Zámecký park Ostrava-Poruba

V Ostravě-Porubě začala obnova Zámeckého parku.


„Zahajujeme v této lokalitě projekt obnovy Zámeckého parku. Jeho prvním krokem je zapuštění horkovodu pod zem, což realizuje společnost Veolia Energie ČR,“ říká Renáta Hovjacká ke kácení dvaadvaceti dřevin.
Ty se už nacházejí v mizerném stavu a místo nich se chystá nová výsadba.
Poruba sice nezíská od Nadace Proměny Karla Komárka na svůj projekt v Zámeckém parku až pětadvacet milionů korun, nicméně plánů se v historicky nejcennější části obvodu nevzdává.

„Hledají se řešení, byť snad v omezenější formě i delším časovém úseku,“ informuje její mluvčí Martin Otipka.
O slušný nadační grant Poruba (byla ve finále s Mostem) přichází kvůli garážím-řadovkám na východním okraji parku.
„Stojí jich tam šestapadesát, tvoří jedno z největších negativ lokality. Obvod se je snaží vykupovat, ale uspěl zatím jen u šestnácti majitelů,“ popisuje Otipka příčinu odmítnutí podpory.


Jednání o garážích stále pokračují, zatímco v případě autoservisu sousedícího se zámečkem i sběrny surovin fungující naproti je už hotovo.
„Jejich provozovatelé tam ještě budou určitý čas podnikat, ale oba objekty máme vykoupeny a po vypršení smluv je necháme zbourat,“ vysvětluje mluvčí radnice.
Její představitelé sice ještě nemají o konkrétní podobě oživeného Zámeckého parku jasno, ovšem sběrnu, autoservis ani garáže do konceptu nezahrnují.
„Park by měl být hezkým místem, do něhož zapadne zámeček a rybník. A v ulici Nad Porubkou počítáme i se zklidněním dopravy,“ dodává Otipka.

zdroj + celý článek: denik.cz

Související články


Komentáře

 1. Jája :

  Skvělá zpráva a snad se peníze najdou.
  Za větru bych tam nešel, leda bych chtěl dostat suchou větví po hlavě.
  Už jen že neudělali pakoviště místo hřiště vedle úřadu a že je zpět v nájmu a otevřené je fajn. Poměrně velká plocha na hry pro děti.

  Děsí mě jedna věc. Nad Porubkou chtějí sklidnit dopravu, to je prosím co? Když je tam sběrný dvůr, průmyslová zóna a neustále se tam něco staví. Dodělejte Rudnou, uděljte už pořádně napojení ulice Nad Porubkou na Rudnou i s kruháčem na křižovatce s Francouzkou a s cestou k zóně na druhé straně a pak možná se to podaří a doufám, že jo.

  A hlavně vyhnat z tama tlupy bezdomovců, kteří tam popíjejí a dělají bordel.

  Thumb up 11 Thumb down 1
 2. JSjr. :

  Jája: Sběrný dvůr už vlastní obvod a bude odstraněn po doběhnutí smluv s bývalým majitelem, tak jako autoservis.

  F rampa spojující Francouzskou a Rudnou i se zónou je ve fázi projektových příprav.

  Po zprovoznění prodloužené Rudné, nábřeží SPB a přímého spojení Porubské s průmyslovou zónou (kruháč v oblouku, viz. studie zámeckého parku) má smysl zklidnit dopravu pod zámečkem.

  Thumb up 5 Thumb down 2
 3. Miv :

  Jája: Co Vás děsí na zklidnění dopravy?

  Thumb up 1 Thumb down 5
 4. Jája :

  Miv: Já jen, že při jakémkoliv menším problému, kdy musí auta projet nakonec až na konec Rudné, protože nezahnou na ulici Nad Porubkou, tak se tvoří kolona až ke křížení s dálnicí.
  Děsí mě to v kombinaci s tím, kde všude možně se plánuje „zklidnění“ dopravy. Aut už asi neubude, ale někde jinde se udělá špunt.
  Bez dokončených potřebných silničních staveb o tom můžou zatím snít a s tím, jak dlouho některé věci plánují a co všechno to obnáší, snít budou asi dlouho. Už jen ten kruháč na konci Francouzské, o tom, že se plánuje a projektuje, jsem slyšel už kolikrát. U dokončení 400 m Rudné je někde na konci tunelu už vidět světlo, možná. Severní obchvat v nedohlednu. Tak potom řidiči jedou, kudy to mají nejkratší a ulice Nad Porubkou je mnohdy ucpaná až se člověk diví, kam vůbec všichni jedou.
  Trochu mě děsí, až se budou dle výhružek hrabat v moště nad kolejemi u Svinova, protože proč by to dělali už kdysi s mosty u zastávek. Hrabat se budou na Opavské (sice díky Bohu, má tam být tišší povrch). 17. listopadu tam taky ještě něco visí bez termínu, že budou opravovat. Pořád je zúžení na křížení Rudné s Výškovickou.
  To se pěkně zapotí všichni, co pojedou na Opavu. No a Nad Porubkou bude veselo.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 5. aggu :

  Jája: Kruháč na konci Francouzské se plánuje a projektuje. A ještě k němu, jako bonus, přibude jedna samoobsluha.

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.