Nová zastávka Havířov-Střed

Přímo pod silničním mostem nad železniční tratí vznikne za několik měsíců nová železniční zastávka Havířov-střed.

Zastávku bude stavět státní Správa železniční dopravní cesty (SŽDC). Původní název měl být Havířov-nemocnice. Havířovští radní ale název před několika dny změnili na Havířov-střed. Po zahájení provozu v ní budou zastavovat vlaky, které staví ve všech zastávkách, podobně jako například v sousední zastávce Havířov Suchá. Expresy, rychlíky a spěšné vlaky jí budou projíždět.Zastávka samotná bude poměrně prostá. „Bude se jednat o dvě nástupiště s bezbariérovým přístupem. Součástí zastávky bude rozhlas informačního systému a běžný mobiliář pro cestující.

havirov stred

zdroj: denik.cz

Související články


Komentáře

 1. aldik :

  Škoda, že první nepřišla na řadu zastávka Ostrava-Zábřeh :)

  Thumb up 2 Thumb down 0
 2. HonzaC :

  Ten most je momentálně v dezolátním stavu, praskají mu římsy, říkal jsem si kdy s tím někdo bude něco dělat. Takže se to spojí se stavbou zastávky. Jestli má být zastávka přímo pod mostem, pak to chce nový most. Rozhodně to nebude za několik měsíců. Televize Polar uvádí stavbu v roce 2016. Někde jinde jsem našel realizaci 7/2015-8/2016.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 3. Dubiňák :

  Hm, super, ušetří se za přístřešek… a Chrenek bude v nemocnicích Agel kasírovat za rozbité hlavy způsobené kusy odpadajícího betonu :D

  Thumb up 0 Thumb down 2

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.