Zastavovací studie Poruba

Městský obvod Ostrava-Poruba vypsal zakázku na vypracování územní studie lokality mezi ulicí Opavskou a Martinovskou.

Předmětem plnění veřejné zakázky je vypracování zastavovací studie pozemku parc. č. 1503/1 v k. ú. Poruba-sever, obec Ostrava. Rozsah řešeného území je přílohou č. 1 této výzvy. Cílem zastavovací studie je navrhnout, prověřit a posoudit možnosti využití vymezeného území, a to z hlediska urbanistického a architektonického, tj. navrhnout takové uspořádání území, aby vznikla vyvážená a funkční plocha současného městského charakteru umožňující polyfunkční využití. Studie v rámci návrhového řešení vymezí plochu pro zástavbu objektem občanské vybavenosti – hotelem s kapacitou min. 150 pokojů a konferenčním sálem s kapacitou min. 150 míst, který by se měl stát výškovou dominantou daného území. S ohledem na probíhající změnové řízení Územního plánu Ostravy nemusí navržená podlažnost objektu občanské vybavenosti – hotelu respektovat prostorovou regulaci platného Územního plánu Ostravy, tj. výškovou hladinu max. 5 nadzemních podlaží.

zdroj: tenderarena.cz

Související články


Komentáře

 1. balde :

  super, jen nechápu proč to řšen úzmí není až ke křižovatce Martinovská x Opavská

  Thumb up 4 Thumb down 4
 2. balde :

  balde: řešené území

  Thumb up 3 Thumb down 1
 3. Vart :

  balde: Já se vsadím, že to má být až k té křižovatce, jen byla nějakou chybou celé linka hranice řešeného území posunuta podél opavské, mimo řešenou parcelu. Tvar odpovídá pozemku, i ten uříznutý severní roh má být podél chodníku.

  Thumb up 9 Thumb down 0
 4. balde :

  Vart: super, vidím že už bylo na obrázku i upraveno, super. Za mě optimální řešení byty s kancelářemi s parterem pro obchodníky, aby v Poruba nebylo jen místo pro bydlení ale i pro práci.

  Thumb up 16 Thumb down 0
 5. aldik :

  Byly doby kdy se Martinovská měla narovnat a snad se tam měl stavět nějaký hypermarket :D To už snad pominulo (obojí).

  Thumb up 3 Thumb down 6
 6. aggu :

  Co do polohy určitě super plocha, co do zakládání staveb je území velmi složité a budoucí stavebník si užije své ;)

  Thumb up 3 Thumb down 1
 7. O. :

  balde: Souhlasim, presne tohle Porube chybi. Akorat by to jeste chtelo zatlacit na dokonceni severniho spoje, protoze tato krizovatka je ve spickach hodne zasekana a s kazdou dalsi vystavbou to bude jen horsi. Severni spoj by velkou cast dopravy ze severni casti Poruby skrze tuto krizovatku odstranil.

  Thumb up 21 Thumb down 1
 8. dispe :

  Dlouhou dobu jsem bydlel hned vedle a zástavbu té plochy jako plus moc nevidím. Není to žádný skvost, ale slouží to jako docela dobrá klidová zóna. Lidi ta můžou venčit psy apod. Výšková dominanta charakter místa jako neformálního parku úplně zabije stejně jako ty nové baráky u Oázy klidu.

  Thumb up 10 Thumb down 36
 9. aldik :

  A ty palce dolů mám jako za coo? Tady jsou zas nějací příznivci narovnání Martinovské? :D

  Thumb up 3 Thumb down 5
 10. Adam :

  aldik: Mě osobně jsou nějaké palce ukradené, ty používají zdější děti především jako nástroj osobních záští a žabomyších půtek.

  V územním plánu přeložka Martinovské je a zbývající plocha je označena jako občanská vybavenost. Současné trasa Martinovské je problematická, je to původně dočasné řešení, které se stalo trvalým. Tramvaje mají s esíčkem problém, koleje se budou muset velmi často opravovat. Celá křižovatka nevyhovuje ani současnému provozu, ani případnému stavu po dostavbě severního spoje. Celý prostor je využitý tragicky špatně. Takže nevidím, co by na opravě trasy komunikace bylo špatného.

  Thumb up 8 Thumb down 1
 11. Crazym :

  Adam: Tak to je dobře, že jsi nad věcí dospěláku :DD

  Thumb up 7 Thumb down 12
 12. thvari :

  dispe: jako já bych chápal, kdyby se tam udělal plnohodnotný park, ale pak ať to upraví podle nějakého návrhu a má to celkově smysl, tak jako např. existuje studie na lokalitu na Hulvákách, ale nechávat to jen tak, že tam lidi venčí psy…podle mě se navíc park hodí do jiných lokalit než mezi dvě frekventované silnice…

  Thumb up 5 Thumb down 5
 13. E.G. :

  Doporučím k této oblasti článek o podzemní tramvaji. :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. E.G. :

  E.G.: Doporučím k této oblasti článek o podzemní tramvaji. :)
  http://www.cs-dopravak.cz/zpravy/2017/4/16/prvn-sek-podzemn-tramvaje-v-ostrav

  Thumb up 7 Thumb down 0
 15. thrpst :

  Doufám že se to podaří.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 16. K.G. :

  Nechápu souhlasné vyjádření většiny přispívatelů… To nemůže být v Porubě kousek zelené louky ? Ano, chodí tam lidi venčit pejsky a navazuje to na oázu klidu, co to bude za oázu klidu vedle hotelu ? Postavit hotel v centru Poruby, proč neshodit Perlu a využít pozemky kolem ní, které leží ladem…
  Předpokládám, že nikdo z pisatelů tam nebydlí, jinak by se tak nevyjádřil.
  Navíc pravdou je, že křižovatka kapacitně nestíhá, už při poslední rekonstukci měl být vytvořený samostatný odbočující pruh na Martinov, aby se tomu ulehčilo..nyní tam přidáme další auta.. Hotel ? a kdo bude v Porubě, kde nic moc není v tom hotelu bydlet ? Další šílený nápad.

  Thumb up 7 Thumb down 31
 17. JSjr. :

  K.G.:
  Vážený pane, Váš příspěvek pramení z čisté nevědomosti. Nemám Vám to za zlé, ale aspoň Vám ty informace podám.
  – V Porubě i Ostravě je dlouhodobě poptávka po ubytovacích kapacitách, například VŠB pořádá spoustu seminářů a meetingů a ty lidi rostě nemá kam ubytovat.
  – Černá Perla je soukromý objekt, rozhodnutí co s ní je na majiteli.
  – Křižovatka kapacitně nestíhá nárazově, stavba hotelu počítá i s úpravou veřejného prostranství okolo. Čili lze očekávat i řešení dopravní situace.
  – Bavíme se zde o územní studii, čili o mnoha letech dopředu. Lze předpokládat, že se posune do té doby i stavba S spoje.
  – Město se musí zastavovat spíše dovnitř města. Aby se nebrala zemědělská půda na perifériích. Travnatá plocha nezmizí, jen se zmenší. O plochu kolem křižovatky a rušných ulic Opavské a Martinovské. Já pochybuji, že necháte běhat pejsky a děti u oné zmíněné rušné křižovatky, to by se taky mohla stát nehoda.

  Thumb up 20 Thumb down 1
 18. JSjr. :

  JSjr.:
  “ Já pochybuji, že necháte běhat pejsky a děti u oné zmíněné rušné křižovatky, to by se taky mohla stát nehoda.“ Mozna nejste z Poruby, ale ona ta plocha je opravdu hodne rosahla a psi tam behaji uplne v klidu. Jenom, pokud tedy zmizi dalsi plocha pro volny pohyb psu, partne prestaneme platit poplatek za psa, ktery v Porube neni zanedbatelny. Zadnou „sluzbu“ obvod neposkytuje – psy neni kde vencit, pytliky na exkrementy nikde nejsou, kos aby clovek pohledal …
  Jeste by mne zajimalo, z jakeho zdroje cerpate toto – “ V Porubě i Ostravě je dlouhodobě poptávka po ubytovacích kapacitách, například VŠB pořádá spoustu seminářů a meetingů a ty lidi rostě nemá kam ubytovat.“ Akce VSB je schopna si univerzita pokryt vlasnimi zdroji, vetsina studentu voli privaty, ktere uz jsou skoro cenove srovnatelne s kolejnym a jedna budova koleji slouzi pouze jako hotel.
  Porad se tady plamenne pise o zastavovani Poruby, ale mlade rodiny by urcite uvitaly nejake prostranstvi pro deti – viz. tolik potrebne BONO Auto, okolo ktereho vznikla zasypana skladka a bordel, kam se clovek podiva. Ona, tehdejsim starostou, tolik slibovana zelena stezka kolem bazenu k Pohode jaksi zarostla a ztratila se v bahne.

  Thumb up 1 Thumb down 6
 19. VU :

  Jedno patro slouzi jako hotel…

  Thumb up 2 Thumb down 0
 20. HOTEL GARNI :

  VU:
  https://www.hotelvsb.cz/

  Thumb up 1 Thumb down 1
 21. JSjr. :

  JSjr.:
  Plocha je zbytečně příliš rozsáhlá, ano to je pravda. Čili lze ji zkorigovat a dotvořit. Zatím nemá žádný užitek.
  Psi dělají nepořádek, kolikrát po nich majitelé neuklízí, poplatek je za to, že to někdo musí udělat. Nehledě na moč, která budovám opravdu neprospívá.
  Pytlíky nikde nejsou, protože jakmile se někde objeví, tak si je brzy někdo veme všechny.. Také se z toho platí útulky pro psy či reguluje přemnožení, osobně bych třeba (kastrovaným pejskům snížil poplatek).
  Máme tady mnoho akcí v Ostravě, nemluvím jen o festivalech, ale i o dnech NATO atd., kdy prostě je zvýšená poptávka. Nehledě na to, že Poruba je 60 tis. město a nemá ani jeden svůj hotel vyšší úrovně, to je trochu dluh z minulosti, který je potřeba dodělat. Navíc jezdit přes celé město z ubytování do Poruby je taky celkem nepraktické. Stačí zadat do googlu „v ostravě chybí ubytovací kapacity“ a vyjede dost věcí a článků.
  Koleje VŠB opravdu není místo, kde člověk s radostí ubytuje manažera. :)
  Nevšiml jsem si, že by Poruba neměla prostranství pro děti, ve vnitroblocích mezi domy je toho přece spousta, třeba i nově otevřené Komunitní centrum.
  Někdy je ale třeba jít o vnitroblok dál a nečekat, že máme vše pod nosem.

  Thumb up 8 Thumb down 1
 22. Michal :

  Drzost pejskařů je neuvěřitelná. Pořídí si psa a najednou mají pocit, že mají nárok na kdeco. Let me be clear: You are entitled to nothing!

  Thumb up 7 Thumb down 4
 23. VU :

  HOTEL GARNI: Omluvam se, dve patra, 83 luzek… Ale ne cela budova.

  „Předmětem projektu je rekonstrukce a modernizace budovy B kolejí v areálu VŠB-TU Ostrava, její vybavení nábytkem a zařízením. Budou rekonstruovány pokoje sloužící pro ubytování studentů a část pokojů bude nabízet hotelové komerční ubytování. Hotelové pokoje včetně apartmánů (2. a 3.NP) budou certifikovány v kategorii hotel***GARNI.“
  https://www.dotaceeu.cz/cs/Statistiky-a-analyzy/Mapa-projektu/Projekty-pred-rokem-2014/10-ROP-NUTS-II-Moravskoslezsko/10-3-Rozvoj-mest/Stavebni-upravy-budovy-koleji-B-na-Hotel-VSB-TU-Os

  Thumb up 1 Thumb down 0
 24. Adam :

  K.G.: Psi nemají ve městě co dělat. Vypadněte s nimi na venkov.

  Thumb up 6 Thumb down 8
 25. rasta :

  Někteří tady zase soupeří o titul „Vůl týdne“? Hoši nedělejte ze sebe ještě větší ko..ty než jste. Anonymita schovaná za přezdívkou vás asi rajcuje, ale inteligencí vašeho přispívání patříte spíš na sociální sítě.

  Thumb up 2 Thumb down 9
 26. Dejv :

  rasta: Viď.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 27. adam: :

  ADAM:
  Trochu slušnosti by vám neuškodilo. Komentáře slouží pro vyjádření každého názoru. Psa nemám, jedná se mi o zastavění další zelené plochy.
  Nevidím důvod, proč se vyjadřovat agresivně, když se vám můj komentář nelíbí, můžete dát palec dolů a nevyhazovat mě na venkov.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 28. koudy :

  O.: Opavské pomůže jen zúžení na jeden pruh a změna mentality. Nová kapacita = noví řidiči, ne pohodlnější provoz. Ostatně to jde vidět třeb na zvýšeném provozu Opava – Ostrava po otevření l/11.

  Prosím, nesnažme se Praze přiblížit zrovna tím kultem „ažbudeokruhuvismu“.

  Ostrava si zaslouží být moderní metropolí a k tomu už prostě takový důraz na prioritizaci IAD nepatří.

  Pojďme snít raději o nové koleji pro travaje v Porubě která skutečně opavské uleví. Nebo o tom aby existovalo přímé, rychle cyklospojení poruby a centra (skutečně nemluvím o lávce za 160 mil. !).

  Thumb up 2 Thumb down 10
 29. aggu :

  https://land.ostrava.cz/wp-content/uploads/2020/04/Urban-planning-study.pdf?fbclid=IwAR2ynrQbochIZIxdxDaRSeaPdAz5iwmAOSCxVCxutwrXgt4j-ZMwl881Hao

  Thumb up 3 Thumb down 1
 30. davidb :

  aggu:
  Mě se to moc líbí.
  I ty hmoty domů.
  Kdyby se to postavilo tak jak je to navrženo, tak neřeknu aNi popel.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 31. Honza :

  aggu: No, vypadá to parádně.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 32. balde :

  aggu: všechen parking pod zem a je to cajk, a pár chodníků bych přidal

  Thumb up 2 Thumb down 0
 33. JSjr. :

  Na hmoty se vůbec nedívejte, ty jsou jen pro představu. :-)
  Cílem studie bylo zjistit limity území a možnosti, které tam mohou vzniknout. Studie bude sloužit jako podklad pro hledání investorů.
  Další krok je uvolnit území od omezení, které jsou v územním plánu, aby se stalo investičně zajímavé. Je tam také velmi mnoho podzemních sítí..

  Thumb up 2 Thumb down 0
 34. Brzda :

  aldik: Supermarket už tam je, z toho bych strach neměl.
  Studie se mi docela líbí, i když bych měl dost pochybnosti o využití 15ti podlažního hotelu. Zajímalo by mě, jak by to vypadalo, kdyby se Martinovská narovnala a toto území by se vlastně jen posunulo o šířku Martinovské na jihovýchod. Pokud by byl zprovozněn severní spoj, v podstatě by narovnaná Martinovská ani nemusela být čtyřpruh….

  Thumb up 2 Thumb down 2

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.