Zóna Hrušov

Developer Contera, který nyní realizuje stavbu Contera Park Ostrava D1 v Ostravě-Hrušově nyní prezentuje na webových stránkách projektu jiné vizualizace, než byly prezentovány při ohlášení záměru.

Logistické a průmyslové haly změnily půdorysný tvar a velikosti. Což je u výstavby průmyslových parků běžné. Nicméně na vizualizacích a situacích již nejsou zakresleny administrativní budovy.

Původní vizualizace:

zdroj: cs.contera.cz

Související články


Komentáře

 1. Název :

  To je jen dobře. Kdo by chtěl mít kanceláře hned za skládkou odpadů.

  Thumb up 4 Thumb down 9
 2. vojta :

  Po plánované kancelářské budově na trojzubci na karolině se od prodeje pozemku taky slehla zem, což? :/

  Thumb up 11 Thumb down 0
 3. František :

  Jako vždy odlišná vizualiace oproto skutečnosti, bohužel realita je vždy mnohem horší jako v tomto případě, na vizualizaci prezentují moderní kancelářské budovy se zelenou střechou, ale budou to zase jen další bílé krabice, kterých je v Ostravě už snad tisíc, chtělo by to více kancelářských objektů a ne jen motovny pro dělníky.

  Thumb up 22 Thumb down 2
 4. David :

  Tak Contera oficiálně sídlí u Prahy… kdo by dnes šel z kancelářského vělkoměsta do montovního města?

  Thumb up 4 Thumb down 13
 5. adamous :

  Ostrava = levna montovna pro CR, super perspektiva

  Thumb up 18 Thumb down 3
 6. Johnny :

  adamous: Odkdy je logistický park (v tomto případě navíc vybavený nejmodernějšími robotickými technologiemi) montovnou?

  Thumb up 10 Thumb down 6
 7. Martin [msstavby.cz] :

  David: Že by stavěli v Hrušově kanceláře neznamená, že by se sem i stěhovali :D :D :D
  Jako sklady by byly na pronájem…

  Thumb up 9 Thumb down 1
 8. adamous :

  Johnny: Sklady tam budou, ale je to prumyslova zona takze tam budou treba i haly pro lehky prumysl, vyrobu apod., viz https://cs.contera.cz/contera-park-ostrava-d1 (Contera Park Ostrava D1 bude využíván především pro lehký průmysl, sklady a výrobu.) Kancelare a ostatni prostory, vyuzitelne treba na nejaky research apod. patrne padly … Mam ale pocit, jestli si mesto nahodou to vyuziti s nejakou casti pridane hodnoty neosefovalo ve smlouve, takze me docela prekvapuje, ze se od toho takhle upustilo.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 9. Archerr :

  adamous: dle materialu zastupitelstva z minuleho mesice ma byt 280 mist s vyssim vzdelanim , ma se stavet vedeckotechnicky park. Zde odkaz https://www.ostrava.cz/uloziste/zastupitelstvo/materialy_ZM/vo1822/z22verejne/ odstavec zm_m-15. V duvodove zpravě

  Thumb up 8 Thumb down 0
 10. aggu :

  V pořádku. Haly k dálnici, lidi do centra.

  Thumb up 13 Thumb down 2
 11. Jann :

  Jen další tepelné ostrovy, nějak nevidím environmentální, energetické, nebo jinak prospěšné využití hektarů plochých střech.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 12. aldik :

  Tím lépe, kanceláře patří do centra. Nebo aspon by mohli oživit plány na opravu HD Jindřich, té výškové stavby ve Vítkovicích (vlastně obě jsou ve Vítkovicích, jedna je u nádraží, ta druhá vybydlená blíž centru), ale pořád dobře dopravně dostupné, takže místo ideální pro kanceláře.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 13. Lukáš 2222 :

  Jen tak dál, v Ostravě další krabice.😥 Mladí utíkají čím dál víc v roce 2020 odešlo z Ostravy nejvíce lidí a to 2500. Pořád velmi málo míst pro vysokoškoláky. Město opravdu dělá vše proto aby tu zůstali jen důchodci a “ nepřizpůsobiví občané“ a mladi a chytří utíkali do Brna a Prahy. Plán fajnova opět k ničemu 😂

  Thumb up 8 Thumb down 12
 14. NaNo :

  U mě dobrý

  Thumb up 2 Thumb down 0
 15. Rýša :

  A co ta ohromná plocha v Hrušově po chemičce? Proč to alespoň nevyčistí od toho bordelu, co tam všude je. Vždyť toto území leží ladem už také několik let.

  Thumb up 0 Thumb down 2
 16. Archerr :

  Rýša: bude se tam stavět příští rok, developerem je GLP

  Thumb up 1 Thumb down 0
 17. Rýša :

  Archerr: No, napíšem si příští rok. Viděl jste to tam? Tam není na nějakou stavbu připraveno nic.

  Thumb up 0 Thumb down 2
 18. Archerr :

  Rýša: tak stát se múže cokoliv a nemusi to byt ani za 10 let , ale berte v potaz že pozemků nad 30 ha k lehkemu prumyslu navic u dalnice a na brownfieldu moc neni (nebo k nich nevím). Četl jsem pár měsíců nazpět na e15 že zrovna tento projekt (GLP) jedná s Amazonem

  Thumb up 2 Thumb down 0
 19. Crazym :

  Dnes jsem byl překvapen jak z mostu na Koblov ty haly vypadají mohutné a to to je ta nižší část :-) https://screenshot.cz/SJN5X/

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.