Zahájení stavby WERK ARENY

Poklepáním základního kamene  začala v Třinci výstavba nové víceúčelové haly WERK ARENA. Sportovní stánek bude stát na Frýdecké ulici a otevřen by měl být v červnu 2014. Celá stavba multifunkční haly přijde na více než 700 milionů korun, přičemž na výdajích se budou podílet HC Oceláři Třinec, část půjde z komerčních zdrojů z řad partnerů klubu i dalších subjektů. Významná část, konkrétně 126 milionů, pak půjde z evropských dotací. Projekt nové WERK ARENY byl totiž podpořen z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Moderní sportovní stánek, který vyroste v lokalitě za autosalonem a stanicí STK Třinec, počítá s širokým využitím pro sportovní, kulturní a společenské akce v třineckém regionu. WERK ARENA bude novým sídlem extraligového týmu HC Oceláři Třinec, ale využití najde i pokud jde třeba o halové sporty, freestyle motocross, koncerty či kongresy. „Prostřednictvím nové arény chceme dostat do důstojných podmínek třinecký hokej, ale nejenom hokej, protože to je víceúčelová stavba, která bude sloužit i dalším sportům a samozřejmě rovněž kultuře,“ uvádí Ing. Jan Czudek, viceprezident HC Oceláři Třinec. Generálním dodavatelem multifunkční haly se na základě výběrového řízení stala stavebně-inženýrská společnost SYNER.
zdroj: hcocelari.cz

Související články

Komentáře

  • Aurim 11.10.2012  ●  10:49

    126 mil. na opravu z Evropských dotací – to Frýdek – Místek si pro jistotu vezme 400 milionový úvěr s tím, že v místním zpravodaji (vydávaným magistrátem) trvdí, že peníze na novou halu případně na opravu staré VSH peníze z EU nejde získat.

    To se mi líbí 0 To se mi nelíbí 0
  • Aurim 11.10.2012  ●  11:15

    * na stavbu

    To se mi líbí 0 To se mi nelíbí 0
  • Tomas T. 11.10.2012  ●  12:28

    Aurim: o mistnim zpravodaji frydecke radnice jsem slysel ledacos. Cili nedivil bych se nicemu co tam pisou.

    To se mi líbí 0 To se mi nelíbí 0
  • Nimrod 11.10.2012  ●  15:38

    SYNER – ajaj, liberečtí gauneři pronikají už i na sever Moravy. Ale držím palce, ať se to podaří!

    To se mi líbí 0 To se mi nelíbí 0
  • zajic 11.10.2012  ●  21:07

    Nimrod : sever Moravy v Třinci, ale tak určitě no…

    To se mi líbí 0 To se mi nelíbí 0
  • Oasis 19.03.2013  ●  08:36

    Odkaz na webkameru ze staveniště: http://ifktv.cz/werkarena.html

    To se mi líbí 0 To se mi nelíbí 0

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Web používá Akismet ke snížení množství spamu. Zjistěte, jak jsou zpracovávány údaje z komentářů.