Sanace areálu bývalých Válcoven plechu

Začala sanace areálu bývalých Válcoven plechu ve Frýdku-Místku. Po dlouholeté průmyslové činnosti tam zůstala znečištěná část pozemků u někdejší spalovny. Město už mezitím opět začalo s vlastníkem areálu jednat o jeho budoucím využití. Uvítalo by třeba jeho přeměnu na plochu pro podnikatele, protože průmyslové zóny ve městě jsou obsazené.

Jde o zhruba desetihektarový pozemek bývalého závodu 17 – Válcovny plechu. Průmyslová výroba trvající 180 let nezůstala bez následků. „Na brownfieldu je jedno místo, které je klasifikováno jako stará ekologická zátěž. Sanace na tomto místě už probíhá a financuje ji vláda,“ říká Barbora Černá Dvořáková, mluvčí společnosti Liberty Ostrava, která frýdeckomístecký areál vlastní.

A chce ho prodat. Už dříve o tom jednala s městem. „My už jsme v minulosti se statutárním městem Frýdek-Místek uzavřeli ústní dohodu o tom, že brownfield prodáme městu k budoucímu rozvoji. Do jednání ale zasáhl prodej ostravské huti, který trval až do letošního července. V jeho průběhu nebylo možné s majetkem disponovat. Nyní už ale opět jednáme a spolu s představiteli města se budeme snažit najít řešení, které bude oboustranně přijatelné,“ dodává mluvčí huti.

celý článek: rozhlas.cz

Související články

  • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

1 komentář

  1. Archerr :

    Nedavno jsem kolem válcoven jel vlakem po dlouhe době a zdá se mi vše při starém , nastal tam nejaky posun, vi nekdo?

    Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.