Zahájení Prodloužené Mostní již příští rok

Příští rok začne dlouho plánovaná stavba prodloužení Mostní ulice, která spojí průmyslovou zónu Hrabová s Vratimovem.

Zhruba dva roky by měla trvat stavba silnice v Ostravě-Hrabové, která spojí tamní průmyslovou zónu a Vratimov. Plány na prodloužení Mostní ulice jsou podle obyvatel Hrabové staré už více než čtyřicet let, až teď se ale dostane k jejich naplnění.

Na začátku příštího roku by měla být stavba zahájena. Deníku to potvrdil náměstek hejtmana pro oblast dopravy Daniel Havlík.

„Jejím cílem je krátké propojení z Vratimova na dálnici D56 mimo intenzivně obydlenou oblast ostravského městského obvodu Hrabová. Silnice bude vedena po náspu s tím, že jeho nejvyšší část přes Šídlovecký potok bude ve výšce sedm metrů. Průměrná výška náspu trasy komunikace je dva metry,“ uvedl Daniel Havlík.

Dotčení obyvatelé Hrabové ale mají z připravovaného prodloužení Mostní obavy.

„Kdyby nebyla zpoplatněná Místecká ulice do Frýdku-Místku, provoz by byl v Hrabové značně nižší. Nemyslím si, že připravovaná stavba něčemu zásadnímu pomůže. Navíc kapacita mostu přes Ostravici mezi Hrabovou a Vratimovem je velmi nízká, projet tam je složité už dnes, natož když přibydou další auta přijíždějící po nové komunikaci. Slibují nám, že budou vystavěny protihlukové stěny, stejně to ale bude slyšet,“ řekla Deníku Jana Kubečková, která bydlí v Domovské ulici.

Daniel Havlík potvrdil, že na základě výsledků výpočtů zatížení území hlukem, jsou navrženy protihlukové bariéry.

„Sahat by měly do výšky 3,5 metru. Do projektu byly také zapracovány protihlukové stěny, které byly vyžádány městským obvodem Hrabová. Protihlukové stěny by měly v budoucnu ochránit plánovanou zástavbu v lokalitě mezi Domovskou a potokem Ščučí a snížit hlukovou zátěž v ulici Domovské,“ doplnil náměstek hejtmana s tím, že díky dostavbě Mostní bude možné zakázat průjezd nákladním automobilům severní i jižní částí městského obvodu Hrabová po stávající Paskovské ulici. Řidiči tak budou nuceni využít novou komunikaci.

spojnice hrabova

celý článek: denik.cz

Související články


Komentáře

 1. Premek :

  Juchuuuu.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. adam (ten hodný) :

  super, včera bylo pozdě!

  Thumb up 1 Thumb down 0
 3. Rado :

  Myslím si, že se mají obyvatelé Hrabové nač těšit. Hluk bez ohledu na protihlukové bariéry nějaký bude, zejména ale pohled na ně není žádná výhra, a pokud nebudou prosklené, tak už vůbec. Akorát stále nechápu to bečení nad zpoplatněnou Místeckou…

  Thumb up 0 Thumb down 3
 4. Balde :

  Rado: obyvatelé hrabové se těší že už konečně nebudou jezdit tisíce aut přes celou hrabovou

  Thumb up 7 Thumb down 0
 5. Přemek :

  Ty tisíce aut tam budou jezdit bohužel i nadále.
  Nicméně ne po Paskovské přes celé centrum obce (kolem sídliště Šídlovec přes mnohé přechody…tj. kolem knihovny, základky, kolem kostela, obchodů, restaurací, ale „průtahem“ přes částečně zastavěnou oblast. Částečně zastavěnou staršími domy, kolem zahrádkářské kolonie a cca desítkou novostaveb, jejichž majitelé (pokud nejsou hloupí) museli vědět, že kolem jejich pozemků se 20 let plánuje cesta (to, že teďka „vyskakují“ a se se stavbou nesouhlasí je jen a jen jejich problém…do investice do bydlení v téhle lokalitě je nikdo nenutil).
  Věřím v proklamované řešení, že bude aktuální doprava vymístěna mimo obydlené centrum, že komunikace bude oddělena protihlukovými stěnami včetně doplňkové zeleně (na náspu cesty se navíce bude dát bobovat) a že i přes jižní část Staré Hrabové dojde k zákazu vjezdu vozidel nad 12 tun.
  Pokud se počet vozidel díky stavbě částečně zvýší, tak to je holt realita, kterou by mohlo zjemnit zrušení zpoplatnění Místecké po exit Paskov. Co naplat…z jedné strany Hrabové je halda, z druhé NH (plus nádraží v Kunčicích), z třetí průmyslová zóna a čtvrtá má výhled na Beskydy.
  Hluk tam byl vždy…stačí si v noci otevřít okno. Obec by současně měla řešit i instalaci protihlukových stěn po celé délce Místecké od sjezdu do průmyslové zóny po haldu u Benziny. Hned by byl v Hrabové větší klid.
  A emise aut? Na prodlouženou mostní se čeká 20 let. Za tu dobu automobilový průmysl poskočil poněkud více kupředu, kdoví jestli za dalších 20 let nebudeme všichni jezdit jen na CNG nebo jinou alternativu. Nebo už cesty nebudou potřeba vůbec.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 6. David :

  Tak jsem jel pod dlouhé době přes Hrabovou a vidím, že se začalo s přeložkami.
  Nebo aspoň tak si to jako laik myslím :-)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 7. davidb :

  Tak se začalo stavět. Zatím od kruháče u Místecké.

  Thumb up 3 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.