Zeleň Savarin

Parkové úpravy i zpevněné plochy v prostoru zeleně za panelovými domy jsou téměř dokončeny a práce se nyní přesunuly do okolí budovy samotného Savarinu.

Související články


Komentáře

 1. Daniel :

  Zajímalo by mě jak má město nastavenou smlouvu, protože jim to trvá extrémně dlouho a ještě poměrně dlouho to potrvá, přitom by to už dávno mohli mít hotové. Jinak rozhodně to vypadá lépe, než to vypadalo předtím, předtím to byla fakt tragédie, ale bez rekonstrukce nebo zbourání budovy Savarina to nikdy nebude ono. Ta budova je v příšerném stavu.

  Thumb up 14 Thumb down 0
 2. aldik :

  Ten Savarin by radši měli zbourat, větší užitek by tam mělo parkoviště (či spíš menší parkovací objekt) Ano, je mi jasné, že to nepatří radnici, proto jsem to změnil na parkovací objekt a samozřejmě s placeným stáním). A Hruška která stále připomíná předchozí prodejnu (Tesco) taky stojí za to. :D Když to přebíralo Tesco po Koruně, tak prodejny komplet předělalo, když to přebírá Hruška, vymění akorát loga na baráku :D

  Thumb up 4 Thumb down 2
 3. adamous :

  aldik: Mne by se tam libila klidne i nejaka forma lidlu s podzemnim parkovistem. Lidl posledni dobou nestavi stale stejne krabice, ale umi se i pekne prizpusobit okoli, takze verim, ze by neco vymysleli.

  Thumb up 8 Thumb down 1
 4. aldik :

  adamous: Lidl se ted obnovuje v Zábřehu, a plánují ve Výškovicích (bohužel vedle, ne místo Hrušky :D ne že bych chtěl pohřbít Hrušku, ale každému je jasné že vedle stojící Hruška dlouho nepřežije po otevření Lidlu, narozdíl od Alberta o zastávku níž).

  Thumb up 3 Thumb down 0
 5. balde :

  v porovnání s tímto je Hlubiňák úplně v poho :D

  Thumb up 4 Thumb down 1
 6. acdlcia [msstavby.cz] :

  Kdyby Savarin oholili až na konstrukce, zbavili pozdějších nepovedených přístaveb a pomocí moderních materiálů obnovili jeho původní vzhled tak by to byla pecka. Myslím si že je dobré zachovat i nějaké stavby z té doby a ostatní podobná centra už prošly tak rozsáhlýma přestavbama že už by to nebylo možné.

  Thumb up 19 Thumb down 1
 7. Crazym :

  acdlcia [msstavby.cz]: Jj, uveďte to do původního stavu, včetně názvu :DD https://screenshot.cz/5W33Q/

  Thumb up 8 Thumb down 1
 8. aggu :

  Crazym: Já bych se toho nebál ;)
  https://bit.ly/32aAeRB

  Thumb up 8 Thumb down 3
 9. Daniel :

  Opravdu nechci mít před barákem budovu nazvanou Stalingrad :D Vím, že je takhle nazváno pár míst i v západní Evropě, ale oni nezažili totalitu a jsou to všechno místa z té doby. Jednou se to už tady přejmenovalo na Savarin, takže bych to už nepřejmenovával zpět. Leda úplně nový název.

  Jinak jsem určitě pro rekonstrukci, ale jedině nějakou moderní a zajímavou, ne jen nějaké zateplení a nejlépe ještě v oranžové nebo zelené barvě. To už raději fakt zbourat. Bohužel město se to asi koupit nechystá, tak snad se najde nějaká společnost, která bude mít zájem. S Lidlem bych vůbec problém neměl. Akorát mám tušení, že by pak vznikla další opuštěná budova a to sousedící Hruška :D

  Thumb up 4 Thumb down 2
 10. aggu :

  Daniel: Za prvé, je to jenom slovo. A za druhé název Stalingrad není spojen s totalitou, ale něčím úplně jiným a veskrze pamětihodným. Svět a historie se nedá onálepkovat bíle a černě, což mnozí v současnosti ne tak docela chápou :-/
  Ale název (Jean Anthelme Brillat-) Savarin bych, vzhledem k úrovní gastronomie v této části Hrabůvky, raději vynechal ;)

  Thumb up 7 Thumb down 2
 11. Daniel :

  aggu: Stalingrad byl pojmenovaný na počest Stalina a určitě se shodneme, že si Stalin žádnou čest nezaslouží jelikož „nepřímo“ zavraždil miliony lidí. To, že je to jenom slovo, není pro mě žádný argument. To bychom to pak mohli pojmenovat i po Hitlerovi nebo ISIS, to jsou taky jenom slova. Mně se to pojmenování prostě nelíbí a v tomhle se neshodneme. Já bych byl pro úplně nový název.

  Thumb up 6 Thumb down 9
 12. aggu :

  Daniel: Všimněte si, že se nebavíme o Stalinovi, ale o Stalingradu, a že to jméno není upomínkou na něho, ale na to, co se v tom městě v roce 1943 stalo.

  Thumb up 10 Thumb down 4
 13. Rdm :

  Daniel: já myslím, že většina lidí, když uslyší název Stalingrad, tak se jim jako první vybaví bitva o Stalingrad, ne totalita nebo Stalin jako osoba, takže to přirovnáván k Hitlerovi nebo ISIS není na místě. Dnes se stejně spíše používá název Savarin nebo U kostela, tedy alespoň u těch mladších, ale že by to někdo nazval Stalingradem, jsem už dlouho neslyšel.

  Thumb up 6 Thumb down 4
 14. Daniel :

  aggu: V tomhle případě je mi to jedno, protože to byl prostě jeden z největších zločinců a zrůd za posledních 100 let :) To město tak bylo pojmenováno v roce 1925 na počest Stalina, to je fakt. Tady bych to ukončil, už bych řešil jen tu stavbu.

  Thumb up 6 Thumb down 1
 15. Daniel :

  Rdm: Já reagoval na argument, že „jde jenom o název, takže to je jedno“. Proto jsem reagoval takto.

  Ano, taky už to neslýchám. Spíše mi šlo o to, že nevidím důvod to přejmenovávat na starý název, k tomu nevidím žádný důvod a na to jsem primárně reagoval.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 16. aggu :

  Daniel: Pořád píšete o něčem úplně jiném ;)
  Stavba samotná by dopadla nejlépe, kdy by byla obnovena v původním duchu, klidně i s názvem Stalingrad. Silnější na duchu tento název snesou a chápou.
  Stejně tak chápou zachovanou mozaiku u Hlubiňáku.
  Název Savarin je nesoudný.
  Druhý možný osud je rekonstrukce ve stylu Hlubiňáku, tedy katastrofa.
  Třetí je demolice. V tomto případě by bylo lepší nestavět nic a vybudovat park – takový malý Central park s dominantou kostelem a farou na východní straně. Nic takového v okolí není.

  Thumb up 6 Thumb down 7
 17. Daniel :

  aggu: Není důvod, abyste mě hned urážel a psal, že jsem slabší na duchu, ne? Ja bych to snesl, ale nelíbí se mi to a jen vyjadřuji svůj názor, protože se mě to týká, bydlím hned u toho a koukám na to denně z okna.

  S posledním odstavcem souhlasím.

  Thumb up 3 Thumb down 5
 18. aggu :

  Daniel: Nikdo se vás ani nedotkl.

  Thumb up 5 Thumb down 5
 19. aldik :

  acdlcia [msstavby.cz]: no ale řekněte to majiteli, nebo ještě lépe najděte investora :D Můžu taky říct, že kdyby v 3E Projektu neseděli blbci (nebo na radnici než to prodali :D) mohla klidně původní Odra ve Výškovicích stále fungovat a vzkvétat, stačilo se o ten barák jen starat a ne ho nechat zchátrat a pak jediná volba je demolice (jediné co v tom objektu kdysi bylo opravené byla snad pobočka Spořitelny :D)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 20. Crazym :

  Carycin, Volgograd, Stalingrad, vždyť je to jedno néé, jen slova a „název Stalingrad není spojen s totalitou, ale něčím úplně jiným a veskrze pamětihodným“ a navíc se šest dnů v roce stále používá né?
  Co že se to v tom roce 1943 veskrze pamětihodného v žádném případě nespojeného s totalitou stalo? Tvl, došlo ti někdy, že kdyby nebylo Stalina a jeho rozkazu uzávěrovým jednotkám NKVD zastřelit každého kdo by chtěl ustoupit za Volhu nikdy by se takový veskrze pamětihodný masakr nekonal a ty obrovské ztráty nejen na civilistech by nikdy nebyly? Však co nic se neděje, nic co by zavánělo totalitou, však byl stejně jako Hitler osobnost roku časopisu Time a dokonce dvakrát :DD

  Thumb up 5 Thumb down 8
 21. aggu :

  Crazym: Si říkám, že některých lidí je na diskuzní fóra škoda ;) Hitlera by porazili s prstem v nose a druhou rukou v kapse… A bez jediného mrtvého vojáka/civilisty.
  A na té obálce byli v podstatě všichni, od Hitlera až po Roosevelta. Posledně tam byla jedna holka.

  Thumb up 4 Thumb down 6

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.