Zelená osa Vítkovic

Po dokončení výsadby stromů v okolí ředitelství Vítkovic projekt pokračuje osazováním velkoobjemových květináčů. Ty jsou umístěny hlavně před vchodem do ředitelství, u čerpací stanice a nově taky na chodníku směrem k Dolní oblasti Vítkovic. Výsadba nyní probíhá i v okolí Vítkovické radnice.

Související články


Komentáře

 1. aggu :

  Přemýšlel jsem co napsat a napadlo mě jediné. Madeji, jdi s těma truhlíkama do oblasti regio glutealis.

  Thumb up 6 Thumb down 2
 2. Tano :

  Koukám, že jsou ty kmeny sromků ještě zabalené. Asi aby je v tom městě neokousaly srnky :-)

  Thumb up 3 Thumb down 0
 3. aleš m. :

  Kvádry se stromky – něco příšerného! Kdo k tomu dal souhlas zřejmě moc estetiky nepochytil. Ale že to prošlo i u dalších….,že by všichni tam „nahoře“ byli takoví estéti??? Anebo je v tom ještě něco jiného…..myslím to, co posunuje ČR na nejposlednější místa na světě.

  Thumb up 6 Thumb down 3
 4. Radek :

  To by mě nikdy nenapadlo, že po zkušenostech z Prahy se to může objevit i jinde. Minimálně to umisťování na chodníky mi přijde úplně absurdní.

  Thumb up 8 Thumb down 1
 5. Balde :

  mozna bych to pochopil u te pumpy ale před reditelstvim??? to je problém tam udelat díru do země ? jsem zvedavy za jak dlouho ty stromy v tech květináčích chcipnou, by mě zajímalo co si o tom mysli Světlik a Pleskot

  Thumb up 6 Thumb down 1
 6. aleš m. :

  aleš m.: Jj, jako vždy mínusový hlas. Já ty mínusy mám na tomto webu snad už předplaceny :-)). každopádně mi nevadí, jen se divím, že se mi i na celkem neutrální příspěvek u kterékoliv diskuze se okamžitě objeví mínus. :-)

  Thumb up 3 Thumb down 6
 7. Hynek [msstavby.cz] :

  Balde: zrovna pred tim reditelstvim mi to esteticky vadi skoro nejmin :)

  Thumb up 4 Thumb down 2
 8. Hynek [msstavby.cz] :

  aleš m.: taky jsem z toho nervozni, zacinam to pomalu sledovat, jestli to nemackaji roboti. kazdopadne tady zrovna je to regulerni.

  aggu a dalsi: zkuste pls tenhle styl prispevku omezit, myslim, ze podobne projekty nejsou one man show, takove posilani jmen nekam je uplne zbytecne, at uz jde o kohokoliv. (kazdopad jen aby bylo jasne, tak zadny palec neni ode mne)

  Thumb up 3 Thumb down 1
 9. Rado :

  Kýč jak bič. Opravdu kdyby to aspoň nějak vypadalo, ale estetická hodnota veškerá nulová, nehledě na to, pokud se někdo na údržbu vykašle, tak ty stromy půjdou do háje. A stromy u ředitelství? Nevkus nejvyššího řádu. Ředitelství nebo sídlo firmy už má nějak vypadat, i co se prostoru kolem týče. Takto mi to přijdo opravdu jako velmi laciné řešení. Kdyby tam dali lodní klikovou hřídel, tak si myslím, že jako symbolika know-how, co se ve Vítkovicích umí udělat, je to mnohem lepší, než amatérsky udělané květináče.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 10. Jiřík :

  Předtím ředitelstvím budiž ty květináče. Ale jinak hrůza.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 11. Thunderbird :

  Alespoň, že někde, v rámci tohoto projektu, vysadili stromy přímo do země…

  Thumb up 4 Thumb down 0
 12. aggu :

  Hynek [msstavby.cz]: Zrovna tenhle projekt JE one man show by Madej. S představením Zelené osy vystupoval už snad i na maškarních bálech mateřských školek. Nic proti tomu obecně nemám, ale konkrétně tyhle pitomosti v „ruském štýlu“ si město mohlo ušetřit. O truhlících mluvil už dávno, doufal jsem, že není tak upozaděný a změní na ul. Ruské koncepci, když si celá republika dělala z Prahy srandu. No tak teď si ji budou dělat z Ostravy ;)

  Thumb up 6 Thumb down 1
 13. aggu :

  btw Světlík na Ruské vystavuje sochy. Magistrát obří odpadkové koše.

  Thumb up 4 Thumb down 3
 14. Alois :

  Jestli to ředitelství Vítkovic chtějí zbourat… tak jsou to jen prachsprostí, na hlavu padlí barbaři!!!! Aneb hora šrotu nade všechno…

  Thumb up 2 Thumb down 1
 15. Miguel :

  Platany (tak obrovské a rychlerostoucí stromy)vysázet na vzdálenosti metr a půl od sebe či budov, ještě blíž pak od komunikací …. evidentně si na téhle nesmyslné zakázce někdo setsakramentsky nahrabal!

  Thumb up 8 Thumb down 1
 16. mJožka :

  Pro umístění takových to věcí v ochranném pásmu vozovky by mělo proběhnout správní řízení o umístění pevné překážky či povolení zvláštního užívání komunikace. Podle mých informací z minulého týdne se Dopravní inspektorát PČR (zatím) k ničemu takovému nevyjadřoval. Mě by tedy více než otázka estetiky zajímala otázka legálnosti.
  Z pohledu bezpečnosti se bojuje za vykácení všech alejí podél cest, odstraňování bigboardů na železných íčkách, umísťování svodidel u každého propustku a pilíře mostu, ale Ostrava si klidně dá půl metru od vozovky či cyklistické stezky takové betonové monstra… Víte, co se stane, až do takového truhlíku narazí auto??? Nic. Truhlík zůstane stát jakoby se nic nestalo.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 17. aleš m. :

  Miguel: Vy jste to napsal přímo, já jsem za podobný příspěvek dostal mínus :-)
  Je opravdu neuvěřitelné, když už nemají konšelé vkus, tak jak utrácejí peníze, které chybí prakticky všude….!!! ( i za ty 3!!! vysolili tehdy zbytečně moc )

  Thumb up 2 Thumb down 0
 18. Balde :

  mJožka: ve městě se jezdí 50 kmúh tady to nemá smysl nejaky posudek

  Thumb up 0 Thumb down 6
 19. mJožka :

  Balde: OK, mostní pilíř chycený v 90 km/h bude mít pro řidiče pravděpodobně jiné následky než náraz vozidla do truhlíku v 50 km/h. Nicméně DI PČR dohlíží na vše, co by mohlo mít vliv na bezpečnost nebo plynulost provozu na pozemních komunikacích. S DI PČR se konzultuje i umístění letní předzahrádky před hospodou nebo umístění reklamního stánku u cyklistické stezky. Ve srovnání s tímto by se k diskutovaným truhlíkům jednoznačně měla policie vyjádřit.

  Thumb up 7 Thumb down 1
 20. Martin [msstavby.cz] :

  Stromy do truhlíku jsou vysazovány pouze před ředitelství Vítkovic, pár kolem vítkovického zámečku a po levé straně Ruské ulice směrem do DOV od křižovatky s Výstavní ulicí. Například po pravé straně Ruské ulice do DOV jsou stromy vysazovány přímo do země. Truhlíky byly zvoleny z důvodu velkého množství sítí v daných místech. Přeložka těchto sítí by byla velmi drahá. A vyplatilo by se pak mít celkovou cenu za jeden strom v milionech….? Jinak je celá Zelená osa Vítkovic osazována do země.
  Například kolem Seiny v Paříži jsou stromy také vysázeny do truhlíků ( https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10202810554458298&set=p.10202810554458298&type=1&relevant_count=1 ). Důležité však je starat se o stromy. A když nyní můžou růst stromy na střeše bývalého OD Ostravice…..
  aleš m.: Nebul chlape, že ti dal někdo palec dolu. Každý má zde právo projevit svůj názor. I názor na toho druhého. Což je pomocí palců. Že ti někdo dal palec dolů, že s tebou jen někdo nesouhlasí. A nebo že píšeš blbosti, že… K té tvé teorii. Jo přímo tak to bylo. Někdo vyrobil více betonových truhlíků a někde vysadili moc stromů, tak se sešli a domluvili, že to za nějaký ten úplatek hodí na Ruskou do Ostravy.
  mJožka: Policie ČR a jiné zainteresované strany se k projektu vyjadřují ve schvalovací fázi. Tedy PŘED realizací. Je tedy logické, že poslední týden na PČR nic nebylo…

  Thumb up 2 Thumb down 1
 21. Balde :

  martin [msstavby.cz]: tak s tim ze tam jsou site, to je rozumny argument, ale potom by mozna bylo lepsi tam nedavat zadne stromy, nez do kvetinacu, esteticky se mi to moc nelibi

  Thumb up 7 Thumb down 0
 22. aleš m. :

  martin [msstavby.cz]: Myslel jsem, že trochu přece jen o věcech kol sebe přemýšlíš…..,ale jsi tek milounce naivní, že to chce fakt jen shovívavý úsměv!

  Thumb up 0 Thumb down 7
 23. Martin [msstavby.cz] :

  aleš m.: Ale přemýšlím. Jen nejsem tak poznamenaný, abych za každým projektem viděl korupci, když nemám důkaz! A další tomu podobné „příznaky“..
  Teď přemýšlím, jestli dát tvému příspěvku palec dolů :D … Ale jen se naivně usměju :)

  Thumb up 4 Thumb down 2
 24. mJožka :

  martin [msstavby.cz]: Svou větou „Podle mých informací z minulého týdne se Dopravní inspektorát PČR (zatím) k ničemu takovému nevyjadřoval.“ jsem samozřejmě nemyslel, že náklaďák plný betonových truhlíků se postavil před Dopravní inspektorát a řidič zašel do druhého patra se slovy „tady mi dejte štempl, já to jdu hned instalovat.“ Příště budu asi muset psát více polopaticky ;)
  Nicméně po vznešení dotazu, jsem dostal z DI odpověď, že vše bylo schválené již v roce 2011 a autorem je jakási brněnská firma. A co se týče stromů v truhlících podél ul. Výstavní u zámečku, tak ty jsou v truhlících zatím provizorně a do země půjdou až po plánované rekonstrukci chodníku.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 25. Martin [msstavby.cz] :

  mJožka: A co jsem napsal. Policie se k projektu vyjádřila již dříve. Tak je tedy očividné, že v dobu, kdy se truhlíky dávaly, se k tomu nevyjadřovala. Myslím, že bych měl asi já psát více polopaticky.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 26. Jiří Kučera :

  Na ty nevzhledné betonové truhlíky všude kolem mne slyším jen negativní komentáře a klepání si na čelo. Opravdu se divím, že si to nechal pan Světlík umístit vedle zámečku. Tohle je opravdu nevzhledná betonová hrůza a potencionální volná plocha pro sprayery.

  Důvod umísťovat tyto obludy na chodníky, protože jsou v místě husté inženýrské sítě asi neobstojí na Mírovém náměstí, kde se teď další nevzhledné truhlíky objevily.

  Jednu výhodu ty truhlíky ovšem mají. Až na magistrát dosedne někdo normální, truhlíky se dají snadno odstranit.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 27. Jiří Kučera :

  Tak a po šesti letech se nám už Zelená osa Vítkovic nezelená http://tiny.cc/zelenaosa
  Kdo by to byl čekal.

  Thumb up 6 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.