Zóna Hrušov – aktuálně

Rozvojová zóna, o které se mluví více jak 10 let, se začíná realizovat.

Revitalizace brownfieldu Hrušov začala. Společnost Contera zahájila práce na obnově území, které v nejbližších pěti letech nabídne minimálně 700 nových pracovních míst. Budoucí areál Contera Parku Ostrava D1 vyroste v těsné blízkosti dálnice D1 v oblasti bývalých znehodnocených průmyslových zón. Společnost Contera začala v těchto dnech s úpravou povrchů, tak aby na jaře příštího roku mohla zahájit výstavbu prvního objektu. S jeho dokončením počítá na podzim roku 2020.

Dokončení celé první fáze výstavby je plánováno na konec roku 2023. Projekt o rozloze 140 000 m2 bude kompletně dokončen v roce 2025. Contera s TPG zde plánují vybudovat průmyslové haly určené pro skladování a lehkou výrobu, dále „flexispace objekty“, které kombinují skladovací prostory s admi-nistrativou nebo obchodní částí, a také prostory určené pro vědeckotechnologické účely. Celková in-vestice by měla dosáhnout dvou miliard korun českých

zdroj: ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. davidb :

  No jetsli to bude vypadat takhle, tak klobouk dolů.
  Hlavně z pohledu parkovišť a zeleně.

  Thumb up 15 Thumb down 0
 2. balde :

  mohu se zeptat ten poslední obrázek, kde je pohled shora, tak to je celá zóna, nebo to je jen část kterou teď plánují případně kolik procent cca. děkuji

  Thumb up 1 Thumb down 0
 3. Michal :

  Kancelářskou část umístit k dálnici a skládce?

  Thumb up 3 Thumb down 2
 4. Rdm :

  balde: celá https://www.msstavby.cz/zona-hrusov-vizualizace-12-02-2019/

  Michal: myslím, že to je celkem jedno, přítomnost nedaleké skládky bude asi znát ať to tam postavíte kamkoliv :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Mx :

  No, zřejmě půjde zase jen o hezkou vizualizaci při schvalování či uvádění projektu mezi úřady a pak mezi veřejnost. Realita skutek utek. Už jsem skeptický

  Thumb up 6 Thumb down 5
 6. aggu :

  Mx: Jsou to úplně standardní bloky kanceláří a hal, které už dnes leží na okraji každé zadele na světě, Prahu nebo Ostravu nevyjímaje. Co na tom chcete vymýšlet světového? Stromy v trávě? ;)
  Spíš mě zajímá jiná věc. Magistrát už léta připravoval pro tuto zónu obrovský projekt HTÚ – gravitační odvodnění Hrušova – rozuměj přesun obrovských hmot převážně hlušinového materiálu, převážně z Heřmanic, na hrušovskou plochu, aby došlo k jejímu navýšení – kvůli záplavám.
  Takové ty drobné „fotošopy“ kdy místo skládky je vzrostlý les nekomentuju ;)

  Thumb up 3 Thumb down 4
 7. Mx :

  Aggu: můj komentář směřoval k dodržení této vizualizace, ne její podobě. Ta je samotná velmi pěkná a kéž by to tak dopadlo

  Thumb up 4 Thumb down 0
 8. Michal :

  To navyšování probíhá vedle přes trať. Jedna halda ubývá, druhá roste.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 9. jan :

  Blizkost skladky opravdu jedno neni, v lete tam byva smard neuvěřitelny, toto nezazijite ani v nejhorsi zimni smogove dny. Pokud je tropicke leto, co z je skoro kazde v posledni dobe, tak tech ultra smaradlavych dnu muze byt klidne i kolem 30ti.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 10. kins :

  jan: Než toto postaví bude skládkování zakázané. :)

  Thumb up 5 Thumb down 0
 11. adamous :

  Nema nekdo aktualni info k projektu? Naposledy jsem videl ve zpravach, ze se tam zacaly sjizdet stavebni stroje, to bylo snad jeste min. rok v listopadu.

  Thumb up 3 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.