnou práci. Posunout web ještě dál a rozšířit témata působnosti. Jelikož je tento web opravdu výplodem nadšenců a speciálně já ještě studuji (a dlouho ještě budu) a brigáda zvýšené náklady nepokryje. Rozhodl jsem se přikročit k nabídnutí reklamního prostoru na webu. Vím, že reklamní smog na ulicích kritizujeme. Ale i reklama může být vkusná a snad se nám to povede. Slibuji, že msstavby.cz nebude obdoba ulice 28.října v Ostravě mezi weby. Pokud byste chtěli web jakkoliv podpořit, napište nám na kontakty uvedené níže. Můžeme se bavit jak o podpoře, tak o zprostředkování reklamy.

Nyní malá statistika za rok 2016:

Počet článků se od našeho pětiletého výročí navýšil na celkový počet téměř 4.900. Komentáře se přehouply na číslo 30.900. Za poslední rok si 300.000 lidí prohlédlo 4.420.000 stran a nejnavštěvovanější článek vidělo na 22.000 čtenářů ( V Ostravě roste nové jezero ).

Naše průměrná měsíční návštěvnost se pohybuje přes 2000 návštěv denně – ostatně aktuální statistiku najdou přihlášení čtenáři na konci stránky „O NÁS“.

Děkujeme tedy i tento rok všem čtenářům a fanouškům, děkujeme architektům, že jsou vstřícní k tomu, že zveřejňujeme jejich práce – i když jsou naši čtenáři mnohdy v komentářích prudce nemilosrdní.

Velmi děkujeme hostingu infocity.cz za to, že spolu s námi bojuje o funkčnost webu.

Ještě jednou děkujeme za přízeň a prosíme všechny, kteří jsou ochotni posílat materiály ke zveřejnění, ať tak učiní – možno přímo mailem na redakce@msstavby.cz, přes kontaktní formulář (nahoře v menu), anebo i přes naši Facebook stránku Stavby v Moravskoslezském kraji.

Související články


Komentáře

 1. Davids :

  Přeji vše nejlepší a ještě mnoho dalších let webu!
  Web navštěvuji už asi 5 let snad každodenně a musím říct, že jej děláte opravdu velmi dobře. Je lehké něco začít, ale těžké v tom pokračovat se stálým nadšením. A Vám se to daří. Zároveň bych vám všem, co se na tomto projektu podílíte, chtěl tímto vyjádřit velké Díky. Tak mnoho zdaru a především co nejvíce spokojených čtenářů :)

  Thumb up 22 Thumb down 0
 2. Kamil Staš :

  Jsem moc rád že existujete. Denně se zde chodím dívat co je nového. Možná proto se mi zdá že se na ostravsku „nic“ neděje. Protože dychtím po novinkách každý den, přitom zákonitě každý den se nemůže začít dít něco velkého. Ale vy se věnujete i těm menším věcem a lidé komentují, takže každý den to stojí za to otevřít MSSTAVBY a sledovat co se děje. Děkuji Vám za to.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 3. jiří :

  přejí vše nejlépší a at se vám daří i vdalších letéch a at se vám zdokonáluje stránka líp a líp. mate skvělou stránku rád se tam koukam na novínky ze staveb a pod díky všem cose natom podílelí

  Thumb up 1 Thumb down 0
 4. Pivoda :

  Mládenci, zaplaťbůh za to, co děláte. Že se vám daří trochu rozčeřit MS laguny, že dáváte lidem prostor říci, co si myslí. Hodně zdaru!

  Thumb up 4 Thumb down 0
 5. Summerboy :

  Skvělá práce! Téměř každodenně navštěvuji vaše stránky, a váš web mi tak zprostředkovává, co je v ulicích Ostravy a jiných měst našeho kraje nového a zpříjemňuje mi den každý den :-). Je to neuvěřitelné, že to už je sedm let, co jste spustili plnohodnotný web. Přeji mnoho zdaru a pevných nervů do dalších let!

  Thumb up 5 Thumb down 0
 6. Rýša :

  Krásné a štědré Vánoce a úspěšný rok 2017 přeje VŠEM Rýša.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Hynek [msstavby.cz] :

  Byla přidána možnost povolení upozorňování na nové články. Prohlížeč (na počítači – Chrome, Firefox, možná i další…) by vás měl upozornit, ze vyšel nový článek ihned po jeho zveřejnění. Dá se to samozřejmě vypnout.

  Pokud by to někomu blblo, dejte vědět. ;)

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.