Zeleň Savarin

Fotografie dokončené revitalizace veřejných prostranství a zeleně v oblasti známé pod názvem Savarin v Ostravě-Hrabůvce.

Fotografie zaslal čtenář. Děkujeme!

Související články


Komentáře

 1. josef :

  Na obr. 5 a 6 jim prasklo potrubí a zamokřilo celý prostor před lavičkami? 3/10

  Thumb up 11 Thumb down 2
 2. Daniel :

  Bydlim u toho a ten tmavy asfalt okolo je jak pest na oko, jeste k tomu je to udelano krive. Ten priserny “vodni rozprasovac” zmackne kazdy druhy nouma, ktery kolem neho projde, takze ty lavicky jsou porad mokre. Nechapu, ktery chytrak tohle vymyslel.

  Thumb up 13 Thumb down 3
 3. aggu :

  josef: Nikoliv. Katastrofa jiného typu. Lavičky nakreslil někdo, komu nevadí sedět a odpočívat v oblečení mokrý. Zajímavý fetiš.
  Nestarosta našeho úmobu to komentoval, volně parafrázuji, asi takto: „když ti to vadí, tak si sedni jinde“.
  Štěrkové záhony jako projev minimalizace starostí se starostmi o údržbu taky leccos naznačují.
  Okolní ghetto-zástavba celou „snahu“ degraduje na čistou nulu.
  Dopadlo to úplně stejně jako slavné ne-náměstí Ostrava-Jih.
  Nechci být vulgární, ale….

  Thumb up 23 Thumb down 6
 4. :

  Já nevím, tady člověk pořád čeká velkolepé věci, ale pro koho to dělat ? Sám vandal, cigán, feťák. alkáč, puberťák apod. Dokud se tvrdě, ale opravdu tvrdě nebudou trestat tyto individua za ničení majetku, tak se těžko něco změní…

  Thumb up 26 Thumb down 4
 5. aggu :

  : Já nejsem vandal, cigán, feťák, alkáč, ani puberťák, tudíž považuji tvůj výrok za nepravdivý.

  Thumb up 4 Thumb down 18
 6. Martin [msstavby.cz] :

  : Velkolepé věci být nemusí. Pro začátek by stačilo umístit lavičky tak, aby na ně nestříkala voda z vodních prvků 😀

  Thumb up 22 Thumb down 2
 7. Mx :

  Pro začátek by stačilo opustit rok 1980 a peníze nás všech investovat tak, aby to vypadalo hezky. Toto je katastrofa z 90%, bojím se zeptat na cenu, kterou jsme za to my daňoví poplatníci zaplatili. Ten, kdo to schvaluje, v životě nebyl ani v Olomouci natož někde dále, sorry za krutou syrovou pravdu. Ať žije rozvoj města, kdyby se takto dělalo vše, nezachrání nás ani 10 krásných koncertních hal

  Thumb up 15 Thumb down 6
 8. pomsta Jouzovy :

  Mx: Do Olomouce se chystám; nějaký tip na 50let staré sídliště, které prošlo zdařilou revitalizací veřejného prostranství?

  Daniel: Ty mokré lavičky jsou prostě epic fail, ale předpokládám, že na jaře už to stejně stříkat nebude

  A stejně dominantní hrůzou celého prostoru je ten polorozpadlý Savarin … ten kdyby se podařilo „zkrášlit“, tak by celé to místo pozvedl.

  Thumb up 15 Thumb down 0
 9. thvari :

  vypadá to na první pohled dobře, on taky ten stav, z něhož se to opravuje, bývá na sídlištích katastrofální. zvláštní je, že se ty věci opravujou po kusech, bez nějaké zřejmé návaznosti, takže budova Savarinu zůstane hnusná nejspíš do té doby, než ji strhnou stejně jako obchoďák nahoře ve Výškovicích. v jeden moment končí opravený chodník a začíná rozpraskaný asfalt. no dobře, sídliště je to velké, tak třeba to nakonec postupně zaplátujou celé

  Thumb up 4 Thumb down 0
 10. owl :

  pomsta Jouzovy: Upřímně řečeno, započatá revitalizace sídliště Povel v Olomouci se docela povedla – určitě je provedená hodnotněji, než tyto úpravy. Bohužel na další etapy už nedošlo, takže jsou sice opravené chodníky, lavičky, VO a kontejnerová stání, ale silnice například zůstaly v naprosto otřesném stavu. Tak snad někdy příště.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 11. Mx :

  Pomsta jouzovy: Olomouc byla myšlená jako přirovnání, že by naši radní měli být schopní dohlédnout někam za horizont a někam dále, jak se to dělá, když v roce 2020 něco schvalují. Ostrava má historický hendikep, kam se podíváš. Nemůže si dovolit takové podprůměry, musí dohánět a předhánět. Pozn.: v Olomouci jsem dlouho pracoval, ujišťuju, že minimálně kvalita rekonstrukcí parků, novostaveb nebo obecně často veřejným prostorem z poslední doby, je někde jinde. V Ostravě bych jako dobrý příklad sídliště (resp. Mnohem lepším za podobné peníze) uvedl některé části fifejd

  Thumb up 2 Thumb down 3
 12. Název :

  Mx: Naštěstí koncertní halu nestaví Jih ale Magistrát, takže se o její kvalitu nebojím.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 13. Bez nápadu :

  Ano, je to nově předlážděné, ale to je asi tak všechno… Savarin vedle tomu dává korunu.

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.