Zastavovací studie Poruba

Městský obvod Ostrava-Poruba vypsal zakázku na vypracování územní studie lokality mezi ulicí Opavskou a Martinovskou.

Předmětem plnění veřejné zakázky je vypracování zastavovací studie pozemku parc. č. 1503/1 v k. ú. Poruba-sever, obec Ostrava. Rozsah řešeného území je přílohou č. 1 této výzvy. Cílem zastavovací studie je navrhnout, prověřit a posoudit možnosti využití vymezeného území, a to z hlediska urbanistického a architektonického, tj. navrhnout takové uspořádání území, aby vznikla vyvážená a funkční plocha současného městského charakteru umožňující polyfunkční využití. Studie v rámci návrhového řešení vymezí plochu pro zástavbu objektem občanské vybavenosti – hotelem s kapacitou min. 150 pokojů a konferenčním sálem s kapacitou min. 150 míst, který by se měl stát výškovou dominantou daného území. S ohledem na probíhající změnové řízení Územního plánu Ostravy nemusí navržená podlažnost objektu občanské vybavenosti – hotelu respektovat prostorovou regulaci platného Územního plánu Ostravy, tj. výškovou hladinu max. 5 nadzemních podlaží.

zdroj: tenderarena.cz

Související články


Komentáře

 1. balde :

  super, jen nechápu proč to řšen úzmí není až ke křižovatce Martinovská x Opavská

  Thumb up 4 Thumb down 4
 2. balde :

  balde: řešené území

  Thumb up 3 Thumb down 1
 3. Vart :

  balde: Já se vsadím, že to má být až k té křižovatce, jen byla nějakou chybou celé linka hranice řešeného území posunuta podél opavské, mimo řešenou parcelu. Tvar odpovídá pozemku, i ten uříznutý severní roh má být podél chodníku.

  Thumb up 9 Thumb down 0
 4. balde :

  Vart: super, vidím že už bylo na obrázku i upraveno, super. Za mě optimální řešení byty s kancelářemi s parterem pro obchodníky, aby v Poruba nebylo jen místo pro bydlení ale i pro práci.

  Thumb up 15 Thumb down 0
 5. aldik :

  Byly doby kdy se Martinovská měla narovnat a snad se tam měl stavět nějaký hypermarket :D To už snad pominulo (obojí).

  Thumb up 2 Thumb down 5
 6. aggu :

  Co do polohy určitě super plocha, co do zakládání staveb je území velmi složité a budoucí stavebník si užije své ;)

  Thumb up 2 Thumb down 1
 7. O. :

  balde: Souhlasim, presne tohle Porube chybi. Akorat by to jeste chtelo zatlacit na dokonceni severniho spoje, protoze tato krizovatka je ve spickach hodne zasekana a s kazdou dalsi vystavbou to bude jen horsi. Severni spoj by velkou cast dopravy ze severni casti Poruby skrze tuto krizovatku odstranil.

  Thumb up 18 Thumb down 0
 8. dispe :

  Dlouhou dobu jsem bydlel hned vedle a zástavbu té plochy jako plus moc nevidím. Není to žádný skvost, ale slouží to jako docela dobrá klidová zóna. Lidi ta můžou venčit psy apod. Výšková dominanta charakter místa jako neformálního parku úplně zabije stejně jako ty nové baráky u Oázy klidu.

  Thumb up 7 Thumb down 33
 9. aldik :

  A ty palce dolů mám jako za coo? Tady jsou zas nějací příznivci narovnání Martinovské? :D

  Thumb up 1 Thumb down 3
 10. Adam :

  aldik: Mě osobně jsou nějaké palce ukradené, ty používají zdější děti především jako nástroj osobních záští a žabomyších půtek.

  V územním plánu přeložka Martinovské je a zbývající plocha je označena jako občanská vybavenost. Současné trasa Martinovské je problematická, je to původně dočasné řešení, které se stalo trvalým. Tramvaje mají s esíčkem problém, koleje se budou muset velmi často opravovat. Celá křižovatka nevyhovuje ani současnému provozu, ani případnému stavu po dostavbě severního spoje. Celý prostor je využitý tragicky špatně. Takže nevidím, co by na opravě trasy komunikace bylo špatného.

  Thumb up 5 Thumb down 1
 11. Crazym :

  Adam: Tak to je dobře, že jsi nad věcí dospěláku :DD

  Thumb up 7 Thumb down 11
 12. thvari :

  dispe: jako já bych chápal, kdyby se tam udělal plnohodnotný park, ale pak ať to upraví podle nějakého návrhu a má to celkově smysl, tak jako např. existuje studie na lokalitu na Hulvákách, ale nechávat to jen tak, že tam lidi venčí psy…podle mě se navíc park hodí do jiných lokalit než mezi dvě frekventované silnice…

  Thumb up 4 Thumb down 5
 13. E.G. :

  Doporučím k této oblasti článek o podzemní tramvaji. :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. E.G. :

  E.G.: Doporučím k této oblasti článek o podzemní tramvaji. :)
  http://www.cs-dopravak.cz/zpravy/2017/4/16/prvn-sek-podzemn-tramvaje-v-ostrav

  Thumb up 7 Thumb down 0
 15. thrpst :

  Doufám že se to podaří.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 16. K.G. :

  Nechápu souhlasné vyjádření většiny přispívatelů… To nemůže být v Porubě kousek zelené louky ? Ano, chodí tam lidi venčit pejsky a navazuje to na oázu klidu, co to bude za oázu klidu vedle hotelu ? Postavit hotel v centru Poruby, proč neshodit Perlu a využít pozemky kolem ní, které leží ladem…
  Předpokládám, že nikdo z pisatelů tam nebydlí, jinak by se tak nevyjádřil.
  Navíc pravdou je, že křižovatka kapacitně nestíhá, už při poslední rekonstukci měl být vytvořený samostatný odbočující pruh na Martinov, aby se tomu ulehčilo..nyní tam přidáme další auta.. Hotel ? a kdo bude v Porubě, kde nic moc není v tom hotelu bydlet ? Další šílený nápad.

  Thumb up 3 Thumb down 23
 17. JSjr. :

  K.G.:
  Vážený pane, Váš příspěvek pramení z čisté nevědomosti. Nemám Vám to za zlé, ale aspoň Vám ty informace podám.
  – V Porubě i Ostravě je dlouhodobě poptávka po ubytovacích kapacitách, například VŠB pořádá spoustu seminářů a meetingů a ty lidi rostě nemá kam ubytovat.
  – Černá Perla je soukromý objekt, rozhodnutí co s ní je na majiteli.
  – Křižovatka kapacitně nestíhá nárazově, stavba hotelu počítá i s úpravou veřejného prostranství okolo. Čili lze očekávat i řešení dopravní situace.
  – Bavíme se zde o územní studii, čili o mnoha letech dopředu. Lze předpokládat, že se posune do té doby i stavba S spoje.
  – Město se musí zastavovat spíše dovnitř města. Aby se nebrala zemědělská půda na perifériích. Travnatá plocha nezmizí, jen se zmenší. O plochu kolem křižovatky a rušných ulic Opavské a Martinovské. Já pochybuji, že necháte běhat pejsky a děti u oné zmíněné rušné křižovatky, to by se taky mohla stát nehoda.

  Thumb up 12 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.