Znovuotevření vstupu FN Ostrava

Ve Fakultní nemocnici Ostrava byl znovuotevřen hlavní vstup.

Ostrava Po více než sedmi letech byl včera ve Fakultní nemocnici Ostrava (FNO) znovu otevřen hlavní vstup do monobloku a průchod k lůžkové části „Těší mě, že nejdéle trvající projekt v novodobé historii nemocnice je u konce a že vznikl opravdu reprezentativní prostor, na který můžeme být hrdí,“ uvedl ředitel Fakultní nemocnice Ostrava Svatopluk Němeček. Jak dodal, stavbu provázelo množství nepředvídatelných komplikací, jejichž prvopočátek lze datovat až do období zrodu objektu.

Mluvčí FNO Tomáš Oborný upřesnil, že prostor byl už 1. ledna 2010 uzavřen kvůli rozsáhlým statickým poruchám zapříčiněným použitím nevhodného podloží při výstavbě budovy.

„Znalci z oboru stavebnictví, speciální geotechniky, zakládání staveb a mechaniky zemin se shodli na tom, že příčinou stavebních defektů byla objemová nestálost struskového podloží. Závěrů, proč k potížím došlo, však bylo několik. Jedním z důvodů mohla být změna vlastností zeminy po nasycení vodou v průběhu povodní v roce 1997, nebo porucha kanalizace v podzákladí,“ doplnil mluvčí.

„Do rozsáhlé rekonstrukce zmíněného prostoru bylo investováno 44,5 milionu korun včetně DPH. Kromě cukrárny, občerstvení kombinovaného s obchodem, květinářství a rozmanitých obchůdků zde přibyla i moderní prosklená zdviž, která nahradila původní dva hydraulické výtahy. Nechybí ani relaxační zóna pro pacienty i návštěvníky,“ dodal.

Vizualizace:

zdroj: denik.cz

Související články


1 komentář

  1. MIM :

    Vše se podařilo, a další výstavby budou super! akorát na psychiatrii zapáchá kanalizace – v nové budově, špatné provedení!!! Doufám, že se tomu stavaři vyhnou u budoucí stavby psychiatrického pavilonu.

    Vstup do FNO je skvělý, akorát ta podlaha je špatná, klouže, když je vlhká (sníh, déšt) natož když po ní půjdou pacienti….zvýšené riziko pádu….to není domyšlené viz projektant….

    Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.